Templates by BIGtheme NET

sport

Derbi i Madoninës, 4 prilli data zyrtare kur do luhet derbi

Derbi i Madoninës i cili u shty për shkak të ndarjes nga jeta i Davide Astorit, qëndërmbrojtësit të Fiorentinës, ka vendosur kohën se kur do të luhet. Ffederata Italiane ka vendosur që Derbi Milan-Inter  të luhet në datën 4 Prill në orën 18:30. Vendosja e kësaj date në mesjavë vjen edhe pas eleminimit të Milan nga Europa League në sfidën ...

Lexo me teper »

Supriza e Panuçit, Bujar Lika mesfushori i Grafshopers

Trajneri i kombëtares së futbollit Kristian Panuçi në listën e lojtarëve për ndeshjen miqësore me Norvegjinë ka përfshirë edhe një lojtar suprizë. Bujar Lika është një emër i ri për kombëatrën dhe një suprizë pasi lojtari nuk ka qënë një emër i lakuar së fundmi. Mësfushori Bujar Lika 25 vjeç luan me Grafshopers në ligën zviceriane. Ai ka lindur në ...

Lexo me teper »

Futbollistët më të pasur: As Mesi as Ronaldo por Flamini dhe Faiq Bolkiah

Përveç që janë kampionët më të frikshëm nga tifozët e Romës dhe Juventusit për ndeshjet e ardhshme të Ligës së Kampionëve, Leo Messi dhe Cristiano Ronaldo shpesh përmenden si futbollistët më të mirë në botë. Vërtetë, por vetëm pjesërisht. Trashëgimia e kampionëve të Barcelonës dhe Real Madridit është e madhe, por shumë më e vogël se ajo e dy atletëve ...

Lexo me teper »

Miqësorja me Norvegjinë, Panuçi publikon listën e lojtarëve të grumbulluar

Trajneri i Kombëtares Shqiptare të Futbollit, Christian Panucci, ka publikuar sot listën e lojtarëve, që do të grumbullojë për ndeshjen miqësore të 26 marsit, që do të luhet në “Elbasan Arena” ndaj Norvegjisë. Në listën e Panuçit shikohen edhe grumbullimet e disa lojtarëve të rinj, që vijnë për herë të parë në kombëtare, si psh: Herdi Prenga, Ylber Ramadani dhe ...

Lexo me teper »

Njihuni me përballjet fantastike të çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve

Është hedhur shorti i çerekfinaleve të Ligës së Kampioneve ku pritet të lehtë përballje mjaft interesante. Kështu Barcelona do të përballet me italianëve të Romës, Sevilja ka si kundërshtrar Bajernin e Mynihut. Short i vështirë për Juventus-in që do të përballet me ‘galaktikët’ e Realit të Madridit, kurse çifti i katërt vë përvallë në derbin anglez Liverpulin dhe Mançester Sitin. ...

Lexo me teper »

Milan i pafuqishëm përballë Arsenal, Dortmund eleminohet nga Salzburg

Milan ka dështuar sërsht të marrë një rezultat pozitiv kundrejt Arsenal në sfidën e luajtur për Europa League. Më këtë humbje përfundon edhe aventura e kuqezinjve në europë pasi Arsenal arriti që të fitonte me rezultatin 3-1. Milan arriti të shënonte i pari por avantazhi zgjati vetëm 4 minuta pasi Arsenal barazoi me një penallti të Ëelbeck. Ndërsa pjesa e ...

Lexo me teper »

Europa League/ Lazio dhe Atl.Madrid kualifikohen për më tej

Në sfidat këthimit të luajtura në orën 19:00 për Europa League ka rezultuar pozitive për Lazion dhe Atl Madrid. Rezultati 0-2 në favor të italianëve i jep mundësinë për kualifikim për në fazën tjetër të çerekfinaleve. Lazio mundi Dinamo Kiev në Ukrainë me golat e Lucas Leiva dhe de Vrij. Ndërsa në Sfidën tjetër midis Locomotiv Moscoë dhe Atl.Madid, spanjollët ...

Lexo me teper »

Argjentina publikon listën për miqësoret, lihen jashtë Icardi dhe Dybala

Përfaqësuesja e Argjentinës ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet miqësore që do të luhen në fund të muajit mars. Janë 27 futbollistë që ka grumbulluar ekipi i drejtuar nga Jorge Sampaoli. Pas publikimi të listës vihen re mungesa të mëdhaja si ato të futbollistit të Inter mauro Icardi dhe një ndër lojtarëve më të spikatur të ...

Lexo me teper »

Alonso probleme me drejtësinë, rrezikon 7 vite burg

Xabi Alonso me shumë gjasa duhet të bëhet gati për një betejë ligjore me autoritetet spanjolle, pasi futbollisti akuzohet për avaziopn fiskal. Fillimisht kjo çështje ka qënë e mbyllur por ka qënë një gjyqëtar i Madridit i cili ka urdhëruar që të zhvillohen hetime të mëtejshme. Lojtari tashmë me hapjen e hetimeve të reja akuzohet për tre raste të ndryshme ...

Lexo me teper »

Mysafiri i paftuar në fushën e blertë, UEFA ndëshkon Besiktas për macen

e Besiktas është ndëshkuar nga UEFA, për shkak se një  një mace u fut në fushë gjatë ndeshjes së Champions League ndaj Bayern Munich. Ndeshja u ndal në minutat e para të pjesës së dytë pasi maceja kërceu nga një tabelë reklamash elektronike dhe vrapoi drejt një prej flamurëve të këndit përpara se të rikthehej në shkallët e stadiumit. Për ...

Lexo me teper »