Templates by BIGtheme NET

sport

Përfundimi i fazës së grupeve, skuadrat me të cilat përballen Belgjika dhe Anglia

Pas përfundimit të ndeshjeve të darkës për grupin G janë përcaktuar edhe 2 çiftet e fundit të fazës së 1/16-ve. Kolumbia, Japonia, Anglia dhe Belgjika janë skuadrat e kualifikuara për më tej. Kolumbia dhe Japonia të Grupit H do të ndeshen me Belgjikën dhe Anglinë e Grupit G. Skuadra amerikano-latine që u pozicionua në vendin e parë do të përballet ...

Lexo me teper »

Përfundojnë sfidat e fundit në grupe, Belgjika fiton ndaj Anglisë, Tunisia përmbys Panamanë

Kanë përfunduar edhe sfidat e fundit në e grupeve për Botërorin Rusi 2018. Kështu në grupin G, Anglia humbi përballë Belgjikës me rezultatin minimal 0-1 ndërsa Tunisia përmbysi Panamëanë 1-2. Sfida Angli-Belgjikë ishte një sfidë për të vendosur se kush do dilte në vendin e parë pasi kualifikimi ishte siguruar  që në dy sfidat e para. Goli i vetëm i ...

Lexo me teper »

LIVE/ Belgjika në avantazh, Januzaj ndëshkon Anglinë

Është zhbllokuar sfida midis Anglisë dhe Belgjikës në grupin G. Belgët kanë kaluar në avantazh me fillimin e pjesës së dytë pas përfundmit të pjesës së parë në barazim të parë. Ka qënë lojtari me origjinë shqiptare Adnan Januzaj i cili ka shënuar për Belgjikën në minutën e 51’. Edhe në rast humbje për Anglinë, kulaifikimi për në fazën tjetër ...

Lexo me teper »

Faza paraeleminatore e Europa League, Prishtina barazon me skuadrën nga Gjibraltari

Prishtina e drejtuar nga Mirel Josa nuk ka shkuar më shumë se një barazim 1-1 në ndeshjen e parë paraeliminatorë të “Europa League” kundër FC Europa të Gjibraltarit. Në pjesën e dytë, Prishtina ishte skuadër tjetër duke arritur menaxhojë thuajse gjithë 45 minutat. Në minutën e 50-të ishte Meriton Korenica i cili barazoi në 1-1 pas një supergoli të shënuar ...

Lexo me teper »

‘Korean vëlla’, meksikanët me vrap te ambasada e Koresë së Jugut, me tekila festojnë eliminimin e Gjermanisë (VIDEO)

Qindra tifozë meksikanë kanë dalë të festojnë para ambasadës së Koresë së Jugut në Meksiko, pas kualifikimit për në fazën tjetër të Kampionatit Botëror “Rusi 2018”. Meksikanët festojnë dhe falenderojnë Koreano Jugorët pasi ata eliminuan Gjermaninë nga ky botëror, duke shënuar dy gola në minutat shtesë. “Faleminderit shumë, koreanët janë të tmerrshëm, janë të tmerrshëm”, tha Gladys Ison, një meksikan ...

Lexo me teper »

Gjermania mbylli aventurën në “Rusi 2018”, Merkel: Shumë keq

Pas eliminimit të Gjermanisë nga kampionati botëror 2018, ka reaguar edhe kancelarja Angela Merkel, e cila njihet për mbështetjen që i ka dhënë kombëtares, duke u paraqitur shpeshherë edhe në stadium. Merkel shkruan se ndihet e mërzitur, ashtu si të gjithë tifozët e tjerë gjermanë.  “Shumë keq. Të gjithë jemi të mërzitur”, janë fjalët e Merkelit. Gjermania u skualifikua nga ...

Lexo me teper »

Sherr në tribuna, tifozët e Brazilit përplasen me Serbët (Foto)

Kupa e Botës nuk ka kaluar pa probleme brenda një stadiumi sonte, ndërsa përplasjet shpërthyen midis tifozëve pas fitores së Brazilit ndaj Serbisë. Sheret u shfaqën në tribuna, pasi amerikano-jugorët e mbyllën vendin e parë në Grupin E me një fitore 2-0 ndaj rivalëve të tyre. Gratë u në përleshje ndërsa tifozët e kundërshtarë u përplasën dhe goditën me njëri-tjetrin ...

Lexo me teper »

Dyfishohen shifrat, Thiago Silva ndëshkon Serbinë

Janë dyfishuar shifrat në sfidën e Grupit E midis Brazilit dhe Serbisë. Pas golit të Paulinhos në pjesën e parë, në pjesën e dytë ka shënuar mbrojtësi Thiago Silva. Nga një harkim në zonë i dërguar nga Neymar, Thiago Silva me kokë ka ndëshkuar portierin serb. Më këtë rezultat Brazili siguron kualifikimin për në fazën tjetër.

Lexo me teper »