Vendosni fjalën kyçe....

Ndërkombëtare

I shkroi për ta ngushëlluar për vdekjen e princit Philip, mbretëresha Elizabeth i kthen përgjigje vogëlushes 5-vjeçare (FOTO)

Një vogëlushe 5-vjeçare i ka shkruar një letër ngushëllimi mbretëreshës Elizabeth II, pas vdekjes së bashkëshortit të saj princit Philip. Por ajo nuk e priste që mbretëresha t’i kthente saj përgjigje. 5-vjeçarja Erin Bywater, sapo kishte filluar të mësonte për familjen mbretërore kur dëgjoi lajmin e trishtuar të vdekjes së…

Erdogan sulmon Bidenin për situatën në Gaza: I ke duart me gjak

Presidenti turk Tajip Erdogan ka kritikuar fuqitë perëndimore për neglizhencën e tyre ndaj dhunës midis Izraelit dhe Palestinës, duke veçuar Austrinë dhe Shtetet e Bashkuara, të cilat ai tha se ishte “duke shkruar historinë me duar të përgjakura”. Erdogan ka kontaktuar udhëheqësit botërorë gjatë javës së kaluar, duke bërë thirrje…

Gruaja e ambasadorit belg në Korenë e Jugut përdor imunitetin diplomatik pasi goditi dy shitëset në butik

Gruaja e ambasadorit të Belgjikës në Korenë e Jugut do të ushtrojë imunitetin e saj diplomatik për të shmangur akuzat penale pasi goditi dy shitëset e butikut, ka thënë policia. Ambasadori, Peter Lescouhier, më parë tha se ai “pendohet sinqerisht për incidentin që përfshin gruan e tij”, duke shtuar se…