Vendosni fjalën kyçe....

Lajme

Basha mesazh të qartë Ramës: Shqiptarët ta kanë mbyllur derën prandaj do bashkëqeverisje, ke pranuar humbjen

Kreu i Partisë Demokratike i është përgjigjur nga Kombinati, ofertës së kryeministrit Rama për bashkëpunim pas zgjedhjeve të 25 prillit. Gjatë një takimi me qytetarët e lagjes së Tiranës, Basha tha se kryeministri Rama e ka pranuar humbjen dhe se shqiptarët i kanë mbyllur derën e për këtë arsye kërkon…

Arrestimi i biznesmenit shqiptar në Mal të Zi, prokuroria kërkon informacion nga Spanja para se të nisë verifikimet

Prokuroria e Posaçme ka nisur verifikimin e Anton Gjinajt, i cili u arrestua ditën e djeshme në Mal të Zi. Ndaj 53-vjeçarit ka një urdhërndalimi nga ana e drejtësisë spanjolle, ku Gjinaj kërkohet për vuajtjen e një dënimi si anëtar i një grupi kriminal që trafikonte heroinë. SPAK pritet të…

Rama thumbon sërish Bashën: S’mund t’i besohet një “Rrapushi” të ri, shkesët e tij janë Saliu e Iliri

Kryeministri Rama ka ironizuar sërish kreun e PD-së, Basha. Gjatë fjalës së tij në mbyllje të fushatës në Lezhë, kreu i qeverisë tha se premtimet e Bashës në fushatë janë njësoj si ato të Rrapush Xhaferrit. Ndërsa ish-kryeministrin Berisha dhe presidentin Meta, i quajti shkesët e Bashës. “Ç’keni ju, unë…

Mesazhi i Kishës Katolike për zgjedhjet, Dom Gjergj Meta: Mos votoni kandidatë me të kaluar të dyshimtë, kush shet votën s’ka zot për të kërkuar llogari

Kisha Katolike ka një mesazh për qytetarët në prag të zgjedhjeve të 25 Prillit. Ipeshkvi i Dioqezës së Rrëshenit, Dom Gjergj Meta ka dalë sot në një deklaratë për mediet për të përcjellë këtë mesazh në emër të Kishës Katolike të Shqipërisë. Kisha kërkon zgjedhje transparente e të ndershme. Dom…

Rama i përgjigjet Bashës: Unë jam gati të shkoj përtej të gjitha ndasive për bashkëpunim, por ai nuk është lider, vetëm udhëndjekës i Saliut dhe Ilirit

Kryeministri Edi Rama ka folur përsëri sot nga një takim në Kamëz, për mundësinë e një bashkëpunimi me kreun e opozitës, Lulzim Bashën. Rama thotë se ai është gati të shkojë përtej të gjitha ndasive të 30 viteve të fundit, por rivali i tij politik sipas tij nuk është në…