Templates by BIGtheme NET

sport

Pas aksidentit në Argjentinë, piloti spanjoll i Honda-s operohet në dorë

Piloti spanjoll Dani Pedrosa është operuar në pulsin e dorë së djathtë pak ditë pas aksidentit në pistën e Termas, në garën e vlefshme për Çmimin e Madh të Argjentinës. Petrosa u përfshi në një aksident me Johann Zarco që në xhiron e parë të garës së Argjentinës. Operacioni u krye sot në Barcelonë, pas mbërritjes së Pedrosës. Spanjolli vendosi ...

Lexo me teper »

Presidenti i Barcelonës pas eliminimit: Roma e meritoi, jemi të dëshpëruar

Pas humbjes kundër Romës, presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, është shprehur i dëshpëruar. Sipas tij, Barcelona nuk e ka merituar të shkojë deri ën gjysmëfinale.  “Ata luajtën më mirë, nuk jam i lumtur për tifozët. Jemi të dëshpëruar, por duhet ta urojmë Romën dhe tifozët e tyre. Duhet ta analizojmë atë se çfarë ndodhi, t’i kthehemi Kupës, por edhe ...

Lexo me teper »

Donte të imitonte Ronaldon, gazetari argjentinas përfundon në spital (VIDEO)

Një gazetar nga Argjentina u përpoq të rikrijonte golin e mahnitshëm të Cristiano Ronaldos kundër Juventusit në Ligën e Kampionëve, por duke bërë këtë vetëm sa ka përfunduar në spital. Në fakt, edhe futbollistët profesionistë nuk do të ëndërronin të shënonin një gol si ai i portugezit, por gazetari Manuel Sanchez besonte se mund të bënte gjithçka që Ronaldo bën. ...

Lexo me teper »

City nuk i’a del as në shtëpi përballë Liverpool

Manchester City nuk ka arritur të kualfikohet për me tej në Champions League edhe pse pjesën e parë e mbylli në avantazh. Kjo sfidë ishte për Liverpool i cili tregoi supermaci në pjesën e dytë duke shënuar dy herë dhe për të bërë kualifikimin e pamundur për të besuarit e Guardiolës. Për City shënoi Gabriel Jesus në minutën e 2’ ...

Lexo me teper »

Roma kualifikohet me magji, Barcelona e pafuqishme

Roma ka arritur që të bëjë mrrekullinë në shtëpinë e saj në sfidën e luajtur për Champion League në fazën e 1/8. Me fitoren e sotme 3-0 ndaj Barcelonës, romakët arritën të kualifikoheshin në fazën tjetër edhe pse humbën sfidën e parë 4-1. E gjendur në disavantazh të tre golave që para fillimit të sfidës Romakët nuk u dorëzuan përpara ...

Lexo me teper »

LIVE/ Roma bën të pabesueshmen, Liverpool përmbys Man.City në pjesën e dytë

Roma ka bërë të pabesueshëmen në pjesën e dytë duke shënuar edhe dy herë për të barazuar rezultatin e përgjithshëm në 4-4 dhe për të shpresuar në kualifikim nëse rezultati përfundon në këto shifra. Ishte De Rossi që shënoi golin e dytë me penallti në minutën e 58’ dhe më pas Manolas në minutën e 82’. Ndërsa në sfidën tjetër ...

Lexo me teper »

Champions League/ Roma në avantazh, City shpreson pas shënimit të golit

Kanë përfunduar pjesët e para për ndeshjet e këthimit në Champions League. Roma përballet me Barcelonën ndërsa Manchester City në një përballje angleze me Liverpool. Roma ka arritur të kalojë në avantazh pas një goli të shënuar nga Edin Dzeko në 45’ minutat e para duke shpresuar për një përmbysje gati të pamundur në pjesën e dytë. Sfida e parë ...

Lexo me teper »

Presidenti i Chelseas humbet 543 milionë dollarë, problemet reflektohen në klub

Sipas një raporti të “Moscow Times”, Abramoviç,  është një nga biznesmenët më të pasur të Rusisë dhe jo vetëm. Megjithatë ai ka pësuar një humbje prej 543 milion dollarësh. Kjo për shkak të sanksioneve që ShBA po i vendos Rusisë për shkak të përfshirjes së tyre në zgjedhjet e fundit presidenciale. SHBA po ndëshkon gjithë biznesmenët që kanë lidhje të ...

Lexo me teper »

Pas barazimit në Poloni, Kombëtarja e femrave sukses historik me Bjellorusinë

Kombëtarja Shqiptare e Futbollit të femrave ka arritur të sigurojë ditën e sotme një fitore historike. “Vajzat Kuqezi” mundën me rezultatin 1-0  në fazën eliminatore të Botërorit, në sfidën që u luajt në “Elbasan Arena” Bjellorusinë. Goli i fitores u shënua nga Luçie Gjini në minutën e 87-të të sfidës pas rasteve të Armira Grimës, tentativat e të cilës u ...

Lexo me teper »

‘Të shkosh në Rusi, nuk është e sigurt’, kreu i FIFA-s qetëson fansat

Stina e verës për këtë vit është e shumë pritur nga futboll-dashësit pasi në Rusi do të zhvillohet Kampionati Botëror i Futbollit, por mediat perëndimore po përdorin rastin e Skripal për t’u bërë thirrje tifozëve të mos shkojnë në Rusi pasi sipas tyre është e pasigurtë. Deklarata të tilla kanë bërë që vetë Presidenti i FIFA-s, Gianni Infantino të ndërhyjë ...

Lexo me teper »