Templates by BIGtheme NET

sport

Mema flet si trajner i Tiranës: Fryma e grupit do rikthejë rezultatet e mira

Ardian Mema bëri deklaratën e tij të parë si trajner i skuadrës së Tiranës. I ardhur nga Flamurtari, tekniku i bardhebluve që zëvendësoi në pankinën e kësaj skuadre, e pranoi skepticizmin e shfaqur prej tij përpara se të merrte këtë detyrë dhe tani do t’i duhet të nxjerrë skuadrën e tij nga situata e vështirë. “Tirana është klub i madh ...

Lexo me teper »

Shqipëria humbet ndaj Izraelit

Shqipëria luajti në transfertë me Izraelin ndeshjen e tretë të Grupit A (Liga C) të Ligës së Kombeve. Pjesa e parë u fitua nga izraelitët 1-0 me golin e shënuar në minutën e 8-të nga Hemed. Në të 83’ kuqezinjtë pësojnë edhe golin e dytë. Nga distanca gjuan Saba dhe topi devijohet paksa, duke e bërë të pavlefshme hedhjen e ...

Lexo me teper »

Taulant Xhaka drejt Premier League

Mesfushori i përfaqësueses kuqezi, Taulant Xhaka ka hyrë në kontakte me Newcastle për një kalim potencial në merkaton e janarit. Skuadra me një histori 125 vjeçare po lufton këtë sezon për të siguruar mbijetesën në elitën e futbollit ishullor, dhe grinta e lojtarit të lindur në Zvicër që luan me kombëtaren shqiptare, pëlqehet shumë nga drejtuesit. Raportohet se transferimi i ...

Lexo me teper »

Gabimi në mbrojtje, Shqipëria ndëshkohet nga Izraeli

Kombëtarja shqiptare është dnëshkuar nga një gol i shpejtë në minutën e 8’ të pjesës së parë në sfidën e luajtur për Ligën e Kombeve ndaj Izraelit në transfertë. Një top i gjatë nga portieri, dyshja e qendrës së mbrojtjes nuk ka mendjen, dhe përfiton Hemed, i vetëm me Strakoshën., duke ndëshkuar “kuq e zinjtë”. Në sfidën e parë, Shqipëria ...

Lexo me teper »

Panucci flet për ndeshjen ndaj Izraelit: E kam gjetur formacionin

Pas barazimit në miqësoren ndaj Jordanisë, Shqipëria luan nesër në mbrëmje ndaj Izraelit në ndeshjen e radhës në grup, në kuadër të Ligës së Kombeve. Tekniku italian Panuçi është sulmuar jo pak nga mediat në vend për shkak të rezultateve të dobëta që ka marrë kombëtarja që prej ardhjes së tij. Për takimin e nesërm, tekniku ka thënë se e ...

Lexo me teper »

Maradona vjell vrer ndaj Mesit, çfarë nuk i thotë

Ish-legjenda e Argjentinës, Maradona, ka thumbuar keqazi Lionel Messin. Në një shfaqje televizive në Meksikë, 57-vjeçari foli për aftësitë futbollistike të sulmuesit të Barcelonës, duke i ngritur lart ato por duke e ironizuar keq në fund. “Bashkë me Cristiano Ronaldon, janë dy lojtarët më të mirë në botë, por nuk ka kuptim që të bësh liderin e një ekipi, një ...

Lexo me teper »

Franca nis hetimet për fiksim rezultati në ndeshjen e Ligës së Kampionëve

Autoritetet franceze kanë hapur një hetim ndaj fiksimit të mundshëm të rezultait të ndeshjes PSG-Crvena Zvezda në Ligën e Kampionëve, që përfundoi 6-1 për francezët. Ndeshja e Grupit C më 3 tetor ishte një shëtitje për PSG-në, me Neymar që shënoi 3 gola, ndërsa nga një shënuan Edinson Cavani, Angel Di Maria dhe Kylian Mbappe. Megjithatë, thuhet se një zyrtar ...

Lexo me teper »