Templates by BIGtheme NET

Inbox

Arsyet pse qeveria i dha çmim Rita Petros duke lënduar Arjol Llukën

  Ata mund të jenë frymëzuar nga ndonjë shkrimtar francez si puna e Anna Galore, Claire Barré, Esparbec  apo Vanessa Duriès të cilët janë shfaqur me pseudonime dhe jo me emrat e tyre te vertetë. Ndryshe nga francezët, shkrimtarët e letërsisë porno në Shqipëri nuk kanë frikë të nxjerrin prapanicën e tyre me emra dhe mbiemra konkretë në altarin e ...

Lexo me teper »

Buka me qofte do ta rilindë ekonominë shqiptare

Doni të hapni një biznes por keni frikë ta merrni këtë risk? Nuk jeni i sigurt nëse biznesi do t’iu ecë? Mos u shqetësoni, studimet ju ndihmojnë për të hapur biznesin e duhur. Studimet tregojnë se listën e produkteve më të shitura në tregun shqiptar e kryeson byreku me gjizë. Në vend të dytë radhitet byreku me qepë e domate ...

Lexo me teper »

Pas dekriminalizimit, PS hap konkursin për poezinë më të bukur

E akuzuar për përfshirje në lista deputetësh dhe kryebashkiakësh të elementëve vandal dhe të fortë lagjesh, me rastin e festave të fundvitit dhe me qëllim përmirësimin e imazhit, Partia Socialiste hap zyrtarisht konkursin me poezinë më të bukur.  Një nga poezitë me shanse më të mëdha për të fituar është ajo që vjen nga baza socialiste dhe mban autorësinë e ...

Lexo me teper »

Rama me Baba Takun të shqetësuar për bllokimin e Whatsupp-it në Brazil

Dita nisi me siklet të madh për Edin. Një kryeministër i rëndomtë me siguri do ta kishte hallin tek protesta e opozitës, tek gropa e dëmeve në tatime e dogana, apo tek mungesa e shpërblimit për festat e fund-vitit për punonjësit e administratës. Por për një kryeministër mbi kryeministra si ai, dhe me dhunti mbiqiellore, shqetësimi i këtij mëngjesi dhjetori ...

Lexo me teper »

OSHEE e rrezikuar nga mallkimi, pasi i preu korentin Baba Mondit

Ai ka yshtur treçerekun e Shqipërisë përfshirë dhe punojësit e vetë OSSHE-së, por gjithësesi dritat ja kanë prerë. Po ku dinë Shqiptarët ç’është nderi.  OSSHE duhet ti bëjë pyetjen vetes: a duhet lënë në errësirë një njeri që shpërndan dritë, një njeri që na ka shpëtuar nga dhimbjet e barkut, problemet e majasëllit, nga syri i keq, nga magjia me ...

Lexo me teper »

Fjalimi i Ramës për Alpet ngacmon sedrën e ministrave punëtorë

Mbledhjen e qeverisë e drejtonte zv.kryeministri Niko Peleshi. Nikua dukej i kënaqur që kishte zënë vendin e Ramës, por i vinte inat që nuk ngjante me të. Përpiqej që të trashte zërin, por stononte si Elvana Gjata kur këndon live. Të gjithë ministrat zunë vendet, por askush nuk po fliste, sepse po shikonin Shefin e madh live në televizor, duke folur ...

Lexo me teper »

Skedina fituese, zbulohet rezultati i saktë i ndeshjes Shqipëri-Zvicër

Këtu nuk bëhet fjalë për aludime të cilat lidhen me parashikimin e ndeshjes, këtu bëhet fjalë për studiues skedinash. Si fillim ata iu nënshtruan testit “koha e lirë e një njeriu serioz” dhe në listën e gjatë që e kryeson loja “Farm Heros Saga” renditej studimi i kofiçentëve të ndeshjeve. Në një moment ku të gjithe mendonim se asgjë ishte ...

Lexo me teper »

Trump dhe Ndocaj… ata që po çmendin fejsbuqet

Tamam tamam ëndrra e tij ka qënë të bënte filma me kaubojsa po duke qënë se nuk është mbajtur për ndonjë kordinim marrëdhëniesh me producentët ai u mor me biznes, u bë milioner dhe tani ai ka një kapele kauboji firmato. Kjo është historia e e deputetit me të ri në parlamentin shqiptar. Një histori po aq e ngjashme me ...

Lexo me teper »