Templates by BIGtheme NET

Ndërkombëtare

Sulm me armë në Suedi, plagosen 5 persona

Një person i armatosur ka hapur zjarr në qendër të Malmöës në Suedi, duke plagosur së paku pesë vetë. Ngjarja ndodhi teksa tifozët festonin sot fitoren e skuadrës së kombëtares ndaj Koresë së Jugut në Kupën e Botës në Rusi. Agresori, sipas disa dëshmitarëve, përdori një armë gjysmë automatike. Ndërkohë, policia sapo u njoftua për ngjarjen izoloi zonën ndërsa nisi ...

Lexo me teper »

OKB: SHBA të ndalojë ndarjen e familjeve në kufi

Shefi i të drejtave të njeriut në Kombet e Bashkuara (OKB), Zeid Ra’ad Al Hussein, ka kërkuar nga administrata amerikane t’i japë fund politikës së saj të ndarjes me forcë të fëmijëve të emigrantëve pa dokumente nga prindërit e tyre. “Në SHBA, unë jam thellësisht i shqetësuar nga politikat e adoptuara së fundmi që dënojnë fëmijët për veprimet e prindërve ...

Lexo me teper »

Zyrtari Amerikan: Mbrapa sulmeve në Siri fshihet Izraeli

Një sulm ajror në afërsi me kufirin midis Irakut dhe Sirisë u krye nga Izraeli, dhe jo nga SHBA apo koalicioni që lufton ISIS u shpreh një zyrtar amerikan për CNN. TV shtetëror sirian fajësoi  sulmin që synonte forcat pro-Assad dhe shkaktoi viktima të shumta në koalicionin e udhëhequr nga SHBA, duke luftuar grupin terrorist, por një zëdhënës i koalicionit ...

Lexo me teper »

Kolumbia me president konservator, Duque dërrmoi kandidatin e majtë në zgjedhjet e së dielës

Kolumbia deklaroi zyrtarisht kandidatin konservator Ivan Duque, si fituesin e zgjedhjeve presidenciale të së dielës. Duque arriti një fitore të thellë ndaj kundërshtarit të së majtës ekstreme, Gustavo Petro. Ish-avokati 40-vjeçar arriti të fitojë zgjedhjet me rreth 54% të votave, të barasvlefshme me 10.3 milionë votues. Kundërshtari i tij, Petro, ish-kryebashkiaku i majtë i kryeqytetit Bogota, fitoi rreth 42% të ...

Lexo me teper »

Viktima e qindra të plagosur nga tërmeti 6.1 ballësh në Japoni (Video)

Të paktën tre persona kanë humbur jetën ndërsa shumë të tjerë janë lënduar pas një tërmeti prej 6.1 ballësh që goditi Osakën, në Japoninë perëndimore, raportojnë mediat lokale. Një burrë 80-vjeçar dhe një vajzë e mitur 9-vjeçare u vranë në Japoni, pasi u shtypën nga muret që u rrëzuan. Kurse të tjerë persona janë në vdekje klinike dhe bilanci i ...

Lexo me teper »

Autobusi hyn mes njerëzve pas koncertit të Bruno Mars, një i vdekur e tre të plagosur

Rikthehen sërish sulmet në Europë. Mëngjesin e sotëm, një autobus ka hyrë në turmën e njerëzve në një festival të mbajtur në provincën Limburg në jug të Holandës. Si pasojë, një person ka humbur jetën dhe tre të tjerë kanë mbetur të plagosur. Në një deklaratë zyrtare, policia ka bërë me dije se autobusi u largua nga vendi i ngjarjes ...

Lexo me teper »

‘Isha me fat që s’më qëlluan’, ministri i brendshëm britanik tregon si e vodhi banda e hajdutëve

Ministri i Brendshëm britanik Sajid Javid, ka zbuluar se si ai ka rënë viktimë e një bande motoçikletash në Londër, vetëm disa muaj para se ai të ngarkohej me detyrën për të pastruar krimin e rrugës në vend. Politikani i Partisë Konservatore ka treguar se si u vodh nga hajdutët jashtë një stacioni treni në Londër. “Ndodhi brenda pak çastesh. ...

Lexo me teper »

‘Gjermanët kanë rënë më sysh’, humbja ndaj Meksikës i erdhi e papritur trajnerit Low

Trajneri i Gjermanisë Joachim Low ka reaguar për humbjen e kampionëve në fuqi ndaj Meksikës, duke thënë se ndihej sikur skuadra gjermane ‘kishte rënë më sysh’ ose ‘i kishin bërë magji’. Tronditja e gjermanëve duket të jetë shumë e madhe, pasi Meksika i mundi me rezultatin 1:0 në stadiumin Luzhniki në Rusi. Meksika kaloi në avantazh kur Havier ‘Chicharito’ Hernandez ...

Lexo me teper »

Aksidentohen me makinë, princi i Kamboxhias plagoset, e shoqja humb jetën

Princi i Kamboxhias dhe gjithashtu ish-kryeministri Norodom Ranariddh, ka pësuar një aksident automobilistik. “BBC” shkruan se bashkë me princin ka qenë në makinë edhe bashkëshortja e tij Ouk Phalla, e cila ka ndërruar jetë. Ndërsa Ranariddh është plagosur por jashtë rrezikut për jetën. Çifti mbretëror u dërgua menjëherë në spital, mirëpo Phalla ndërroi jetë pak orë më vonë pavarësisht kujdesit ...

Lexo me teper »

Masakër në Nigeri, 31 të vrarë nga sulmi vetëvrasës i ‘Boko Haram’

Të paktën 31 persona u vranë dhe shumë të tjerë u plagosën pas një sulmi militant në qytetin Damboa në shtetin nigerian të Borno në verilindje të vendit “Kishte dy sulme vetëvrasëse dhe shpërthime granate me raketa”, tha udhëheqësi i milicisë, Babakura Kolo, për ‘AFP’ lidhur me sulmin. Militantët vunë në shënjestër njerëzit që ktheheshin nga festa e Fiter Bajramit ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful