Templates by BIGtheme NET

sport

Garat shumë të mërzitshme, ndryshojnë rregullat e parakalimeve në Formula 1

Në vazhdën e ndryshimit të rregullave në Formula 1, Liberty Media dhe FIA, kanë vendosur që të ndërmarrin nisma të reja për të shtuar spektaklin gjatë garës. Duke marrë shkas nga numri i vogël i parakalimeve dy sezonet e fundit kanë kërkuar që të bëhen disa ndryshime urgjente. Përmes një komunikate zyrtare për mediat, FIA bën me dije se makinat ...

Lexo me teper »

Peshëngritja jashtë Lojrave Mesdhetare, edhe Qerimaj kundër KOKSH: Vendim absurd

Pas peshëngritësve Briken Calja dhe Daniel Godelli që kanë akuzuar Komitetin Olimpik Kombëtar Shqiptar (KOKSH) për lënien jashtë të shtangës nga Mesdhetaret “Tarragona 2018” për shkak të  skandaleve të dopingut, një reagim ka ardhur edhe nga Erkand Qerimaj. Sipas Qerimaj sekretari i Komitetit Olimpik bashkë me Presidentin kanë përjashtuar pa u bazuar në asnjë ligj sportin e peshëngritjes nga Lojrat ...

Lexo me teper »

Ish-sulmuesi i Realit të Madridit nuk do jetë në stadium sot, Bajerni e bën nervoz

Ish-sulmuesi i Realit të Madridit, Ronaldo, ka deklaruar se nuk do e shohë në stadium gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve mes Realit dhe Bajernit të Mynihut. Legjenda është shprehur se do e ndjekë nga shtëpia takimin pasi ekipi gjerman e bën nervoz. “Ndeshja është e hapur ende. Bajerni ka lojtarë që mund ta ndëshkojnë Realin në çdo çast. Më mirë ...

Lexo me teper »

Italia gjen trajnerin e kombëtares, e ‘rrëmben’ nga Rusia

Italia e ka gjetur më në fund trajnerin e saj të ri. Bëhet fjalë për Roberto Mançinin i cili sipas të gjitha gjasave do nënshkruajë me ‘axurrët’ në ditët në vijim. aktual i Zenitit në Rusi, pritet të mbyll sezonin me ekipin rus dhe më pas të marrë përsipër kombëtaren italiane. Sipas mediave sportive ai do përfitojë 4 milionë euro ...

Lexo me teper »

Vazhdon “konflikti” mes Partizanit dhe FSHF-së, Klubi: Federata ka dalë jashtë kompetencave

“Konflikti” nëpërmjet deklarateve midis Klubit Partizani dhe Federatës Shqiptare të Futbollit vazhdon. Këtë herë ka qenë Klubi që ka reaguar me një deklaratë në faqen zyrtare ku deklaron se se FSHF-ja ka dalë jashtë kompentecave të saj me analziat që bën për lojën e Partizanit ndaj Lushnjës. Deklarata e plotë e Klubit Partizani: Pasi jemi njohur me reagimin e fundit ...

Lexo me teper »

Bajerni i Mynihut përballet me makthin e tij në Madrid, a do përsëritet historia

Ndeshja e kthimit gjysmëfinale në Ligën e Kampionëve mes Realit të Madridit dhe Bajernit të Mynihut do të gjykohet nga tmerri i bavarezëve, turku Cakir. Bavarezët kanë kujtime të hidhura me Cakir pasi ka qenë gjyqtar i gjysmëfinales së Ligës së Kampionëve mes Bajernit dhe Atletiko Madridit në vitin 2016, ku ekipi gjerman u eliminua. Asokohe, shefi i klubit, Rumenioge, ...

Lexo me teper »

Pritet vetëm firma, mesfushori i Liverpulit shkon në Serinë A

 Mesfushori turko-gjerman i Liverpulit, Emre Can do të jetë pjesë e Juventusit për sezonin që vjen. Pas zhurmës mediatike që shoqëroi lojtarin në fjalë, më në fund duket se marrveshja mes anglezëve dhe italianëve është arritur. 24-vjeçari do ketë një kontratë 5-vjeçare me kampionët në fuqi të Italisë ndërkohë nuk është zbuluar ende paga që pritet të përfitojë.

Lexo me teper »

Mbetet jashtë Lojërave Mesdhetare, Calja: Vendimi i KOKSH është personal

Briken Calja mund të konsiderohet zyrtarisht kampion i Europës në peshëngritje, pasi afati i pritjes së përgjigjeve të dopingut ka kaluar prej 21 ditësh dhe nga autoritetet ndërkombëtare nuk ka ardhur asnjë reagim. Por për të nuk ka ende një njohje zyrtare për medaljet e tij, madje në mbledhjen e fundit të Kryesisë, Komiteti Olimpik Kombëtar Shqipëtare  ka vendosur që ...

Lexo me teper »

Barcelona kampione për të 25-ën herë, ‘çmendet’ Mesi

Barcelona është shpallur kampione e Spanjës për të 25-ën herë. Katalanasit arritën të fitojnë lehtësisht ndaj La Korunjës me rezultatin 4-2 dhe tashmë janë matematikisht kampionë. I zakonshmi Mesi arriti të shënojë një tripletë ndërsa seria e golave u hap nga sulmuesi i ardhur ng Liverpuli në merkaton e dimrit Kutinjo. Me titujt e fituar së fundmi, Barcelona e ka ...

Lexo me teper »

Kukësi mposht ‘ujqërit e dëborës’ në Korçë, çimenton vendin e dytë

Kukësi ka arritur një tjetër fitore të rëndësishme pas asaj ndaj Partizanit dy javë më parë. Ata kanë mundur Skënderbeun  në Korçë, duke çimentuar vendin e dytë që do të thotë pjesëmarrje në Ligën e Evropës. Ndeshja ka qenë shumë e luftuar nga të dy ekipet por në fund suksesi i ka buzëqeshur kuksianëve që janë larguar nga Korça me ...

Lexo me teper »