Templates by BIGtheme NET

Sport

Gjici premton stadium të ri për Kukësin, dhuratë nga FSHF dhe qeveria

Presidenti i Kukësit Safet Gjici ka premtuar stadium të ri.  Qeveria dhe Federata Shqiptare e Futbollit do të mundësojnë ndërtimin e tij. Presidenti i Kukësit, Safet Gjici në një intervistë për Top-Channel tregoi projekton për rikonstruksionin e stadiumit, i cili do të ketë një vlerë prej 5 milionë euro dhe një kapacitet prej 10 mijë vendesh. Gjici u shpreh për ...

Lexo me teper »

Luiza Gega medalje të artë në 3000 metra në Turqi

Atletja shqiptare Luiza Gega është shpallur kampione në garën ballkanike të 3000 metrave të zhvilluar në Stamboll të Turqisë. Gega ka dalë e para në mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë duke siguruar medaljen e artë. Gega e ka mbyllur garën me kohën 9 munuta e 06 sekinda, duke lënë pas rivalet e saj. Kjo medalje ...

Lexo me teper »

Kërcënimi i inspektorëve të UEFA-s, reagon Skënderbeu: Është jashtë natyrës sonë

Pas lajmit të publikuar në faqen zyrtare të UEFA-s,  ku thuhej se dy inspektorët që po hetonin dosjen e Skënderbeut janë kërcënuar me jetë, një reagim ka ardhur edhe nga klubi i Skënderbeut. Në një reagim nëpërmjet faqes zyrtare në “Facebook” shkruhet se klubi mohon kategorikisht dyshimet dhe akuzat se persona të lidhur me të kanë kërcënuar me jetë inspektorët ...

Lexo me teper »

Arsenal ‘tris’ ndaj Ostersunds, Dortmund fiton ndaj Atalantës

Arsenal ka arritur të fitojë ndaj skuadrës modeste të Ostersunds, duke fituar me rezultatin 0-3. Kjo fitore i jep mundësi Arsenal të jetë një hap drejt kualifikimit për në fazën tjetër të Europa League. Golat për Arsenal u shënuan nga Monreal, autogol i Mkhitaryan dhe një gol i Ozil. Në sfidën tjetër të luajtur midis Borusa Dortmund dhe Atalantës, gjermanët ...

Lexo me teper »

Milan një hap nga kualifikimi, tre gola ndaj Ludogorets

AC Milan ka luajtur ditën e sotme sfidën për kupën e Europa League kundër bullgarëve të Ludogorets. “Kuqezinjtë” kanë arritur të fitojnë me rezultatin 3-0. Me këtë fitore Milan është një hap larg kualifikimit për në fazën tjetër duke llogaritur edhe fuqinë modeste qe skuadra bullgare ka. Golat për Milan u shënuan nga Kutrone në pjesën e parë. Ndërsa në ...

Lexo me teper »

Renditja e FIFA-s, Shqipëria dhe Kosova ngjiten me një vend në klasifikim

FIFA ka publikuar sot renditjen mujore të kombëtareve të futbollit, ku për muajin shkurt kuqezinjtë e trajnerit Christian Panucci kanë ngjitur me një vend në klasifikim. Shqipëria renditet në vendin e 59-të, me 553 pikë në total, ndërsa Kosova ka fituar një pozicion dhe tashmë ngjitet në vendin e 177-të në renditjen e përgjithshme, me 97 pikë. Vendi më i ...

Lexo me teper »

‘Dorë e hekurt’ ndaj Skënderbeut – Trukimet, UEFA përjashton 10 vite korçarët

UEFA ka përjashtuar Skënderbeun e Korçës me 10 vite nga kompeticionet europiane. Vendimi është marrë në datën 7 shkurt, edhe pse në faqen zyrtare të UEFA-s nuk është publikuar ende asgjë. Sipas mediave, klubi korçar është gjobitur me 1 milionë euro. Vendimi është marrë në Komisioni i Disiplinës lidhur me trukimet e dy ndeshjeve. Të gjithë janë në pritje të ...

Lexo me teper »

Talenti përplas Shqipërinë me Kosovën

Edon Zhegrova, 18-vjeçari i lindur në Gjermani, por që aktivizohet me Genkun e Belgjikës, është bërë shkaku i përplasjes së radhës midis federatave tona. Si FFK, ashtu dhe FSHF kërkojnë shërbimet e Zhegrovës, i cili në gusht të vitit të kaluar refuzoi ftesën e U-21 të Kosovës. Është momenti për t’u përqëndruar te klubi, shpjegonte mesfushori 18-vjeçar, shkruan sportal. FFK ...

Lexo me teper »

Liverpool siguron kualifikimin, shkatëron Porton

Në sfidën e radhës të Champions League, të luajtur në Portugali midis Portos dhe Liverpool ka përfunduar me një rezultat shkatrimtar për portugezët. Liverpool shënoi plot  5 gola në portën e Portos duke mos i dhënë asnjë shans për të shënuar gol. Me këtë fitore duket se ishullorët e kanë mbyllur kualifikimin që në ndeshjen e parë. Golat për Liverpool ...

Lexo me teper »

Kupa e Shqipërisë/ Kukësi dhe Laçi, dy gjysmëfinalistët e parë

Ka mjaftuar një gol dhe kampionët në fuqi të Shqipërisë kanë eliminuar kryeqytetasit e Tiranës. Ndeshja e parë mes këtyre dy ekipeve e luajtur në “Selman Stërmasi” kishte përfunduar në barazim 1-1, e megjithëse u gjendën në disavantazh shumë shpejt, bardheblutë i mbajtën shpresat gjallë deri në sekondat e fundit të ndeshjes, pasi në rast goli do të kishin shtyrë ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful