Templates by BIGtheme NET

sport

LIVE/ Zhbllokohet rezultati, Suedia ndëshkon Gjermaninë

Po luhet sfida midis Gjermanisë dhe Suedisë në kampionatin Botëror. Një sfidë plot me raste për të dyja skuadrat por ajo që shënon është Suedia. Skandinavët kanë arritur të zhbllokojnë rezultatin në minutën e 32’ me anë të Toivonen. Ky rezultat duhet të zgjojë gjermanët të cilët në rast të këtij rezultati mbeten jashtë fazës tjetër.

Lexo me teper »

Sfida Gjermani-Suedi, formacionet zyrtare

Në orën 20:00 do të luhet ndeshja mes Gjermanisë dhe Suedisë, e vlefshme për Grupin F të Botërorit. Kampionët në fuqi të botës vijnë pas një humbje 0-1 ndaj Meksikës ndaj sot do të kërkojnë me patjetër fitoren për të patur në dorën e tyre mundësinë e kualifikimit. Nga ana tjetër ekipi suedez do të ishte i kënaqur edhe me ...

Lexo me teper »

Abazaj debuton në Belgjikë, 15 minuta për shqiptarin në miqësore

Kristal Abazaj ndonëse në një sfidë miqësore ka bërë sot debutimin me Anderlecht, klubin që u transferua nga Luftëtari. Futbollisti ka luajtur për 15 minuta në takimin kundër Uolembek, një ekip inferior në Belgjikë. Gjithsesi gjatë qëndrimit në fushë të Abazajt ka ardhur edhe goli i fitores, i shënuar nga Dimata, 8 minuta para përfundimit të sfidës. Një detaj që ...

Lexo me teper »

Përfundon sfida, Meksika likujdon Korenë e Jugut

Ka përfunduar sfida midis Koresë së Jugut dhe Meksikës me fitoren e latinëve me rezultatin 1-2. Meksika ishte e para e cila kaloi në avantazh që në pjesën e parë me një penallti të shndërruar në gol nga Carlos Vela. Në pjesën e dytë ishin përsëri Meksikanët që shënuan duke dyfishuar rezultatin me Hernandez. Golin e vetëm për Korenë e ...

Lexo me teper »

Mbyllet pjesa e parë, Meksika në avantazh falë penalltisë

Po luhet në “Rostov Arena” ndeshja e vlefshme për grupin F midis Meksikës dhe Koresë së Jugut. Pjesa e parë është mbyllur me fitoren e Meksikës. Carlos Vela kaloi në avantazh amerikano latinët me anë të një penalltie në minutën e 21’. Meksika vjen pas një fitoreje të bujshme kundër Gjermanisë dhe sot në ndeshjen e dytë të grupit do ...

Lexo me teper »

Vuçiç komenton shqiponjat e djemve: Ata na urrejnë, kombi ynë i bashkuar!

Reagon presidenti serb, pas shqiponjave që Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri bënë dje në ndeshjen me Serbinë, teksa ngritën peshë zemrat e miliona shqiptarëve. Për Vuçiçin, është e qartë: ne i urrejmë serbët. “Kombi ynë ishte i bashkuar, i bashkuar në trishtim dhe vështirë se ka qenë ndonjëherë më i trishtuar, por ne nuk fyem asnjeri. Ishim të trishtuar, sepse ...

Lexo me teper »

ME FOTO/ Edhe kapiteni i Zvicrës Stephan Lichsteiner festoi me shqiponjë

Jo vetëm Granit Xhaka e Xherdan Shaqiri, por edhe kapitetin i kombëtares zviceriane ka festuar golat në portën e serbëve duke bërë simbolin e shqiponjës me duar. Fotoja e zvicerianit Stephan Lichtsteiner, po qarkullon në rrjetet sociale për shkak se ai shihet teksa ka kryqëzuar duart ashtu siç bënin edhe kolegët e tij shqiptarë në fushë. Pas fitores së Zvicrës ...

Lexo me teper »

Argjentinasit të dëshpëruar, e lajnë me lot fushën ku po ndiqnin ndeshjen e kombëtares me kroatët (FOTO/VIDEO)

Fansat e Argjentinës në Buenos Aires, ishin mbledhur dy ditë më parë të ndiqnin ndeshjen e kombëtares, mirëpo me rezultatin e hidhur 3:0 me kroatët, e lanë me lot fushën ku ishin ulur. Humbja zhgënjyese për argjentinasit erdhi pas një tjetër zhgënjimi të shtunën e kaluar, ishte ylli i kombëtares Lionel Messi ai që gaboi në një penallti në ndeshjen ...

Lexo me teper »

Zvicra mposht Serbinë, shqiptarët protagonistët e fitores (Video)

Ka përfunduar gjithçka në “Kaliningrad Stadium” të Rusisë në sfidën për grupin E midis  Serbisë dhe Zvicrës. Kombëtarja helvete arriti të siguronte një fitore të merituar me rezultatin 1-2. Kjo fitore e zviecianëve i detyrohet plotësisht fubollistëve shqiptarë. Fillimisht Xhaka i cili me golin jashtë zone që tundi rrjetën e serbëve i dha barazimin dhe më pas Shaqiri i cili ...

Lexo me teper »