Templates by BIGtheme NET

sport

Gjermania kërkon sot fitoren me çdo kusht, zbulohet formacioni zyrtar

Ditën e sotme në orën 16:00 Gjermania ka sfidën me Korenë e Jugut, që do përcaktojë kualifikimin ose jo të saj në fazën tjetër të Kampionatit Botëror. Trajneri Joachim Low, ka vendosur që këtë radhë ta nisë sulmin me Mario Gomezin si titullar. Formacionet zyrtare të dy skuadrave janë bërë publike nga “Sky Sport”. Në këtë ndeshje Gjermania duhet të ...

Lexo me teper »

Maradonës i bie të fikët në stadium, përfundon në spital (FOTO)

Diego Armando Maradona ka tërhequr vëmendjen e të gjithëve me festimin që bëri gjatë ndeshjes mes Argjentinës dhe Nigerisë. Por ama jo të gjithë e dinë që pas pjesës së parë, Maradonës i ka rënë të fikët në stadium dhe është ndihmuar nga mjekët të cilët e kanë këshilluar të largohet. Maradona kokëfortë jo vetëm që nuk e dëgjoi këshillën ...

Lexo me teper »

Sarri te Chelsea, në bisedime del emri i David Luiz

Në ditët në vijim merkatgo midis Napolit dhe Chelseas pritet të nxehet së tepërmi. Kjo jo vetëm për çështjen e transferimit të Maurizio Sarrit në “Stamford Bridge”, për të marrë drejtimin e Chelsea, por edhe sa i përket lëvizjeve të lojtarëve. Përveç londinezëve, të cilët kanë shënjëstruar disa lojtarë të të kaltërve, edhe këta të fundit duket se kanë vendosur ...

Lexo me teper »

Rikthehen balancat në sfidën Islandë-Kroaci, Sigurdson shënon nga pika e bardhë

Luhet në Rostov Arena, ndeshja e fundit në grupin D, mes Islandës dhe Kroacisë, e cila është mjaft e rëndësishme për fatet e grupit. Kroatët e kanë siguruar vendin e parë në grup. Sfida midis dy skuadrave është rikthyer në balancë pas penalltisë së shënuar nga ishullorët. Islanda shënoi me anë të Sigurdson nga pika e bardhë. Ndërsa më herët ...

Lexo me teper »

 11 metërsh për Nigerinë,  barazohet sfida

Pas një aksioni të Nigerisë në zonën Argjentinase, Mascherano ka shkaktuar një faull i cili për arbitrin ka qenë penallti. Viktor Mosses nga pika e bardhë nuk ka gabuar përballë portierit duke barazuar sfidën. Në qoftë se takimi përfundon me këtë rezultat kualifikimi për në fazën tjetër i takon Nigerisë.  

Lexo me teper »

Gjoba ndaj Xhakës e Shaqirit, trajneri zviceran leksion lojtarëve si të festojnë në rast goli

Gjesti i golave ndaj Serbisë i dy futbollistëve me prejardhje shqiptare të Zvicrës, Xherdan Shaqiri dhe Granit Xhaka, shkaktoi jo pak zhurmë në mediat ndërkombëtare pas ankesës së Federatës Serbe të Futbollit. Në fund, FIFA vendosi që t’i ndëshkojë me gjobë tre futbollistët e Zvicrës që festuan, duke futur në ndëshkim edhe mbrojtësin Lichtsteiner, që bëri të njëjtin gjest festimi. ...

Lexo me teper »

E vuajti më shumë se të gjithë humbjen ndaj Meksikës, zbulohet shkaku i lotëve të sulmuesit koreano-jugor

Pas humbjes ndaj Meksikës, njëri nga lojtarët koreano-jugorë u pa duke qarë në mes të fushës teksa ngushëllohej nga shokët e ekipit. Bëhet fjalë për lojtarin e Totenhemit në Premierligën angleze, Heung-min Son. Ndryshe nga shokët e tjerë të ekipit, Son nuk e ka kryer ende shërbimin ushtarak dhe nëse ekipi eliminohet atëherë atij i duhet të kthehet në vend ...

Lexo me teper »