Vendosni fjalën kyçe....

Kosovë& Rajon

Ish-kryeministrin e Maqedonisë, Gruevskin e pret qelia, është dënuar me 2 vite burg

Ish-kryeministri i Maqedonisë, Nikolla Gruevski duhet të burgoset, ky përfundimi në të cilin ka arritur Këshilli Penal në Maqedoni. Ditën e sotme  Këshilli Penal pranë njësisë për krim të organizuar dhe korrupsionit në Gjykatën Themelore të Skupit ka hedhur poshtë ankesën e Nikolla Gruevskit dhe avokatëve të tij dhe konfirmoi…

Shqiptarët në Bruksel i bërtasin nga ndërtesat, Vuçiç vihet në siklet (VIDEO)

Presidenti serb Aleksandar Vuçiç duket se është vënë në siklet, kur gjatë një prononcimi për mediat lidhur me takimin që pati me homologun nga Kosova Hashim Thaçi, disa shqiptarë nisën të bërtisnin nga ndërtesat në Bruksel. Televizioni Publik i Serbisë (RTS) pretendon se presidenti i tyre është sulmuar verbalisht nga disa shqiptarë,…

Marrëveshja e pa arritur me Thaçin, presidenti serb: Dialogu do vazhdojë kur të hiqet taksa doganore

Ka përfunduar takimi në Bruksel ndërmjet presidentëve të Kosovës dhe Serbisë, Hashim Thaçi e Aleksandar Vuçiç. Edhe ky takim është ndërmjetësuar nga Përfaqësuesja e Lartë e Bashkimit Evropian, Federica Mogherini. Pas takimit, Vuçiç tha se nuk ka dialog me Kosovën, përderisa nuk tërhiqet taksa 10% e vendosur nga Qeveria e…