Templates by BIGtheme NET

sport

“Tifozët e Juventusit më fyen për 90 minuta” – Mourinho sqaron gjestet në fund të ndeshjes

Trajneri portugez i Manchester United, Jose Mourinho, ka sqaruar sjelljen e tij në përfundim të ndeshjes mes ekipit të tij dhe Juventusit në Ligën e Kampionëve, ku anglezët fituan në minutën e fundit të takimit pas një autogoli. Pas përfundimit të takimit, tekniku portugez nuk e fshehu ngazëllimin për fitoren duke bërë gjeste që u cilësuan si fyese ndaj tifozëve ...

Lexo me teper »

“Rrugët tona ndahen këtu”, Kamza shkarkon trajnerin Duro

Klubi i Kamzës ka shkarkuar nga detyra trajnerit Klodian Duro. Lajmi është bërë publik përmes një njoftimi në faqen zyrtare të klubit në Facebook. “Klubi ben te ditur mbylljen e bashkepunimit me trajnerin Klodian Duro. Duke e falenderuar trajnerin per kontributin e tij te palodhur, perkushtimin dhe gjithçka dha per skuadren tone, bejme te ditur se rruget tona ndahen ketu. ...

Lexo me teper »

Mourinho s’kënaqet vetëm me fitoren, vë sërish në lojë tifozët e Juves (VIDEO)

Trajneri Jose Murinho nuk është mjaftuar me fitoren kundër Juventusit, duke vënë në lojë tifozët italianë. Pas fitores 2:1 së Machester United në Torino, pas vërshëllimës përfundimtare të ndeshjes, Mourinho hyri në fushë dhe vuri dorën në vesh, duke nxitur tifozët që të shanin edhe më shumë. Mirëpo provokimi i trajnerit shkaktoi tensione në fushë, duke detyruar Bonuçi-n t’i afrohej ...

Lexo me teper »

Panucci publikon listën për dy sfidat e kombëtares, dy risi

Risia në listën e përpiluar nga tekniku italian i kuqezinjve është grumbullimi për herë të parë i mbrojtësit të Hajdukut të Splitit, Ardian Ismajli, si dhe të mesfushorit Loret Sadiku. Po kështu është rikthyer në kombëtare edhe mbrojtësi i Metz, Ivan Balliu. Për sa i përket pjesës tjetër të skuadrës, nuk ka ndryshime. Kombëtarja shqiptare do të luajë sfidën për ...

Lexo me teper »

Champions/ Juventus mposhtet nga Man.United

Juventusi ka marrë humbjen e parë në Champions League, duke u mposhtur në Itali 1-2 edhe pse ishin në avantazh deri 2 minuta para fundit. Ronaldo u rikthye me gol pas pezullimit në ndeshjen ndaj Valencias, duke shënuar në minutën e 65-të, por kur të gjithë menduan se Juventusi do të regjistronte fitoren e katërt në po kaq takimi, ndodhi ...

Lexo me teper »

UEFA gjobë 100 mijë euro FSHF-së, “mbylli një sy” për Tiranën

Federata Shqiptare e Futbollit duhet t`i paguajë UEFA-s një gjobë të majme prej 100.000 euro, për shkak të një gafe. Dy sezone më parë, FSHF liçensoi Tiranën për të marrë pjesë në Kupat e Europës, duke fshehur borxhet që skuadra bardheblu kishte. Mirëpo sipas rregullave të UEFA-s, asnjë klubi nuk i lejohet të marrë pjesë në garat që organizohen nga ...

Lexo me teper »

Flamurtari nuk shkon më tej se barazimi ndaj Luftëtarit

Flamurtari dhe Luftëtari u ndanë në paqe në ndeshjen e fundit të javës së 12 të Kategorisë Superiore, një rezultat që gëzon më shumë gjirokastritët, ndërsa vlonjatët humbin një mundësi të mirë për t’u ngjitur në vendin e katërt të renditjes. Në stadiumin “Flamurtari” të Vlorës, pjesa e parë u kontrollua mjaft mirë nga skuadra e Mezanit, që i shkoi ...

Lexo me teper »

Skënderbeu bie në Laç, Partizani rimerr kreun

Gola, spektakël dhe surpriza në 3 sfidat e orës 14:00 të së mërkurës të vlefshme për javën e 12-të të Kategorisë Superiore. Skënderbeu pësoi humbjen e 2-të sezonale pasi u mposht në stadiumin Selman Stërmasi me rezultatin 2-0 nga Laçi. Një fitore e merituar nga kurbinasit me një Skënderbe që luajti dobët dhe e kishte të vështirë të reagonte. Goli ...

Lexo me teper »

Arrestohet pak orë para ndeshjes në Ligën e Kampionëve, presidenti i “Monaco”-s

Manjati i futbollit, Dmitry Rybolovlev, është arrestuar dhe mbahet në paraburgim për t’u marrë në pyetje në kuadër të një hetimi mbi korrupsionin dhe ryshfet, shkruajnë mediat franceze. Policia kontrolloi vilën 300 milionë dollarëshe të manjatit rus në “Cote d’Azur”, sipas “Le Monde”. Biznesmeni, pasuria e të cilit vlerësohet në 6.8 miliardë dollarë nga “Forbes”, u arrestua pas kontrollit të ...

Lexo me teper »

Champions/ Inter barazon me Barcelonën, Atl.Madrid fiton ndaj Dortmund

Mbrëmjen e sotme u luajtën,sfidat në Ligën e Kampionëve, me takimin më të rëndësishëm mes Interit dhe Barcelonës që u mbyll në barazim 1-1. Katalanasit dominuan të gjithë takimin, por në shumë raste ishin pritjet vendimtare të Handanoviç që mbajtën në lojë zikaltrit. Golat erdhën vetëm në minutat e fundit, ishte Malkolm ai i cili zhbllokoi sfidën në minutën e ...

Lexo me teper »