Templates by BIGtheme NET

Ndërkombëtare

Punëtor ditën, shpërndarës droge natën/ Kapet me 30 kg në Itali shqiptari

Policët e komisariatit të Sanremos në Italinë e Veriut kanë sekuestruar në Riva Ligure plot 30 kg drogë, të llojeve të ndryshme pas arrestimit të një shqiptari. Në pranga ka rënë një 30-vjeçar, i cili ishte punëtor krahu gjatë ditës, ndërkohë që natën kryente përofesionin e shpërndarësit të drogës. Shqiptari i priste “klientët” e tij në një apartament në Riva ...

Lexo me teper »

Shkrumbohet autobusi me emigrantë, vdesin 20 persona në Tajlandë

Një autobus u shkrumbuar nga flakët në Tailandën perëndimore dhe deri më tani raportohen për 20 viktima.”Reuters” shkruan se  viktimat do të punonin në një fabrikë në Bankok. Autobuzi mbante 47 punëtorë që sapo kishin kaluar kufirin në Tajlandë për të punuar ligjërisht, po nga ata vetëm 27 iu shpëtuan flakëve. “Shoferi tha se pa zjarr që po dilte nga ...

Lexo me teper »

7 të vdekur dhe mbi 500 të plagosur, çfarë po ndodh në kufirin mes Izraelit dhe Palestinës

  Sipas njoftimeve të mediave vendase, të paktën shtatë persona kanë vdekur dhe 500 të tjerë janë plagosur gjatë përplasjeve mes protestuesve palestinezë dhe trupave izraelite përgjatë kufirit të Rripit të Gazës dhe Izraelit. Mijëra njerëz janë mbledhur përgjatë kufirit për një protestë gjashtë-javore, të cilën e kanë quajtur “Kthimi i Madh”. Demonstrata masive u zhvillua të premten, ndërsa palestinezët ...

Lexo me teper »

Princi i Arabisë Saudite nga SHBA-ja: Brenda 10 vitesh mund të futemi në luftë me Iranin

Princi i Kurorës së Arabisë Saudite, Bin Salman ka paralajmëruar se Riadi mund të futet në luftë me Iranin në 10-15 vitet e ardhshme, nëse bashkësia ndërkombëtare dështon të zbatojë sanksionet ndaj Teheranit. Mohammed bin Salman është në një vizitë historike në SHBA, e para në gati 75 vjet, për aleatin më të afërt të Arabisë Saudite. Në një intervistë ...

Lexo me teper »

Vajza e ish-spiunit rus i shpëton vdekjes nga helmimi

Ish- spiuni rus Sergei dhe vajza e tij Yulia Skripal kanë mundur t’i shpëtojnë vdekjes nga helmi. Kjo gjë bëhet e ditur “The Times”. Edhe përse shpresast që ata të dy do të mbijetonin ishin shumë të pakta “The Times” njofton se Yulia ndodhet në gjendje të stabilizuar, por edhe që ka mundur të flas. Ndërsa babi i saj është ...

Lexo me teper »

Furgoni përplaset me shtyllën, vdesin 17 veta në Turqi

Një aksident i rëndë  ka ndodhur në Turqi gjatë ditës së sotme. Nga raportimet  e para shkruhet se nga aksidenti në provincën e Igdir të paktën 17 persona kanë mbetur të vdekur dhe 36-të të tjerë janë plagosur. Dega e “The Washington Post” për Europën shkruan se ky aksident ka ndodhur si pasojë e përplasjes së furgonit me një shtyllë, ...

Lexo me teper »

Presidenti Trump: Do tërheqim trupat amerikan nga Siria

Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump gjatë fjalimit në Richfield në Ohajo është shprehur se trupat amerikan do të tërhiqen së shpjeti nga Siria. Trump ka thënë se këtë vendim e ka marrë duke iu referuar  “humbjes së Shtetit Islamik”, por edhe nevojës që të mbrohen kufijtë amerikanë dhe të ndërtohet infrastruktura e shkatërruar. “The Indipendent” shkruan se në ...

Lexo me teper »

Abuzimet seksuale në Hollywood/ Zëdhënësi i Putinit: Ato janë prostituta, të flisnin më parë

Akuzat për abuzim seksual në Hollywood, ndaj producentit Harvey Weinstein vazhdojnë ende të tërheqin vëmendje mediatike. Së fundmi, zëdhënësi i presidentit rus Vladimir Putin, Dmitry Peskov, i ka cilësuar ‘prostituta’ aktoret që janë shprehur se kanë rënë pre e Weinstein. Këtë deklaratë Peskov e ka bërë para një takimi më 29 mars me studentë në Universitetin e Moskës, ku është ...

Lexo me teper »

Nicolas Sarkozy sërish në telashe, për çfarë akuzohet këtë radhë

Ish-presidenti francez Nicolas Sarkozy është futur sërish në telashe juridike. Sarcozy ka përfunduar në gjykatë për korrupsion dhe abuzim me pushtetin, fill pas skandalit të publikuar në media, për financimet nga Muammar Gaddafi. Gjykatësit urdhëruan rihapjen e çështjes së famshme të përgjimeve të vitit 2014, ku dyshohet se Sarkozy përmes avokatit të tij, i kishte kërkuar kryetarit të Gjykatës së ...

Lexo me teper »

Franca ofrohet për të ndërmjetësuar konfliktin mes Turqisë dhe Kurdëve

Ndërkohë që konflikti mes Turqisë dhe kurdëve vazhdon, Franca është ofruar që të krijojë një ndërmjetësim mes tyre. Presidenti i Francës Emmanuel Macron u takua një ditë më parë me anëtarët e Forcave Demokratike Siriane të mbizotëruara nga kurdët. Macron shprehu shpresat për dialogun midis Turqisë dhe milicisë duke u ofruar për ndërmjetësimin e konfliktit në Siri ku Turqia nisi ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful