Templates by BIGtheme NET

sport

Derbi i Tiranës ndahet në paqe, Tirana e Partizani “kënaqen” me nga një pikë

Në barazim ka përfunduar derbi i Tiranës mes kampiones në fuqi, Tiranës e Partizanit. Pas këtij rezultati, ekipi i drejtuar nga trajneri Daja, ka ruajtur përkohësisht kreun e renditjes në pritje të ndeshjeve të ditës së nesërme. Tirana nga ana e saj pohon edhe njëherë periudhën jo shumë të mirë që po kalon duke u renditur në vendet e fundit ...

Lexo me teper »

Priftërinjtë nuk duan që stadiumi i Napolit të marrë emrin e Maradonës, i shkruajnë letër kryepeshkopit

Një grup priftërinjsh kanë dalë kundër vendimit për t’i vënë emrin e ish-futbollistit Diego Maradona, stadiumit San Paoli në Napoli. Pas vdekjes së legjendës së Argjentinës, i cili ka luajtur për Napolin, kryebashkiaku Luigi De Magistris vendosi të emërojë stadiumin San Paolo me emrin argjentinasit. Një zgjedhje që nuk ka marrë pëlqimin e të gjithëve. Sipas Il Mattino, një grup ...

Lexo me teper »

Milani fiton me përmbysje ndaj Celtic, të gjitha rezultatet e para në Ligën e Evropës

Kanë përfunduar të gjitha sfidat e fashës së parë të orarit në Ligën e Evropës. Kështu Milani ka arritur të marrë një fitore me përmbysje ndaj Celtic në sfidëne  luajtur në San Siro. Kuq e zinjtë u gjendën në presionin e shpejtë të miqëve skocezë të cilët shënuan dy gola të njëpasnjëshëm duke u befasuar në minutën e 7 me ...

Lexo me teper »

Liga e Kampionëve/ PSG fiton ndaj Man.United, triumfojnë edhe Juventus, Barça dhe Chelsea barazon Lazio

Kanë përfunduar të gjitha sfidat për fazën në grupe të Ligës së Kampionëve të raundit të 5. Kështu kanë marrë fitore Juventusi ndaj Dinamo të Kievit, Barcelona ndaj Ferencvaros dhe Chelsea ndaj Sevillas. Gjithashtu ka fituar edhe PSG-ja në Old Traford ndaj Man United. Ndërsa në barazim ka përfunduar barazim sfida me Lazios dhe Dortmund. Rezultatet:

Lexo me teper »

Reali i Madridit nis bisedimet për zgjatjen e kontratës me legjendën Ramos

Pasi i kanë dhënë besim trajnerit Zidan në prag të ndeshjes ndaj Interit në Ligën e Kampionëve, drejtuesit e Realit të Madridit pritet të rinovojnë kontratën me mbrojtësin Sergio Ramos. Siç shkruan ‘Marca’, bisedimet kanë nisur dhe pritet të përfundojnë në ditët e ardhshme. 34-vjeçari është pjesë e ‘galaktikëve’ që prej sezonit 2005 dhe është një nga pikat më të ...

Lexo me teper »

Djali i Michael Schumacher realizon ëndrrën, garon në sezonin e ardhshëm të “Formula 1”

Djali i Michael Schumacher, Mick, do të garojë sezonin e ardhshëm në Formula 1 për ekipin Haas. Ekipi me bazë në SHBA tha se 21-vjeçari kishte nënshkruar një “kontratë shumëvjeçare” dhe do të jetë partner i rusit, Nikita Mazepin. Djali i shtatë herë kampionit të botës në Formula 1, tha se kjo ishte “një ëndërr e realizuar” që ai e ...

Lexo me teper »

Liga e Kampionëve/ Real Madrid humbet përballë Shakhtar, rrezikon kualifikimin në fazën tjetër

Real Madrid ka humbur sfidën e sotme përballë Shakhtar Donetsk në fazën e grupeve në Ligën e Kampionëve. Ukrainasit fituan 2-0 përballë galaktikëve, duke marrë 3 pikë të arta për një vend në fazën tjetër të kompeticionit. Me këtë humbje galaktikët rrezikojnë kalimin pasi tashmë ndodhen me pikë të barabrta me ukrainasit që mbajnë vendin e dytë. Golat e sfidën ...

Lexo me teper »

Lewis Hamilton infektohet me koronavirus, humbet garën e madhe të Bahreinit

Shtatë herë kampioni i botës Lewis Hamilton do të humbasë garën për Çmimin e Madh të Sakhir që zhvillohet këtë fundjavë në Bahrein, pasi ka rezultuar pozitiv për koronavirusin. Ekipi i tij i “Mercedes”-it tha që Hamilton kishte shfaqur simptoma të lehta të hënën në mëngjes. Britaniku bëhet shoferi i tretë që rezulton pozitiv për virusin këtë sezon pas Sergio ...

Lexo me teper »

Mjeku i Maradonës po hetohet për vrasje nga pakujdesia, policia argjentinase i kontrollon shtëpinë dhe klinikën

Hetuesit që hetojnë vdekjen e Diego Maradonës kanë kontrolluar shtëpinë dhe zyrën e mjekut të legjendës argjentinase të futbollit pasi ata konsiderojnë mundësinë se Maradona mund të ketë vdekur si rezultat i trajtimit të pakujdesshëm. Mediat argjentinase raportuan të dielën se bastisjet ishin kryer në shtëpinë e Leopoldo Luque, një mjek 39-vjeçar, në periferi të kryeqytetit Buenos Aires si dhe ...

Lexo me teper »

Kështu është kur lind “me këmishë”, si shpëtoi nga vdekja e sigurt piloti i Formula 1 (Video)

Piloti francez i Formula 1, Romain Grosjean, ishte me fat që shpëtoi nga vdekja e sigurt kur makina e shpërtheu në flakë nga përplasja me një pengesë gjatë xhirove të para të Çmimit të Madh të Bahreinit të dielën. Duke dalë nga kthesa tre në xhiron e parë, Grosjean doli përtej pistës dhe u përplas me shpejtësi me barrierat ndërsa ...

Lexo me teper »