Templates by BIGtheme NET

Ndërkombëtare

Duterte ‘ndjek pas’ Putinin: Edhe ne mund të ikim nga Gjykata Ndërkombëtare

Presidenti i Filipineve, Rodrigo Duterte, ka deklaruar sot se edhe Filipinet mund të ndjekin shembullin e Rusisë, duke u tërhequr nga Gjykata Penale Ndërkombëtare. Ata janë të padobishëm, ata në Gjykatën Penale Ndërkombëtare. Rusia u tërhoq. Edhe unë mund ta bëj të njëjtën gjë,” tha Duterte. Akuzat e Dutertes kanë vijuar me Organizatën e Kombeve të Bashkuara, duke thënë se ...

Lexo me teper »

FOTO – MAKABRE / Urrejtja ndaj militantëve të ISIS-it, shikoni si ja tërheqin zvarrë trupin njërit prej tyre

Kjo foto tregon një pamje vërtet makabre. Trupi i një militanti të vrarë të ISIS-it po tërhiqet zvarrë nga dy civilë, të cilët e kanë lidhur për këmbe me litar. Gjithshka nën vështrimin e pashqetësuar të ushtarakëve irakenë. Fotoja është realizuar në qytetin e Mosulit, i cili u mbajt prej dy vjetësh nga Shteti Islamik dhe ku luftimet vijojnë.

Lexo me teper »

Ky është kryebashkiaku i vrarë nga policia si i dyshuar për trafik droge, ishte amator i ngjyrës ‘pink’

Kryebashkiaku i vrarë në Filipine së bashku me 9 truprojat e tij gjatë një shkëmbimi zjarri me policinë, njihej si njeri i dashuruar pas ngjyrës ‘pink’. Samsudin Dimaukom ishte kryetari i bashkisë së qytetit jugor Saudi Ampatuan dhe ishte identifikuar në listën e 150 zyrtarëve të dyshuar si trafikantë droge apo bashkëpunëtorë të tyre. Në listë bëjnë pjesë administratorë lokalë, ...

Lexo me teper »

FOTOT – Këto janë pamje të Luftës së Dytë Botërore, por emri i Stalinit ngjall polemika

Quhet ‘Vija e Stalinit’ dhe paraqet një situatë të vijës së frontit ndërmjet gjermanëve dhe sovjetikëve gjatë Luftës së Dytë Botërore. Bëhet fjalë për një muze në natyrë të një lloji të veçantë ku vizitorët mund të shikojnë relike të Luftës së Dytë Botërore, simulime të luftimeve të kohës, madje mund të çojnë edhe lule te busti i diktatorit sovjetik ...

Lexo me teper »

Cilët janë shqiptarët e klanit mafioz të drogës që u ndaluan në Siçili

Hetime të nisura që një vit më parë nga drejtoria e Antimafias në Ragusa kanë përfunduar me shkatërrimin e një klani shqiptar dhe italian të trafikut të drogës nga Shqipëria në Itali. Siç edhe shkruajnë mediat italiane, në pranga kanë përfunduar 17 persona, shqiptarë, italianë dhe tunisianë, bën të ditur SYRI.net. Në një konferencë për median, policia e Ragusas dhe ...

Lexo me teper »

Fyeu Kuranin gjatë fushatës elektorale, përfundon nën hetim guvernatori i Xhakartës në Indonezi

Policia e Indonezisë ka hapur një hetim në ngarkim të guvernatorit të kryeqytetit të vendit, Xhakarta, lidhur me fyerjen që sipas saj i është bërë librit të shenjtë të besimtarëve muslimanë, Kuranit prej Basuki Tjahaja Purnama. Sipas policisë gjatë fushatës elektorale Purnama e kishte fyer librin me disa komente të papërshtatshme dhe tashmë duhet t’i nënshtrohet një hetimi ku rrezikon ...

Lexo me teper »

Lufta në Siri: Një grup terrorist rrëzon helikopterin rus

Rusia ka raportuar se, pesë shtetas rus kanë qënë në bordin e një helikopteri ushtarak ndërsa është qëllluar dhe rrëzuar nga një grup rebelësh në veri të Sirisë. Helikopteri Mi-8 u ul në veri të provincës Idlib dhe transportonte tre ekipe dhe dy officer thotë Ministri i Mrojtjes. Mjeti ajror po kthehej pas një dërgese me qëllime humanitare në qëytetin ...

Lexo me teper »

Plazh mes armëve, Franca në alarm nga sulmet terroriste. Fotot e sotme në Saint Tropez

Në një nga vendet më të preferuara të botës, Franca, situata ka ndryshuar tej mase. Nuk ka më shijime të pushimeve pa frikë, ose së paku pa prezencën e efektivëve specialë që patrullojnë në mbrojtje të qytetarëve nga terroristët. Këto janë fotot në plazhin e bukur të Saint Tropez, ku efektivët patrullojnë të armatosur pas alarmeve për sulme të mundshme.

Lexo me teper »

Trumpi sulmon Hillaryn: Edhe Billi është i lodhur nga gënjeshtrat (VIDEO)

Donald Trump, kandidati republikan për president i Amerikës sulmon kandidaten demokrate Hillary Clinton. Republikani, nëpërmjet një fjalie dhe një video, ironizon me fjalët e Clintonit në ceremoninë e shpalljes së kandidaturës. Stafi i tij shfaq në profilin në ‘’Facebook’’ disa sekonda me një video, ku Billi duket i përgjumur.  ‘’Madje edhe Billi është i lodhur nga gënjeshtrat, e trishtueshme’’, shkruhet ...

Lexo me teper »

KRISJET NË BRITANI DHE BE – A KA FILLUAR ‘EFEKTI DOMINO’?

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian është një goditje e rëndë edhe për Brukselin. Ky ishte një nga projekti më i madh për Europën e Bashkuar pas Luftës së Dytë Botërore dhe Londra ishte një nga promotorët e arritjes së marrëveshjes. Përveç aspektit historik, edhe pesha e Anglisë në BE nuk është e vogël. Është një vend me ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful