Templates by BIGtheme NET

Inbox

‘Tani i Firenzes’ letër Donald Lu-së: ‘I lumtur që frymëzohesh nga Facebook-u im’

I dashur Donald L(ove)U Artan Gaçi jam. Por njihem dhe me emrin ‘Tani Firenzes’ në komunitetin e metalarëve dhe rrobaqepësve. Po të shkruaj i mrekulluar, sepse nuk e mendoja kurrë se do ishe ndjekësi im në Facebook. Sot mora vesh se kishe udhëhequr protestën e paharrueshme të shoqërisë civile, e cila zbriti në rrugë pasi unë bëra thirrje në Facebook-un ...

Lexo me teper »

Zbulohen SMS-të e politikanëve pas deklaratës së Metës

I dashur Karokarlo. Saimir Tahiri jam. Vetëm ti më kupton mua Karokarlo. Edhe unë njësoj si ty nuk dua që të shembet qeveria. Tani e gjetën këta? Në kulmin e sezonit të korrjes së jeshiles? Lanë nam. Shiko, meqenëse ai miku jonë i përbashkët na solli nga Italia dy copë Imsi-Catcher, këtë që e mbaj fshehur e vura sot në punë ...

Lexo me teper »

Rrëfimi prekës i Ramës: “U luta gjithë natën për vëllaun tim Erdogan”

I dashur Ditar! Për popullin vlla dhe për mikun tim Erdogan jam lutur gjithë natën si qeni. Lutjeve të mia i është bashkuar edhe Bushati. Unë u ula në divan ndeza një qiri dhe fillova me zë të them: ”Zoti ynë që je në qiell, unë nesër do shkoj në Librazhd, ardhtë Janaqi shëndoshë e mirë nga Patra. Fali ushtarët ...

Lexo me teper »

‘Portokalli’ i bën ofertë ambasadorit Lu: ‘Fillo punë tek ne më 21 Korrik’

Donald Lu çkemi lal?  E ke dëgjuar kohët e fundit atë shprehjen humor portokallie lal? Me siguri do ta kesh dëgjuar se e përdor shumë Joleza kur do t’u përgjigjet atyre që i shajnë veprën filozofike. Të drejtë ka , është mëkat të përbuzësh filozofinë vlla. Dëgjo vlla, ne duam t’i bëjmë një rikonstruksion emisionit Portokalli dhe unë si drejtor ...

Lexo me teper »