Templates by BIGtheme NET

sport

Kampionati Botëror ‘Rusi 2018’, zbulohen dy çiftet e para për fazën e 1/16-ave

Pas ndeshjeve të së hënës, janë zbuluar dy çiftet e skuadrave që kalojnë për fazën e 1/16-ave të Kupës së Botës “Rusia 2018”. Uruguaji dhe Rusia janë skuadrat që fituan në grupin A, respektivisht më 6 dhe 3 pikë. Ndërkohë në grupin B, lider i grupit ka kaluar Spanja me dy barazime dhe një fitore, ndërsa Portugalia në vendin e ...

Lexo me teper »

Naingolan transferohet drejt Interit, Roma e zëvendëson me Pastoren

Kur kanë kaluar vetëm disa orë që nga largimi i Radja Nainggolan drejt Interit, te Roma kanë gjetur menjëherë zëvendësuesin. Bëhet fjalë për Javier Pastoren, fantazistin argjentinas të PSG-së, që sot ka mbërritur në kryeqytetin italian dhe është pritur nga dhjetëra tifozë në aeroportin e Fiumiçinos. “Çfarë entuziazmi i jashtëzakonshëm. Jam shumë i lumtur. Forca Roma”, ishin fjalët e para ...

Lexo me teper »

Irani brazon në minutat shtesë, Uruguaj-Portugali përballja në fazën tjetër

Edhe sfida tjetër e Grupit B midis Iranit dhe Portugalisë përfundoi në barazim 1-1. Portugezët u ndëshkuan në minutën e fundit duke i hequr mundësin e e daljes të parit në grup. Ishin portugezët që shënuan të parët me Quaresma në fund të pjesës së parë. Me fillimin e pjesës së dytë Kristiano Ronaldo shpërdoron një mundësi të artë për ...

Lexo me teper »

Spanja mjaftohet me barazim, gjen Rusinë në fazën tjetër

Kanë përfunduar edhe sfidat e fundit për grupin B ku Spanja u përball me Marokun ndërsa Portugalia me Iranin. Spanja me Marokun u ndanë në një barazim të ccmendur 2-2, i cili pati duel deri në minutat e fundit të lojës. Të parët që kaluan në avantazh ishin Marokenët të cilët falë një goli të shënuar nga Boutaib në minutën ...

Lexo me teper »

LIVE/ Zhbllokohet sfida, Portugalia kalon në avantazh

Është zhbllokuar sfida midis Iranit dhe Portugalisë në takimin e fundit në grupin B. Portugalia ka kaluar në avantazh në përfundimin e pjesës së parë me anë të Quaresmas. Në rast të këtij rezultati Portugalia mban vendin e parë në grup nëse edhe sfida tjetër midis Spanjës dhe Marokut përfundon në barazim.

Lexo me teper »

LIVE/ Maroku zhbllokon sfidën ndaj Spanjës,por avantazhi i zgjat vetëm  5 minuta

Sfida midis Marokut dhe Spanjës ka filluar menjëherë furishëm pasi në vetëm 20 minuta lojë janë shënuar 2 gola. Ishin Martokenët të parët që shënuan me anë të Boutaib në minutën e 14’. Avantazhi i Afrikano Veriorëve zgjati vetëm 5 minuta pasi Isco barazoi rezultatin menjëherë në minutën e 19’. Për Spanjollët kjo sfidë bëhet për të udeluar për vendin ...

Lexo me teper »

Çfarë shkruajnë mediat serbe pas vendimit të FIFA-s për Xhakën dhe Shaqirin

Vendimi i FIFA-s për të mos dënuar me ndeshje pezullim, por me gjobë Xhakën dhe Shaqirin, është raportuar menjëherë në mediat serbe. “Sportklub.rs” është më e përmbajtur pasi shkruan se ‘ky ka qenë një vendim i pritshëm dhe lojtarët do luajnë ndeshjet e ardhshme’. “Treshja zvicerane ishte nën hetim nga FIFA për shkak të mënyrës provokative të festimit të qëllimeve ...

Lexo me teper »

Uruguaji nuk ndalet, mund edhe Rusinë

Uruguaji nuk ndalet, mund edhe Rusinë. Me rezultatin 3 – 0 për Uruguajin ka përfunduar takimi mes dy skuadrave. Suarez shënoi pas vetëm 10 minutash, ndërsa autogoli Cheryshev në mesin e pjesës së parë tregoi se Uruguaji do të mbyllte me sukses takimin. Rusia mbeti me 10 lojtarë në fushë prej minutës së 36’ pas daljes me karton të kuq të ...

Lexo me teper »

FIFA jep vendimin për Xhakën dhe Shaqirin, nuk merr parasysh kërkesën serbe

Për shqiponjën që bënë për golat me Serbinë, Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri, FIFA  nuk ka marrë parasysh kërkesën për dënimin e dy futbollistëve. Xhaka dhe Shaqiri do të luajnë në ndeshjen ndaj Kostarikës. Federata serbe kërkoi  dënimin e Xhakës dhe Shaqirit pasi ata bënë shqiponjën me duart e tyre. Por FIFA i ka dënuar lojtarët vetëm me gjobë dhe ...

Lexo me teper »