Templates by BIGtheme NET

sport

Finalja e Europa League, si do luajnë dy skuadrat në Lion

Luhet sot në Lion të Francës, finalja e Europa League mes Marsejës dhe Atletico Madrid. “Finalja e vogël e Europës” pritet të jetë e luftuar, mes dy nga skuadrave që kanë treguar një formë mjaft të mirë këtë sezon. Marseja vjen në këtë finale pasi eliminoi Salzburgun, ndërsa ekipi i Simeones, që në fakt do të mungojë në stolin e ...

Lexo me teper »

Sonte finalja Atletico Madrid-Marseille, në Lyon vendoset skuadra më e mirë e Europës

Olympique Marseille dhe Atletico Madrid, do të jenë përballë mbrëmjen e sotme për të vendosur mbi trofeun e Europa League. Ekipi i Diego Simeones kërkon këtë trofe për herë të tretë në 9 vitet e fundit, ndërsa të zotët e shtëpisë janë për herë të 5 në finalen e këtij kompeticioni. Finalja do të luhet në orën 20:45, në Stadiumin ...

Lexo me teper »

‘Jeni kriminelë, jo tifozë’ – Lojtarët sulmohen nga tifozët gjatë stërvitjes

Sulmuesi i klubit portugez të Sportingut të Lisbonës, Bas Dost, ishte mes të lënduarve pasi rreth 50 tifozë sulmuan aneksin ku stërvitje klubi, pas dështimit për t’u kualifikuar për Ligën e Kampionëve. Drejtuesit e klubit dhe ata të federatës, dënuan me forcë këtë sulm duke i etiketuar si ‘kriminelë, jo tifozë të futbollit’ nga Liga Portugeze. Mediat portugeze publikuan fotografi ...

Lexo me teper »

Dy futbollistët përplasen kokë më kokë, njëri humb ndjenjat në fushë (VIDEO)

Kur bëhet fjalë për futboll, incidentet nuk janë të rralla. Ditën e djeshme në Rumani, ndërsa luanin skuadrat ASC Poli dhe Sepsi OSK, ka ndodhur një përplasje e frikshme mes dy futbollistëve. Ndërsa vraponin pas topit, dy futbollistët Denis Harut dhe Benjamin Kuku u përplasën aksidentalisht kokë më kokë. Por kjo përplasje për pak i shkaktoi vdekjen futbollistit 19 vjeçar ...

Lexo me teper »

Tifozët mësyjnë në qendrën stërvitore të Sportingut, përgjaken trajneri dhe futbollistët (FOTO/VIDEO)

Një episod dhune ka ndodhur në klubin e Sportingut të Lizbonës, në Portugali. Mediat portugeze shkruajnë se skuadra dështoi të siguronte një vend në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm dhe kjo i ka nervozuar shumë tifozët. Rreth 50 tifozë u futën në qendrën stërvitore të ekipit dhe sulmuan trajnerin e ekipit Horge Jezuz dhe bashkëpuntorin e tij, Raul ...

Lexo me teper »

Përplaset me një furgon, humb jetën ish-lojtari i Aston Villës dhe Anglisë

Ish-lojtari i Aston Villa, Bolton dhe U-21 i Anglisë Jlloyd Samuel ka humbur jetën gjatë një aksidenti automobilistik në moshën 37-vjeçare. Përplasja ka ndodhur pranë shtëpisë së tij në Cheshire të martën në mëngjes, pak pasi kishte lënë fëmijët e tij në shkollë. Lajmi është konfirmuar nga Federata e Trinidad dhe Tobagos nëpërmjet faqes zyrtare në Facebook. Makina e tij ...

Lexo me teper »

Roberto Mançini zyrtarisht trajner i Italisë

Roberto Mançini është prezantuar si trajneri i Italisë. Pas dështimit për t’u kualifikuar në botërorin e Rusisë, Mançini do të kërkojë të kualifikojë kombëtaren axurre në Evropianin e ardhshëm, mision praktikisht i lehtë duke pasur parasysh formatin dhe numrin e ekipeve që marrin pjesë. Në fjalën e tij Mançini foli për sulmuesin Baloteli, për të cilin u shpreh se është ...

Lexo me teper »

A do arrijë ta bindë Juventusi mesfushorin të vijë në Torino

Pas Emre Can, Juventusi kërkon një tjetër xhevahir për mesfushën. Bëhet fjalë për lojtarin që aktualisht luan te PSG, Marko Verrati. Edhe pse është një nga lojtarët e rëndësishëm tek ekipi francez, Verrati është pjesë e flotës së Miono Raiolës. Ky i fundit ka raporte të mira me drejtuesit e Juventusit dhe një kërkesë e këtyre të fundit mund ta ...

Lexo me teper »

Fshehu taksat, Ronaldo shmang burgun por i kushton 30 milionë euro

Taksat e fshehura në dëm të shtetit spanjoll do t’i kushtojnë shtrenjtë Cristiano Ronaldo-s. Portugezi ka zgjedhur të shmangë burgun, por kjo sipas mediave në gadishullin iberik është arritur falë një çmimi tepër të lartë. 33-vjeçari për të mbyllur çështjen e evazionit fiskal dhe për të shmangur burgun raportohet të ketë pranuar të paguajë plot 30 milionë euro gjobë. Lajmi ...

Lexo me teper »

Zyrtare, gjermani Tuchel ‘merr timonin’ e Paris Saint-Germain

Thomas Tuchel është konfirmuar si trajneri i ri i Paris Saint-Germain me një marrëveshje dyvjeçare. Gjermani, i cili nuk ka drehtuar asnjë skuadër që nga largimi nga Borussia Dortmund në fund të sezonit 2016-17, do të zëvendësojë Unai Emery në Parc des Princes. “Është gëzim i madh, krenari dhe ambicie që të anëtarësohem në këtë klub të madh botëror të ...

Lexo me teper »