Templates by BIGtheme NET

Ndërkombëtare

Spanja pranon anijen me 629 emigrantë, që përplasi Italinë dhe Maltën

Spanja ka pranuar anijen me emigrantë që kishte mbetur në detin Mesdhe prej disa ditësh. Vendimi u more nga kryeministri i ri i vendit, Sanchez, pas refuzimit të Italisë dhe Maltës që të lejonin ankorimin në portet e tyre të anijes. Çështja e anijes me emigrantë solli përplasjen e ashpër të ministrit të Brendshëm italian, Salvini me autoritetet malteze duke ...

Lexo me teper »

‘Dëshpëruese’ – Merkel kritika Trumpit për tërheqjen nga deklarata e ‘G7’

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka kritikuar vendimin e Presidentit të SHBA-ve, Donald Trump, për të hequr dorë nga deklarata e përbashkët e ‘G7’. Ajo gjithashtu tha se Evropa nuk do të lejojë të ‘mashtrohet’ përsëri. Merkel e përshkroi vendimin e Trump për të tërhequr miratimin e tij në komunikatën e përbashkët pas samitit të ‘G7’ në Kanada si një ‘përvojë ...

Lexo me teper »

Avioni luftarak i SHBA-së bie në detin japonez, 25 incidente të tilla brenda një viti

Një avion luftarak i SHBA-së “F-15” është rrëzuar në det pranë ishullit japonez të Okinaëa. Lajmin e ka konfirmuar ushtria amerikane, që tregon se piloti u hodh nga avioni luftarak dhe është rikuperuar. Sipas mediave amerikane, avioni u ngrit nga baza ajrore e Kadena-s në Okinawa dhe u rrëzua rreth 80 kilometra nga bregu. Okinawa strehon një bazë të diskutueshme ...

Lexo me teper »

A kishte vënë Trudeau vetulla false në Samitin e G7? Plasin gallatat në rrjet me kryeministrin kanadez (FOTO/VIDEO)

Kryeministri kanadez Justin Trudeau, duket se ka humbur një vetull ndërsa bisedonte me gazetarët të enjten, në Samitin e G7-ës. Presidenti francez Emmanuel Macron dhe Trudeau folën para gazetarëve në samit, ku Trudeau u shpreh ashpër ndaj Shteteve të Bashkuara të Amerikës, për tarifat e reja të metaleve për aleatët. Megjithatë, vëmendja në rrjetet sociale nuk u përqendrua te fjalët ...

Lexo me teper »

Ministri i ri i Ekonomisë: Italia nuk do dalë nga eurozona, do ulim borxhim publik

Qeveria e re koalicionit e Italisë nuk ka ndërmend të lërë euro dhe ka në plan të përqëndrohet në uljen e nivelit të borxhit, tha të djelën Ministri i Ekonomisë Giovanni Tria, duke kërkuar për të siguruar tregjet financiare nervore. Obligacionet e qeverisë italiane kanë ardhur nën presion të përbashkët të shitjes me frikën se qeveria do të nisë një ...

Lexo me teper »

Sorosit s’i del e keqja: Donald Trump do shkatërrojë botën, ta rrëzojmë!

Miliarderi George Soros ka sulmuar sërish presidentin amerikan, Donald Trump, duke pretenduar se udhëheqësi i SHBA-së dëshiron ‘të shkatërrojë botën’ dhe duhej ‘nxjerrë’ nga zyra. Donald Trump është ‘narcizisti i fundit’ i cili ‘është i gatshëm të shkatërrojë botën’, tha Soros për ‘Uashington Post’ të shtunën. Ai shtoi se nëse Partia Demokratike fiton zgjedhjet e përgjithshme këtë nëntor dhe kjo ...

Lexo me teper »

Babai indian flijon vajzën 4-vjeçare: E bëra për të kënaqur “Zotat”

Një burrë indian ka therur vajzën e tij 4-vjeçare, për të qetësuar Perënditë nëpërmjet “sakrificës”. Sipas mediave lokali, në policia ai u shpreh se Satanai e bëri atë të priste fytin e fëmijës së tij. Ngjarja e frikshmë ndodhi në Jodhpur, kur Nawab Ali Qureshi, 26 vjeç, vendosi të flijonte vajzën Perëndisë gjatë muajit të shenjtë të Ramazanit. Teksa po ...

Lexo me teper »

Kim Jong-un mbërrin në Singapor, shoqërohet nga eskorta masive (VIDEO)

Pak pasi Kim Jong-un mbërriti në Singapor për të zhvilluar takimin e rëndësishëm me presidentin e SHBA-ve Donald Trump, rrugët e qytetit të Azisë Jugore u mbushën me eskorta policore, limuzina madje edhe një kamion zjarrëfikseje. Eskorta, e cila mendohej se po shoqëronte kreun e Koresë së Veriut Kim Jong-un, udhëtoi me shpejtësi të lartë përmes Singaporit. Të dy udhëheqësit ...

Lexo me teper »

I dha fund jetës me litar, motra e mbretëreshës së Holandës fliste për vetëvrasjen edhe në punimin e diplomës

Të gjithë u tronditën kur motra e vogël e mbretëreshës Maxima të Holandës, u gjend e vdekur në apartamentin e saj. Por ajo çfarë ka tronditur më shumë opinionin publik, është fakti se Ines Zorreguieta ishte psikologe dhe kishte trajtuar raste të personave që tentonin të bënin vetëvrasje. Por pavarësisht faktit se ishte psikologe dhe kishte miq të kësaj fushe ...

Lexo me teper »

Ndahet nga jeta Eunice Gayson, e para ‘Bond girl’

Eunice Gayson, aktorja që njihet si e para “Bond Girl” ka ndërruar jetë në moshën 90-vjeçare. Po, ajo vajza që shihnit të interpretonte në krah të Sean Connery në filmin e parë të sagës, Dr No në 1962, nuk është më. Gayson e cila lunate rolin e Sylvia Trench ka ndërruar jetë pak ditë më parë, por lajmi për vdekjen ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful