Vendosni fjalën kyçe....

Lajme

Shkencat Sociale do i zhvillojnë provimet online, ata që nuk kanë akses në internet sezon të veçantë në shtator

Fakulteti i Shkencave Sociale, në Universitetin e Tiranës ka vendosur që për shkak të masave të zhvillojë sezonin e provimeve në formën online. Ndërsa për të gjithë studentët që nuk kanë mundësi do mundësohet një sezon 1 javor në shtator në auditor. Njoftimi i plotë: FSHS, bazuar në kërkesat e…

Vasili: 25 prilli ka rënë, numëruesi i PS-së në Gjirokastër u caktua në komision edhe pse erdhi nga Greqia pas ndalimit nga Komiteti i Ekspertëve

Zv.kryetari i LSI-së, Vasili, ka deklaruar se zgjedhjet e 25 prillit kanë rënë përfundimisht pas provës së Gjirokastrës. Vasili thekson se në vendimi i KZAZ-së 82 në Gjirokastër për emërimin e Grupit të Numërimit 4, është emri i Thanos Andrea Karameno si përfaqësues i Partisë Socialiste. Nënkryetari i LSI-së shkruan…

Ekzekutimi në Shkodër – “Dëgjova krismat e armës, Edison më tha ‘kaq ishte puna ime’” – Zbardhen pjesë të dëshmisë së 15-vjeçarit

15-vjeçari i arrestuar për ekzekutimin e Endri Mustafës në Shkodër ka dhënë dëshminë në poliçi. Siç raporton Report TV, i mituri e ka thirrur Mustafën për të dalë nga shtëpia natën e 14 majit dhe më pas bashkë me autorin e dyshuar kanë shkuar në zonën e Livadheve. Më pas,…

Kaso akuza KAS-it për mospranimin e kërkesës së PD-së për prova shtesë: Po fsheh masakrën zgjedhore të 25 prillit

Sekretari për Çështjet Zgjedhore në PD, ka akuzuar Komisionin e Ankimimeve e Sanksioneve se po shkel çdo standard zgjedhor duke mos pranuar kërkesat e selisë blu për provat shtesë nga institucionet shtetërore apo entet publike lidhur me pretendimet e saj për shitblerjen e votës në zgjedhjet e 25 prillit. Ivi…