Vendosni fjalën kyçe....

Kosovë& Rajon

Vuçiç para takimit: Nuk më pëlqen të bisedoj me Thaçin por kjo është puna ime

Para takimit me presidentin e Kosovës, Hashim Thaçin, Aleksandar Vuçiç deklaroi se pozicioni i Serbisë është i vështirë. “Nuk më ofron rehati dhe nuk më pëlqen të bisedoj me Thaçin, por më mirë të bisedojmë njëqind vjet sesa të luftojmë një ditë. Kjo është puna ime. Paqja është e rëndësishme. Gjithçka tjetër…

“Arbëreshët shembulli i integrimit, kontribut të paçmuar për Italinë” – Mattarella i surprizuar nga pritja

Presidenti italian, Mattarella, është shprehur tejet i kënaqur nga pritja që i ishte rezervuar atij nga arbëreshët e Italisë. Ai ka qenë në Kalabri ku së bashku me presidentin shqiptar Meta kanë vizituar komunitetin arbëresh që jeton në Itali. Ai e ka shprehur përshtypjen pozitive për pritjen me anë të…

Arrestohen 4 vëllezërit Sallaku në Itali, një muaj më parë u arrestua vëllai i pestë

Janë arrestuar në Itali 22 persona, mes të cilëve edhe katër vëllezër me mbiemrin Sallaku nga Shqipëria. Personat e ndaluar janë pjesë e një hetimi për trafik droge sipas mediave të vendit fqinj. Në pranga kanë rënë 43-vjeçari Gëzim Sallaku, presidenti i klubit të futbollit “Darfo Calcio” dhe 3 vëllezërit…

Vendoste gjoba ndaj biznesmenëve, arrestohet shqiptari në Itali

Policia e Genovas ka arrestuar një shqiptar dhe një bashkëpunëtor italian, të cilët kishin ngritur nëj skemë me të cilën shantazhonin dhe zhvatnin biznesmenët. Shqiptari dhe italiani iu jepnin para borxh sipërmarrësve që ishin në vështirësi për shkak të krizës ekonomike. Sipas mediave italiane personi në shënjestër të hetimeve ishte…