Templates by BIGtheme NET

Ndërkombëtare

Sulmet ajrore turke dëmtojnë tempullin e lashtë në Siri

Sulmet ajrore turke në Afrin të Sirisë kanë dëmtuar seriozisht një tempull të lashtë, duke shkaktuar një dëm të madh edhe për trashëgiminë historike dhe kulturore të këtij vendi. Në disa foto të publikuara nëpër rrjetet sociale, shihet një gjë si krater në qendër të vendodhjes së Ain Dara-s, por në fakt janë vetëm rrënojat e tempullit ku ka patur ...

Lexo me teper »

Brexit/ Ministrat e BE dakord mbi kërkesat e periudhës së tranzicionit

Ministrat e BE kanw rënë dakord mbi kërkesat e periudhës së tranzicionit pas Brexit. Ministrat e BE kanë miratuar një sërë udhëzimesh të reja për një periudhë tranzicioni pas daljes së Britanisë së Madhe nga blloku. BE po ofron Mbretërinë e Bashkuar një tranzicion “status quo”, por nuk ka pushtet vendimmarrës pas largimit. Ministrat e qeverisë nga Bashkimi Europian të ...

Lexo me teper »

Largohet zëvendësdrejtori i FBI, pas kritikave të Trump

Zëvendësdrejtori i Byrosë Federale të Hetimeve, të cilin Presidenti i SHBA Donald Trump e akuzoi vazhdimisht për anshmërinë politike, ka dhënë dorëheqjen. Andrew McCabe u detyrua të japë dorëheqjen përpara datës zyrtare të pensionimit në mars, raporton CBS News. Dalja e tij nga agjencia e zbatimit të ligjit vjen një javë pas një raporti që Trump e donte. Është raportuar ...

Lexo me teper »

Policia greke shkatëron grupin kriminal, arrestohen 11 persona, 5 shqiptarë

Policia greke ka arritur ditën e sotme të shkatërrojë një grup kriminal i cli kishte si aktivitet kryesor trafikimin e lëndëve narkotike. 11 persona janë arrestuar si pjestarë të grupit kriminal, 5 prej tyre janë shqiptarë. Anëtarët e bandës kriminale ishin të moshave 29 deri në 63-vjeç. Në të bënin pjesë shtetas grekë dhe rumunë përveç shqipëtarëve. Midis të arrestuarëve ...

Lexo me teper »

Ish-ministrat britanikë ‘kapen’ duke informuar firmën e rreme kineze rreth ‘Brexit’

Disa ish-ministra të qeverisë konservatore, janë regjistruar fshehurazi dhe janë ekspozuar duke u përpjekur të përfitojnë nga shitja e informacioneve mbi tërheqjen e Britanisë nga Bashkimi Evropian. Sipas një hetimi të përbashkët nga ‘Sunday Times’ dhe ‘Channel 4’s Dispatches’, Andrew Lansley (ish-Sekretari i Shtetit për Shëndetin), Peter Lilley (ish-Sekretari i Shtetit për Sigurinë Sociale) dhe Andrew Mitchell (ish-Sekretati i Shtetit ...

Lexo me teper »

‘Çmimet Grammy po jepen për të sulmuar Trump. Fiton ai që e urren më shumë se tjetri’

Jackie Mason, komediani legjendar i zhanrit ‘stand-up’, tha se çmimet Grammy kanë me pak në lidhje me muzikën dhe më shumë ngjasojnë me një “konkurs për atë që e urren Presidentin Donald Trump më shumë”. Mason po fliste gjatë emisionit të tij të rregullt në radioprogramin e gazetarit, “Aaron Klein Radio Investigative”, ku deklaroi: “Është kaq e papëlqyeshme që kam ...

Lexo me teper »

Netanyahu takim me Putin: Të shmangim përplasjen në Siri

Kryeministri izraelit, Benjamin Netanjahu, do takohet me Presidentin rus, Vladimir Putin, të hënën në Moskë për të diskutuar mbi rrugët e forcimit të koordinimin ndërmjet forcave ajrore ruse dhe izraelite, në mënyrë që të shmanget një përplasje e mundshme në Siri. Vizita e Netanjahut në Rusi është planifikuar të zgjasë vetëm pesë orë. Sipas Kremlinit, të dy liderët planifikojnë të ...

Lexo me teper »

Turqia kthen mbrapsht Kammenosin, mediat greke: I bënë pritë! (FOTO/VIDEO)

Një konflikt i vjetër ka shkaktuar tensione të reja mes Greqisë dhe Turqisë. Një ditë më parë Ministria e Punëve të Brendshme të Turqisë nuk e lejoi ministrin grek të Mbrojtjes, Panos Kammenos që të vendosë kurorë lulesh në rajonin e Kardak të Detit Egje me një anije luftarake, në memorialin kushtuar tre ushtarëve grekë që humbën jetën gjatë krizës ...

Lexo me teper »

Trump e pranon: Futem në rrjetet sociale edhe kur jam në krevat

Presidenti i SHBA-ve Donald Trump ka pranuar publikisht se ndonjëherë futet në mediat e tij sociale ndërkohë që është shtrirë apo gjatë ngrënies, veçanërisht kur lufton kundër “lajmit të rremë”. Këtë deklaratë Trump  e bëri për gazetarin britanik Piers Morgan. Kështu, edhe mungesa e përhershme e kohës së lirë, nga e cila lideri amerikan u ankua, nuk e ndalon atë ...

Lexo me teper »

Fotografuan njerëzit që bënin ‘vallëzime pornografike’, arrestohen turistët në Kamboxhia (FOTO)

Një grup prej 10 turistësh janë arrestuar në Kamboxhia, pasi dyshohet se kanë fotografuar njerëz që po bënin një kërcim pornografik në një bar lokal. Grupi i tetë burrave dhe dy grave, që variojnë në moshën 19 deri 35 vjeçare, janë nga Britania, Kanadaja, Hollanda, Norvegjia dhe Zelanda e Re. Ata u arrestuan të enjten në një vilë të Siem ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful