Templates by BIGtheme NET

Ndërkombëtare

Presidenti i Ugandës ndalon me ligj seksin oral: Gojën e kemi për të ngrënë, jo për seks

Presidenti i Ugandës , Yoweri Museveni, kërkon të ndalojë seksin oral, pasi sipas tij “goja është për të ngrënë”. “Goja është për të ngrënë, jo për seks. Ne e dimë si t’i adresohemi seksit”, është shprehur Presidenti Museveni në një deklaratë publike. Museveni ka bërë një paralajmëfrim të fortë, lidhur me praktikat seksuale, duke e konsideruar seksin oral si një ...

Lexo me teper »

Hungaria e bën të qartë: Pavarësisht miqve që ka Soros në Bruksel, emigrantët e paligjshëm s’do hyjnë në vend

Budapesti zyrtar do të vijojë të mbështesë qëndrimin e tij të fortë kundër emigrantëve, pavarësisht përpjekjeve nga ana e BE-së dhe manjatëve të medias për të portretizuar migracionin si një proces pozitiv dhe një ‘të drejtë njerëzore’ themelore, tha ministri i Jashtëm hungarez, Peter Szijjarto. “Pavarësisht numrit të herëve që George Soros do shkojë në Bruksel, pavarësisht numrit të herëve ...

Lexo me teper »

Soros mbyll zyrat në Budapest, kontradiktat me Orban

Fondacioni i Shoqërisë së Hapur të George Soros do të mbyllë zyrat në Budapest pas ‘armiqësisë’ të shpallur nga Orban kohë më parë. Operacionet e kësaj zyre që kanë lidhje me Europën Lindore do të zhvendosen në Berlin, sipas asaj që njoftojnë mediet hungareze, që citojnë gazetën austriake “Die Presse”, gjatë kësaj të enjteje. Kryeministri hungarez, Viktor Orban ka fajësuar ...

Lexo me teper »

SHBA shqetësohet ndaj vendimeve të Rusisë për bllokimin e rrjeteve sociale, kufizojnë lirinë e shprehjes

Shtetet e Bashkuara shprehën “shqetësim të thellë” për kufizimin e vazhdueshëm të lirisë së shprehjes në Rusi, pasi autoritetet ruse kufizuan qasjen në aplikacionin e mesazheve Telegram. Harry Kamian, i ngarkuari i ri i SHBA-së në Organizatën për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë, i bëri këto komente para Këshillit të Përhershëm të OSBE-së në Vjenë, tre ditë pasi rregullatori rus ...

Lexo me teper »

Rrëzohet një avion në Irandën e Veriut, dy të vdekur

Një avion është rrëzuar në  aeroportin ndërkombëtar të Belfastit, në Irlandën e Veriut. Dy persona humbën jetën nga rrëzimi i këtij avioni. Një dëshmitar tha për BBC se avioni po fluturonte mbi shtëpitë dhe u tentoi të ulej përpara se të rrëzohej në fushë. Më pas shpërtheu në flakë. Një zyrtar tha se pasagjerët që ndodheshin në bord ndoshta po ...

Lexo me teper »

Lëvizja 5 Yjet shikon shanset e një marrëveshje qeverie së bashku me Ligën e Veriut

Udhëheqësi i Lëvizjes  5-Yje në Itali tha të enjten se ai pa mundësinë e formimit të një koalicioni me Ligën e së djathtës ekstreme, por përsëriti refuzimin e tij për të punuar me aleatët e saj elektoralë. Italia mbajti  zgjedhje të papërfunduar më 4 mars dhe përpjekjet që atëherë të krijojnë një qeveri nuk kanë shkuar askund, me kundërshtimin e ...

Lexo me teper »

Magjistari Copperfield paditet nga spektatori: Kam harxhuar 400 mijë dollarë pasi më rrëzoi në skenë

Magjistari i njohur David Copperfield është paditur në gjykatë nga një spektator i audiencës të cilin e përdori si vullnetar në një prej magjive të tij. Në gjykatë qytetari është shprehur se magjistari e ka rrëzuar në skenë  dhe se e kishin transportuar fshehurazi për të mos u vënë re nga njerëzit. 57-vjeçari ishte një nga 12 vullnetarët që pranuan të marrin ...

Lexo me teper »

Kush është Presidenti i ri i Kubës, i dha fund epokës Castro (FOTOT)

Epokës së Castros i është dhënë fund. Miguel Diaz-Canel është presidenti i ri i Kubës. Diaz-Canel do të pasojë Raul Castron, duke i dhënë  kështu fund gjashtë dekadave të sundimit të vëllezërve Castro. Diaz-Canel, 57 vjeç, i cili ka qenë kandidati i vetëm për president, u zgjodh për një mandat pesëvjeçar me 603 nga 604 vota të mundshme të Asamblesë ...

Lexo me teper »

Forcat ushtarake izraelite kalojnë në gatishmëri numër 1, i druhen sulmit nga Irani

Ndërsa izraelitët përgatiten të festojnë 70 vjetorin e festës kombëtare, duke filluar nga sot në mëngjes, forcat e mbrojtjes të Izraelit janë në gatishmëri të lartë për mundësinë e hakmarrjes së drejtpërdrejtë iraniane, pas një sulmi të raportuar izraelit në Siri, që synonte një bazë ajrore që përdorej nga Irani. Në një lajm të jashtëzakonshmë, media shtetërore e Iranit pranoi ...

Lexo me teper »

‘Kryqëzohet’ lideri i Brexit, djemtë e Farage do lëvizin lirisht në BE pasi kanë pasaporta gjermane

Nigel Farage është emërtuar si një hipokrit, pasi ka pranuar se dy djemtë e tij kanë pasaporta gjermane, që do të thotë se – ndryshe nga miliona qytetarë të Britanisë së Madhe – do të jenë në gjendje të lëvizin në Evropë pas Brexit. Farage ka qenë një nga arkitektët kryesorë të Brexit, fushata që që do të çojë në ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful