Templates by BIGtheme NET

sport

Hamilton më i shpejti, në provat teknike, Ferrari qëndron pas makinave Mercedes

Lewis Hamilton me Mercedes ka dhënë kohën më të shpejtë sot në pistën e Zwelteg e vlefshme për garën e Çmimit të Madh të Austrisë në Formula 1. Piloti britanik ndali kronometrin në kohën 1’04”579, duke lënë pas shokun e tij të skuadrës Valtteri Bottas, gati dy të dhjetat më i avashtë. Ndërsa në vendin e tretë sot u klasifikua ...

Lexo me teper »

Sulmuesi belg objekt talljeje në rrjet, i del “huq” festa pas golit të fitores ndaj Anglisë (Video)

Pas shënimit të golit të fitores ndaj Anglisë prej Januzajt, sulmuesi i kombëtares belge, Batshuayi, zgjodhi të festojë në mënyrë të veçantë, por i doli huq. Sulmuesi afrohet tek topi dhe e godet fort pa ta futur sërish në rrjetë, por trajektorja e tij nuk ishte e saktë dhe topi pasi përplaset në shtyllë e godet sulmuesin në fytyrë. Ky ...

Lexo me teper »

Del në treg birra speciale, zviceranët falenderojnë “alla shqiptarçe”

Një kompani zvicerane e prodhimit të birrës i ka kushtuar një seri, simbolit të shqiponjës të bërë nga Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri pas golave të fitores ndaj Serbisë në ndeshjet në grupe në botërorin e Rusisë. Kompania “Luzerner Bier” e ka postuar serinë e re të pijes në faaqen e saj në “Facebook” ku shkruan: “Ajo që filloi si ...

Lexo me teper »

Botëror me surpriza?! Cilët janë favoritët për në çerekfinale sipas “Sportbild”

Pas ndeshjeve të fazës në grupe, vjen faza e nxehtë e botërorit, ose e thënë ndryshe tani fillon botërori i vërtetë. 16 ekipet që janë kualifikuar kërkojnë të shkojnë deri në fund. Ndër çiftet më të forta janë padyshim ai Francë-Argjentinë, por edhe takimet e tjera janë interesante. Sipas gjermanes “Sportbild” favoritët për të vajtur në çerekfinale janë Francam Uruguai, ...

Lexo me teper »

Maradona ofron 10 mijë dollarë për të zbuluar “gazetarin” që lajmëroi vdekjen e tij

Legjenda argjentinase, Diego Maradona, ka premtuar një shpërblim prej 10,000 dollarësh për ta ndihmuar atë të gjejë një person që përhapi thashethemet rreth vdekjes së tij. Në shakanë pa kripë thuhej se lojtari legjendar kishte vdekur pas një infarkti. Thashethemet rreth vdekjes së Maradonës filluan të qarkullojnë në media menjëherë pas ndeshjes mes Argjentinës dhe Nigerisë më 26 qershor, kur ...

Lexo me teper »

Arsyeja, pse Maradona mban dy ora në duart e tij

Legjenda e futbollit argjentinas, Diego Armando Maradona, ka qenë protagonist në këtë Botëror me prezencën e tij në tribunën VIP gjatë ndeshjeve që luan Argjentina. Ajo është vënë re nga të gjithë është se ai mban dy ora në duar e tij. Gjithsesi, edhe ky veprim i çuditshëm i Maradonës e ka një shpjegim. Sipas “Metros”, ish-sulmuesi i famshëm mban ...

Lexo me teper »

Adnan Jonuzaj zgjidhet lojtari i ndeshjes: Doja t’u tregoja anglezëve se jam këtu

Adnan Januzaj është zgjedhur “Lojtari i ndeshjes” pas përballjes së djeshme me Anglinë, ku shënoi një super gol në minutën e 51’. Paraqitja e Januzajt u vlerësua mjaft mirë jovetëm nga tifozët belgë por edhe nga kritikët. “Jam shumë i lumtur, shënova një super gol kundër një kundërshtari të fuqishëm. Por në të shkuarën në Angli jam ndeshur me shumë ...

Lexo me teper »

Xherdan Shaqiri maskohet si plak dhe u bën zbor të rinjve me gola, VIDEOJA që po bëhet virale

Në rrugëtimin e Zvicrës në këtë Kampionat Botëror, janë lojatërt me origjinë shqiptare ata që kanë shkëlqyer, si Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka. Pasi bëri simbolin e shqiponjës në fitoren ndaj Serbisë dhe polemikave që u krijuan pas kësaj, Shaqiri është rikthyer sërish në qendër të mediave. Kjo për shkak të një videoje e cila tanimë po bëhet virale, ku ...

Lexo me teper »

Luiza Gega triumfon në lojrat mesdhetare, medalje të artë në 3000 metra (Video)

Atletja shqiptare Luiza Gega ka triumfuar në Lojërat Mesdhetare “Tarragona 2018”, duke fituar medalje ari në disiplinën 3000 metra me pengesa. Gega regjistroi kohën 9’27”73. Kjo ishte medalja e parë e artë për Shqipërinë në Lojërat Mesdhetare të këtij edicioni. Shqiptarja la pas atleten tuniziane Habiba Ghribi, e cila u rendit e dyta me kohën 9’34’’62,3.

Lexo me teper »

Përfundimi i fazës së grupeve, përballjet në fazën e 1/16

Pasi kanë përfunduar të gjitha ndeshjet e fazës së grupeve, janë përcaktuar edhe 8 çiftet në fazën me eliminim të 1/16-ve. Eliminimi i Gjermanisë nga faza e grupeve ishte surpriza më e madhe e këtij Botërori. Nuk mungojnë përballjet pikante që në fazën e 1/16-ve, ku spikat sfida Argjentinë-Francë dhe Kolumbi-Angli. Përballjet e fazës së 1/16-ve: 30 qershor  Francë-Argjentinë ora 16:00 ...

Lexo me teper »