Templates by BIGtheme NET

sport

Finalja e Champions League, publikohen formacionet me të cilat do të përballen skuadrat

Sot do të zhvillohet superndeshja e ditës e cila do të sjellë një përplasje titanësh për kupën më të rëndësishme në Evropë. Real Madrid do të përballet me “Të Kuqtë” e Liverpool për finalen e Champions League. “Galaktikët” e drejtuar nga Zidan synojnë triumfin e 3 radhazi në këtë kompeticion dhe të 13-n në histori, ndërsa për Liverpool do të ...

Lexo me teper »

Mbyllen stacionet e metrove në Kiev, alarm për bombë para finales së Champions League

Në prag të finales së Champions League në Kiev ka patur një alarm për bombë. Si pasojë pesë stacione metroje janë mbyllur në kryeqytetin e Ukrainës në Kiev, ndërsa policia është ende duke hetuar. Forcat e sigurisë ukrainase kanë evakuuar pasagjerët pasi kanë marrë një telefonatë paralajmëruese rreth një bombe të dyshuar rreth orës 13:00 të shtunën, por deri më ...

Lexo me teper »

‘Nuk jemi ne favoritët’, çfarë thotë trajneri i Realit para ndeshjes me Liverpool-in

Pak para finales me Liverpool-in, trajneri i Real Madridit Zinedine Zidane, e ka konsideruar ekipin e tij jofavorit. Sipas tij kjo është një ndeshje e barabartë pasi shanset për fitore janë 50 me 50. “Trajneri i Realit të Madridit, në konferencën për shtyp para finales me Liverpulin, shprehet se kjo ndeshje parashikohet e barabartë, dhe ekipi i tij nuk është ...

Lexo me teper »

Miqësorja Shqipëri-Kosovë, Rashica: Do japim maksimumin

Shqipëria dhe Kosova do të përballen me njëra-tjetrën në një ndeshje miqësore që do zhvillohet në datën 29 maj në Zvicër. Sulmuesi i Kosovës, Milot Rashica ka thënë se ndeshjet miqësore janë tejet të rëndësishme dhe edhe pse bëhet fjalë për një takim vëllazëror me Shqipërinë lojtarët do japin maksimumin, raporton lajmi.net “Janë dy ndeshje të rëndësishme, një test para ...

Lexo me teper »

Trajneri i njohur zbulon lojtarin që do bëjë diferencën për Gjermaninë në botëror

Ish-trajneri i famshëm zviveran, Otmar Hitzfeld, i cili ka fituar Ligën e Kampionëve me Dortmundin ka zbuluar lojtarin që sipas tij do jetë ‘zbulimi’ i botërorit të Rusisë. I ftuar në një emision sportiv në televizion, Hitzfeld ka deklaruar se një lojtar i Bajernit të Mynihut do jetë ylli i botërorit. Sipas 69-vjeçarit, Thomas Müller do jetë lojtari që do ...

Lexo me teper »

Salah prish agjerimin për finalen e Champions League

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah do të thyejë agjerimin e tij përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit në Kiev të shtunën. Salah, me kombësi egjiptiane, i përket besimit mysliman dhe ka agjëruar si pjesë të muajit të shenjtë musliman, i cili filloi më 16 maj. Megjithatë, burime nga skuadra e Liverpoolit kanë zbuluar se sulmuesi, i cili ...

Lexo me teper »

Huliganët sulmojnë tifozët e Livepool në Kiev, 48 orë para finales së Champions League

Kanë mbetur më pak, se 48 orë nga finalja e Ligës së Kampionëve, por tifozët e Real Madritit dhe Liverpool janë përplasur me njëri-tjetrin. Kanë qenë tifozët e Liverpool-it, ata që janë sulmuar nga një grup prej rreth 20 huliganësh të maskuar në Kiev. Në momentin që ka ndodhur përplasja tifozët ishin në një restorant në qendët të qytetit, kur ...

Lexo me teper »

Arturo Vidal rrezikon 10 vite burg

Arturo Vidal, mesfushori kilian i Bayern, rrezikon burgun. Kjo për shkak të një shërri që ka ndodhur në një disko në shtator të 2017-ës. Lojtari 31-vjeçar akuzohet për dëmtime të rënda trupore gjatë një grindje në klubin e natës. Po ashtu për të njëjtën ngjarje akuzohet edhe vëllai i Vidalit, Sandrino. Sipas gazetës gjermane “Bild”, dy vëllezërit po festonin fitoren ...

Lexo me teper »

Chelsea 8 milionë euro për të marrë trajnerin e ri

Sipas medias  Sportitalia e cila pretendon se Chelsea ka zhvilluar një takim që zgjati shtatë orë me përfaqësuesit e Maurizio Sarri dhe është gati të paguajë klauzolën 8 milionë euro për t’i prishur kontratën me Napolin. Trajneri është shkarkuar të mërkurën nga Napoli, duke hapur rrugë për Ancelotti-n, megjithëse i udhëhoqi drejt vendit të dytë në Serie A. Sipas Sportitalia, ...

Lexo me teper »