Templates by BIGtheme NET

Inbox

FITOI 13 MLN EURO – Zbulohen ziliqarët e Lulzim Bashës

INBOX lulzim-basha-1 Përshëndetje zoti Nishani. Jam Vishua. Duke qenë se ky drejtuesi i ri i SHISH-it e ka harruar e-mailin hapur te laptopi im, mua vazhdojnë e më vijnë ato përgjimet përdita.  Po të nis këto përgjimet e sotme, shumë xhelozi për Lulin, shumë zili. Pse kshu…pse.. 🙁 INTERCEPTIMET: SMS 1 (Edi Rama-Endri Fuga) Fuga: E fitoi atë gjyqin e ...

Lexo me teper »

Edi Rama informohet për adresën fallco të Esmeraldës

O Shef, Endri Transparenti jam. Më lejo të të informoj me krenari se strategjia jonë për të rritur pozitivitetin e popullatës nëpërmjet adresave fallco që përdor unë në fejsbuk, po jep efektet e para. Po të dërgoj e-mail-in e një qytetareje të quajtur Sherbete, e cila po gjen vetveten dhe pozitivitetin e munguar falë punës së një prej adresave tona fallco. ...

Lexo me teper »

Erjon Braçe rrëfen njohjen e tmerrshme me Balenën Blu

Shef dua të të komunikoj diçka urgjente. Para 1 muaji më çon ftesë në fejsbuk një adresë fallco me emrin Balena Blu dhe unë e pranoj. Më shkruan në inbox: “Erjon Brace do të luajmë një lojë ka 50 nivele dhe nëse i kalon partia jote shpallet fituese, Edi Rama kryeministër  dhe ti qen kufiri?” . Përgjigjia ime ishte një ...

Lexo me teper »

Premtimi i Ramës: “Timonin do ta shpallim festë kombëtare”

Të dashur votues, Timonin nuk e solla unë por e solli shoku i vetë Pumbaa, sipas një skenari të mirëmenduar hollivudian të filmit Mbreti Luan. Këtu dua të theksoj se ishte Fatos Nano ai që ma mbushi mendjen sivjet që timoni është shpikur enkas për mua. Një sekondë, se po më vjen një vjershë: Bixhikleta ka 2 rrota Kur e ...

Lexo me teper »

Vali Corleone SMS Fevziut: ‘Okej apsollut femnat’

I dashur Fevzo, përsos kësaj letre lashë edhe një koment te faqja e emisionit tuaj në Facebook në lidhje me opinionin që kam  për ato kandidatet për modele në lista deputetësh. Unë që po ju shkruaj jam Njaziu, jam nga Bilishti dhe aktualisht punoj si gollovar në Prishtinë, por angazhohem dhe part-time si menaxheri i Valit. Jo i Valentina Leskajt, ...

Lexo me teper »

Sazan Guri: Shtatzania ndikoi në tërheqjen time

Të dashur fansa, unë Sazan Guri (a.ka Xax Guri) kam një detyrim moral  që t’iu shpjegoj arsyet e tërheqjes sime nga kandidatura për deputet. Tërheqja ndodhi direkt pasi u informova për shtatzaninë e padëshirueshme, po shyqyr e kapa në kohën e duhur. Fitoren e kisha në xhep ndaj dhe rreziku për të mbetur me barrë ishte i madh. Kjo është ...

Lexo me teper »

Zbulohet letra e Sudes: ‘Henri më kënaqe, je penë fosfori’

Henri t’u bëftë gjyshja Sudja kurban ty, o penë fosfori e letërsisë dhe gjuhës shqipe. Si gjyshe e kapitalizmit unë Sudja jam plotësisht dakord që babai i kapitalizmit i takon Shefqetit Kastratit, por prapë ndihem keq që nuk e kam pjellë unë. Po e shkruaj këtë letër fshehurazi Erisa Spiropalit sepse kam vendosur që ta pagëzoj Shefqetin me emrin ‘Skënderbe’. ...

Lexo me teper »

Rrëfehet Edi Rama: ‘Pënda e Pandit më ka prekur’

Fort i ledhatueshmi Pand! Jam kontemporan. Jam njeri kontemporan jqj. Dua të të falenderoj pa masë për statusin në Facebook mik. Ndodh herë pas here që ne njerëzit me koeficient inteligjence mbi 235 të kemi pasiguritë tona por na ndodh rrallë, tepër rrallë të ndjejmë që ka njerëz të cilët e kuptojnë inteligjencën dhe talentin tonë. Ti Pandi ke ndjeshmërinë ...

Lexo me teper »