Templates by BIGtheme NET

sport

Roma nuk dorëzohet për Suso, drejtuesit e Milan e konsiderojnë të pashitshëm

Drejtuesit e Milanit nuk kanë ndërmend të dorëzohen përballë ofertave për sulmuesin Suso, me menaxherin e përgjithshëm Leonardo dhe trajnerin Gennaro Gattuso që e shohin spanjollim si futbollistin kryesor në “San Siro”. Por pavarësisht kësaj, Roma është shumë e indinjuar për të rrëmbyer firmën e tij, me agjentin e Suso, Alessandro Luçi që ka vizituar zyrat e kryeqytetasve. Megjithatë, “Sky” ...

Lexo me teper »

Izmir Smajlaj publikon VIDEON: Më dëmtuan imazhin duke manipuluar rezultatin

Izmir Smajlaj nuk ia doli të futet në zonën e medaljeve, në Kampionatin Europian që po zhvillohet në Berlin të Gjermanisë. Ai u rendit i gjashti me kërcimin më të mirë të regjistruar 7.99 metra. Por Smajlaj ka kundërshtuar këtë vlerësim, duke thënë se është manipuluar. Ai ka publikuar një video dhe një foto, përmes së cilave tregohet qartë se atleti ...

Lexo me teper »

Smajlaj zhgënjen në kampionatin e Berlinit, nuk shkon më shumë se vendi i 6-të

Shqiptari Izmir Smajlaj nuk ka shkuar më tepër se vendi i gjatë duke mos siguar asnjë medalje në kampionatin europian të zhvilluar në Berlin në garën e kërcimit së larti duke zhgënjyer parashikuesit të cilët e cilësuan paraprakisht si më të kuotuarin. Sportisti kuqezi, që kaloi në finale në limitin e distancës, nuk bëri më shumë në Europian, duke mbyllur ...

Lexo me teper »

Përfundon telenovela Kovaçiç, huazohet në Londër

Pasi Real Madrid zyrtarizoi blerjen e portierit Tghiabut Courtois nga Chelsea ka marrë fund edhe telenovela për mesfushorin kroat Mateo Kovaçiç i cili do huazohet për një vit në Londër. Kroati u kërkua nga shumë klube të tjera në këtë merkato por duket se tratativat me blutë e Londrës për blerjen e Courtois kanë bërë që ai të huazohet për ...

Lexo me teper »

Real Madrid siguron shërbimet e Courtois

Tashmë është zyrtare, Real Madrid ka mudur të sigurojë shërbimet e portierit belg Thiabut Courtois i cili aktivizohej me Chelsea. Lajmi është konfirmuar nga “Galaktikët” të cilët kanë njoftuar se prezantimi i gardianit të portës do  bëhet nesër në oren 13:00 në një konferencë për mediat. Detajet e kontratës janë zbuluar më herët në shtyp ku sipas “AS” belgu do ...

Lexo me teper »

Shkëndija nuk përballon dot fuqinë e Salzburg

Për Shkëndijën e Tetovës duket se pengesa për të vazhduar më tej aventurën në Champions League ka qenë Salzburg i Austrisë pasi u mposhtën në sfidën e parë të luajtur në Austri me shifrat 3-0. Në një ndeshje të dominuar tërësisht në lojë e në raste nga austriakët, në fakt ishin dy penallti ato që do të hapnin siparin dhe ...

Lexo me teper »

Me Modriç drejt largimit, Real Madrid “shënjestron” zëvendësuesin

Christian Eriksen duket se është drejt largimit nga Tottenham. Sipas asaj që shkruan e përditshmja britanike “Mirror” danezi është “ngopur” me eksperiencën në Premier League dhe gjatë kësaj merkatoje vere pritet të ndryshojë ambient. Së fundmi, interes për të ka shfaqur Reali i Madridit, me kampionët në fuqi të Europës që duke parë largimin e Cristiano Ronaldos dhe thashethemeve rreth ...

Lexo me teper »

Merkato e rekordeve të portierëve, blerja e Alison mposhtet nga spanjolli Kepa i Chelsea

Chelsea ka arritur marrëveshje me portierin spanjoll Kepa Arrizabalaga, i cili do të jetë zëvendësues i Thibaut Courtois, ndërsa do të vije për rekord botëror prej 80 milionë euro. “Blutë” janë duke provuar tash e disa ditë që të nënshkruajnë me një portier për të zëvendësuar Thibaut Courtois, i cili ka një marrëveshje me Realin e Madridit. Portieri pritet që ...

Lexo me teper »

Humb jetën në një aksident, ish-kampioni i botës në atletikë

Ish-kampioni kenian i 400 metrave me pengesë, Nicholas Bett, ka humbur jetën në një aksident automobilistik vetëm një ditë pasi konkurroi në Kampionatin Afrikan në Nigeri. Aksidenti fatal ndodhi të mërkurën në mëngjes, pasi atleti 28-vjeçar, i cili ishte duke drejtuar makinën, goditi një pengesë betoni në rrugën pranë Nandi County në Kenian perëndimore. Bett humbi kontrollin e makinës së ...

Lexo me teper »

Modriç te Interi? Real Madridi gjen zëvendësin

Në rast të një largimi të mundshëm të Luka Modriçit, Real Madridi e ka gjetur zëvendësin. Bëhet fjalë për spanjollin  Bajernit të Mynihut, Thiago. 27-vjeçari nuk ka pasur një karrierrë të lehtë në Gjermani pasi ka pasur jo pak dëmtime megjithatë mbetet një nga lojtarët e mirë të Bundesligës. Ka qenë kërkesa e trajnerit Lopetegui që mund të rikthejë në ...

Lexo me teper »