Templates by BIGtheme NET

sport

Rusi-Egjipt/ Zbulohen formacionet zyrtare, në fushë edhe Salah

Do të luhet pas pak ndeshja e dytë e grupit A mes Rusisë dhe Egjipitit e vlefshme për ‘Rusi 2018’. Vendasit vijnë pas një fitoreje kundër Arabisë Saudite në ndeshjen hapëse, ndërsa ‘faraonët’ pas një humbje me Uruguain. Formacionet zyrtare: Rusia: Akinfeev, Cheryshev, Dzyuba, Fernandes, Gazinskiy, Golovin, Ignashevich, Kutepov, Samedov, Zhirkov dhe Zobnin. Egjipti: El Shenawy, Abdel-Shafi, Elneny, Fathy, Gabr, ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Fitorja e parë e një skuadre afrikane, Senegali mposht Poloninë

Skuadra e Senegalit ka arritur një fitore historike duke mposhtur Poloninë me rezultatin 2-1. Të parët që zhbllokuan rezultatin ishin senegalezët, të cilët me anë të një autogoli të Cionek kaluan në avantazh. HT #pol 0-1 #sen, Africa’s first win? Here’s the goal… Gana shot deflected off Cionek pic.twitter.com/LO9wtxiA5G — Neal Collins (@nealcol) June 19, 2018 Pas pushimit, Polonia u aktivizua ...

Lexo me teper »

ME VIDEO/ Botërori i surprizave, Kolumbia humbet ndaj Japonisë

Ky është Botërori i surpizave. Skuadra e Japonisë ka fituar me rezultatin e ngushtë 2-1 ndaj Kolumbisë në Mordovia Arena. Ndeshja u zhbllokua që në minutën e 3’, kur Carlos Sancez preku me krah topin duke akorduar një 11-metërsh për Kagawa-n. Shinji Kagawa is the first Dortmund player to score in the #WorldCup#COLJAP pic.twitter.com/0x9NoxGGjx — Borussen ✍🏼 (@BorussenEdits) June 19, ...

Lexo me teper »

Kalendari i ndeshjeve të botërorit, cilat takime mund të ndiqni këtë javë

Sot luhen ndeshjet e para në grupin H të botërorit ku përballë do të vihen tre çifte. Kolumbia do të kërkojë ta nisë mbarë ndaj Japonisë, ndërsa Poloninë e pret një sfidë delikate ndaj Senegalit. Ndërkohë në darkë do luhet ndeshja e dytë për grupin A. Rusia organizatore do të kërkojë suksesin e dytë pas atij ndaj Arabisë Saudite, gjë ...

Lexo me teper »

Hidhet shorti i Ligës së Kampionëve, Kukësi e Shkëndija mësojnë kundërsharët

Është hedhur shorti i turit të parë eliminastor të Ligës së Kampionëve. Shorti i ka rezervuar Kukësit, përballjen me kampionet e Maltës, Valletta FC. Ndeshja e vajtjes do luhet në stadiumin ‘Loro Boriçi’ të Shkodrës në datën 10 ose 11 korrik, kurse ndeshjet e kthimit një javë më vonë, në datën 17 ose 18 korrik. Kampionia e Maqedonisë, Shkëndija  do ...

Lexo me teper »

‘Deti i Verdhë’, pse suedezët mund të shpallen tifozët më të mirë të Kupës së Botës (VIDEO)

Ngjyrat e tyre tashmë i bëjnë të bien në sy, por shumëzuar me numrin e tyre të madh dhe volumin e këngëve të tyre, tifozët suedezë kërcënojnë të fitojnë garën jozyrtare të tifozëve në “Rusi 2018”. Ditën e djeshme, grupi i madh i tifozëve suedezë i veshur me fanellën e ekipit ka rënë në sy duke ‘pushtuar’ rrugët e  Nizhny Novgorod, ...

Lexo me teper »

Anglezët dhe tunizianët ‘në luftë’ me insektet, me spërkatës edhe në fushë (FOTOT)

Lojtarët e Anglizë dhe Tunizisë janë shpërqendruar gjatë ndeshjes së djeshme për shkak të shpërthimit sezonal të mizave fluturuese. Futbolistët e të dyjave skuadrave janë parë disa herë gjatë ndeshjes, duke u mun duar të largojnë me duar insektet bezdisëse të cilat thuhet se nuk janë të dëmshme. “Ne na u tha më parë se do të kishte shumë insekte ...

Lexo me teper »

Aspak e papritur, ‘uragani’ zgjidhet lojtari më i mirë në ndeshjen Angli-Tunizi (FOTO)

Lojtari më i mirë i ndeshjes mes Tunizisë dhe Anglisë është zgjedhur Harry Kane. Kjo ishte e pritshme duke qenë se Kane ishte ai që shpëtoi “tre luanët” në minutën e fundit duke i dhënë fitoren. Ishte pikërisht Kane ai i cili kaloi në avantazh Anglinë në pjesën e parë por një penallti e akorduar për Tunizinë riktheu baraspeshën dhe ...

Lexo me teper »

Shakaja e Ramos dhe Nacho-s, imitojnë  penalltinë e Ronaldos në Botëror (Video)

Shokët e skuadrës te Real Madrid të Cristiano Ronaldo kanë bërë shaka me episdoin e portugezit kur morri penalltinë ndaj Spanjës në Botërorin që po zhvillohet në Rusi. Nacho dhe Sergio Ramos kanë imituar rastin e penalltisë në stërvitjen e Spanjëspas ndeshjes të luajtur me Portugalinë. Të dy futbollistët shpërthejnë në të qeshura pas imitimit të shokut të tyre te ...

Lexo me teper »