Templates by BIGtheme NET

sport

Gjesti i rrallë i Luka Modriç, fton të festojë djalin me sindromën Down (Video)

Kapiteni i Krocisë, Luka Modriç, ka ftuar një fëmijë me sindromën Down për t’u bashkuar me lojtarët e kombëtares që po festonin rezultatin e arritur në Kupën e Botës. Gjesti i kapitenit kroat, preku të gjithë të pranishmit në sallë, të cilët e duartrokitën lojtarin. Lojtari 32 vjeçar, i cili kryesoi ekipin e tij në finalen e Kupës së Botës, ...

Lexo me teper »

Barcelona futet në garë për Hazard, për të ofron kampionin e botës

Barcelona nuk ka ndërmend t’ia dhurojë Realit të Madridit, talentin e Belgjikës dhe të Çelsit, Eden Hazard. Katalanasit janë futur zyrtarisht në garë për asin belg për të cilin janëtë gatshëm të dhurojnë kampionatin e saposhpallur të botës, Dembele. Çdo gjë është tani në dorën e ekipi anglez, që përpara se të shesë xhevahirin e tij duhet të gjejë një ...

Lexo me teper »

Alison portieri më i shtrenjtë në histori, transferohet në Liverpool për 75 milionë euro

Brazilani Alison është bërë portieri më i shtrenjëtë në hitorinë e transferimeve. Braziliani u tranferua nga Roma për në Liverpool për shifrën e 75 milionë eurove duke hyrë kështu në histori si portieri me çmimin më të lartë. 25 vjeçar udhëtoi për në Angli ditën e sotme për të kryer testet mjekësore me të “Të kuqtë”. Ai do të nënshkruarë ...

Lexo me teper »

Portieri kroat tregon edhe njëherë reflekset, shpëton mbrojtësin që desh ra para autobusit (Video)

Festa e madhe e Kroacisë që doli nënkampione bote për pak desh u prish pasi mbrojtësi polemizues, Vida, për pak desh u rrëzua nga autobusi dhe u desh ndërhyrja e portierit Subasiç qëta shpëtonte. Rreth 100,000 njerëz u mblodhën në qendër të kryeqytetit Zagreb për t’u takuar me heronjtë e futbollit kombëtar, që u kthyen nga suksesi në Kupën e ...

Lexo me teper »

Kombëtarja kroate dhuron 28 milionë dollarët e fituar në botëror, për bamirësi

Në një gjest të mrekullueshëm, të gjithë lojtarët dhe stafi drejtues i kombëtares kroate të futbollit kanë vendosur që ta dhurojnë pjesën e tyre të fitimeve nga vendi i dytë në Kupën e Botës për bamirësi ndaj fëmijëve kroatë. Bëhet fjalë për një shumë prerj 28 milionë dollarësh, të ardhura nga shpërblimet e FIFA-s për vendin e dytë. Lojtarët kanë ...

Lexo me teper »

Presidentja kroate pushton faqet e para, 25% më shumë tituj se Modriç në finalen e Botërorit

Presidentja kroate, Kolinda Grabar-Kitaroviç, e ka forcuar statusin e saj si superstare e Kupës së Botës, duke marrë 25% më shumë vëmendje se çdo lojtar kroat, pavarësisht interesit rekord në internet për ekipin kombëtar në finalen ndaj Francës. Interesi mediatik për kombëtaren kroate që doli në finalen e botërorit u rrit me 30% në mbarë botën, sipas “Mediatoolkit”, më shumë ...

Lexo me teper »

Pas Ronaldos edhe Zidane në Juventus, roli që do marrë

Ish-trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane në tetor do kthehet në Itali. Mediat spanjolle shkruajnë se Zidane arriti marrëveshje me Juventusin në të cilin do të mbetet disa muaj. Trajneri francez, i cili ka qenë pjesë e Juventusit si lojtar, pretendohet se në Torino megjithatë nuk vjen si zëvendësues i Max Allegri në pozitën e trajnerit. Mediat spanjolle pohojnë se ...

Lexo me teper »

Për 22 vite trajner i Arsenal, Wenger: Ishte një gabim, i burgosur me sfidat e mia

Trajneri Francez Arsen Wenger shpenzoi 22 vite të jetës së tij si trajner i “topçinjëve” të Londrës. Edhe pse gjatë kohës që ishte trajner i Arsenal, francezi e quan si një gabim qëndrimin për 22 vite në Londër. Sipas Wenger qëndrimi për 22 vite në drejtimin e Arsenalit ishte një gabim dhe ndihej sikur ishte “i burgosur me sfidat e ...

Lexo me teper »