Vendosni fjalën kyçe....

Kosovë& Rajon

Erdogan: Draghi minoi marrëdhëniet mes Turqisë dhe Italisë, u tregua i pamatur

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, e ka quajtur pamaturi dhe mungesë sjelljeje deklaratën e kryeministrit italian Mario Draghi në lidhje me të, raporton Anadolu Agency (AA). “Deklarata e kryeministrit italian është pamaturi e plotë dhe mungesë edukate”, tha Erdoğan në një bisedë të organizuar me të rinjtë në Bibliotekën…

Ndërpritet mbledhja virtuale e Këshillit të Sigurimit, Rusia nuk pranon paraqitjen e flamurit të Kosovës

Përfaqësuesi i Rusisë në seancën e Këshillit të Sigurimit të Organizatës së Kombeve të Bashkuara që po mbahet për Kosovën ka kërkuar nga udhëheqësi i seancës që Ministrja e Jashtme e Kosovës, Donika Gërvalla të heq flamurin e Kosovës mbrapa saj ose të ndryshojë ambientin. “Ne nuk jemi kundër ndaj…

Albin Kurti merr kritika nga LDK-ja: Marrja me zgjedhjet e protestat në Shqipëri në kohë pandemie, papjekuri dhe papërgjegjësi politike

Kryeministri i Kosovës Albin Kurti ka marrë kritika nga LDK, pas protestave të ditës së djeshme në Mirditë të disa aktivistëve të Vetëvendosjes, që kundërshtuan ndërtimin e një HEC-i në zonë. Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lumir Abdixhiku thotë se angazhimi me zgjedhjet e protestat në Shqipëri në kohën…

Drgahi e quajti Erdoganin diktator, Turqia bllokon porosinë 70 milionë euro për blerjen e helikopterëve italianë

Turqia ka bllokuar një marrëveshje për të blerë helikopterë me vlerë 70 milion euro nga kompania italiane ‘Leonardo’ pasi kryeministri italian Draghi kritikoi presidentin Erdogan, raportojnë gazetat ‘La Repubblica’ dhe ‘Il Fatto Quotidiano’ të dielën. Sipas tyre, autoritetet turke kërkojnë ndjesë zyrtare nga qeveria italiane dhe nuk do kënaqen me…