Templates by BIGtheme NET

sport

Beşiktaş kundër Skënderbeut: Falë trukimit të ndeshjeve ne u eleminuam

Ditën e djeshme, Komisioni i Disiplinës në UEFA dha vendimin për dënimin 10-vjeçar të Skënderbeut nga kupat e Europës dhe për gjobitjen prej një milion eurosh, pas akuzave për trukim të mbi 50 ndeshjeve. Pas vendimit një reagim ka ardhur nga mediat turke të cilat e kanë fajësuar Skënderbeun për mos kalimit të fazës së grupeve për shkak të aferave ...

Lexo me teper »

FSHF hedh poshtë refuzimin e zgjedhjeve nga Gjykata e Tiranës: Si qëndron e vërteta

Pak më herët  Gjykata e Tiranës konstatoi zgjedhjet për kreun e FSHF-së duke mos regjistruar vendimet e Asamblesë së 7 shkurtit, ku sipas gjykatës ka pasur shkelje me listën e anëtarëve ka reaguar menjëherë FSHF. Por në reagimin e saj  FSHF shprehet se nga Gjykata e Tiranës nuk ka një vendim refuzimi apo konstatimi të paligjshmërisë së zgjedhjeve të fundit të organeve drejtuese të FSHF. ...

Lexo me teper »

Pas Skënderbeut, FIFA dënon një tjetër klub shqiptar

Komisioni i Disiplinës në FIFA ka ndëshkuar me heqjen e 3 pikëve në klasifikim të klubi të Shkumbinit lidhur me mosdhënien e pagës së lojtarit Federico Mazur. Për shkak të moszbatimit të vendimit të marrë nga Komisioni i Disiplinës më datë 7 Shtator 2017, skuadrës peqinase i janë hequr 3 pikë nga renditja. Me heqjen e këtyre pikëve, Shkumbini shkon ...

Lexo me teper »

Gjykata nuk regjistron zgjedhjet për kreun e FSHF-së, Fino: Kisha besim te drejtësia

Deputeti i Partisë Socialiste, Bashkim Fino, ka reaguar pas vendimit të gjykatës për mosregjistrimin e zgjedhjeve për kreun e FSHF-së. Pas përfundimit të zgjedhjeve ku u shpall fitues, kreu aktual i FSHF-së, Duka, Fino i cili ishte njëri nga tre kandidatët e denoncoi procesin, duke e quajtur të paligjshëm dhe manipuluar. Fino ka theksuar në statusin e tij se do ...

Lexo me teper »

Dënimi i UEFA-s/ Tifozët vlonjatë i përvishen keq Skënderbeut: Jeni turpi i Shqipërisë

Pas vendimin nga ana e UEFA-s për dënimin e Skënderbeut me 10 vjet jashtë kupave të Europës, ka reaguar tifogrupi i Flamurtarit, i cili nuk kursehet me fjalë të ashpra ndaj klubit korçar. Tifogrupi i Flamurtarit “Flota Kuq e Zi” nuk kursehet me fjalët pas dënimit të Skënderbeut me 10 vite. Ky tifogrup kishte bërë një postim të tillë edhe ...

Lexo me teper »

FIFA zgjedh gjyqtarët për Kampionatin Botëror në Rusi (LISTA)

FIFA ka përcaktuar listën përfundimtare të gjyqtarëve që do të drejtojnë ndeshjet e fazës finale të Kampionatit Botëror, që mbahet në Rusi. Bëhet fjalë për 36 gjyqtarë, që do drejtojnë 64 ndeshje. Sakaq,  komisioni i FIFA-s ka përcaktuar edhe 63 gjyqtarët asistentë që do të jenë pjesë e këtij kampionati. Gjithsej janë 99 gjyqtarë dhe vijnë nga 46 shtete. Evropa ka ...

Lexo me teper »

Godelli tërhiqet nga Europiani, dështoi në stilin e shkëputjes

Daniel Godelli ka dështuar në stilin e shkëputjes duke mos ngritur asnjëherë shtangën, më pas shtangisti shqiptar është tërhequr nga gara duke mos marrë pjesë në stilin e shtytjes. Në këtë mënyrë Godelli e mbyll në mënyrë të keqe kampionatin Europian të Peshëngritjes i cili po zhvillohet në Rumani. Godelli dështoi tre herë në stilin e shkëputjes por më pas ...

Lexo me teper »

10 vjet jashtë Europës, reagon klubi i Skënderbeut: Do të apelojmë vendimin

Pas vendimin nga ana e UEFA-s për dënimin me 10 vjet jashtë kupave të Europës, ka reaguar menjëherë klubi i Skënderbeut nëpërmjet njoftimit për mediat në faqen zyrtare në Facebook. Në njoftimin nga Zyra e shtypit të KF Skëndërbeut u bë e ditur se klubi do të apelojë shumë shpejt vendimin në CAS dhe në Gjykatën e Lartë Federale Zviceriane. ...

Lexo me teper »