Vendosni fjalën kyçe....

Ndërkombëtare

Mediat greke: Kotzias ka dhënë fonde sekrete për mediat në Shqipëri e Maqedoni

Prokuroria greke ka nisur hetimet pas deklaratave të ministrit grek të Mbrojtjes, Kammenos, se ish-ministri i jashtëm Kotzias ka përdorur paratë e miliarderit George Soros për të financuar marrëveshjen e emrit me Maqedoninë fqinje. Përveç deklaratave të Kammenos, ka pasur edhe disa rrjedhje informacioni spas të cilit, Ministria e Jashtme…

Më shumë aksionerë të ‘Facebook’ mbështesin propozimin për të hequr Zuckerberg nga karrigia e shefit

Disa aksinerë të ‘Facebook’ kanë rënë dakord për të hequr nga drejtimi shefin ekzekutiv Marc Zuckerberg, pasi ai kishte mohuar disa skandale të nivelit të lartë. Arkëtarët shtetërorë nga Illinois, Rhode Island dhe Pensilvania, dhe Kontrollori i Qytetit të Nju Jorkut Scott Stringer, bashkë-paraqitën propozimin, shkruan Daily Mail. Ata u…

Zhdukja e Khashoggi/ Britania dhe SHBA braktisin samitin e investimeve në Arabinë Saudite

Sekretari amerikan i Thesarit Steven Mnuchin dhe Sekretari i Tregtisë i Mbretërisë së Bashkuar Liam Fox janë tërhequr nga një konferencë investimi në Arabinë Saudite. Vendimi vjen mes akuzave se Arabia Saudite mund të qëndrojë pas vrasjes së gazetarit saudit Jamal Khashoggi. Khashoggi nuk është parë që kur hyri në…

Miratohet projektligji që i hap rrugën themelimit të Ushtrisë së Kosovës

Është miratuar me 101 vota pro, projektligji që i hap rrugën ngritjes së Ministrisë së Mbrojtjes të Kosovës, projektligj ky që i hap rrugën transformimit të FSK-së në ushtri, raporton ‘Zëri.info’ Pas këtij projektligji pritet që të votohen edhe dy projektligjet tjera me qëllim që t’i hapen rrugët transformimit të…