Templates by BIGtheme NET

sport

Kroacia largon Kalinic nga kombëtarja, arsyeja

Kombëtarja e Kroacisë ka konfirmuar largimin e Nikola Kalinic nga skuadra. Shkak për këtë largim është se Kalinic ka refuzuar të futet në lojë në vend të Mandzukic në ndeshjen me Nigerinë. “Në marrëveshje me stafin teknik, kryetrajnerin Zlatko Dalic, ne kemi vendosur që ta largojmë Nikola Kalinić nga skuadra në Kampionatin Botëror. Kalinic e ka lënë kampin në Roshchino ...

Lexo me teper »

LIVE/Angli-Tunizi, Harry Kane kalon në avantazh “Tre Luanët”

Ka mjaftuar vetëm 11 minuta lojë që Anglia të kalojë në avantazh ndaj Tunizisë në një sfidë të luajtur për Grupin G. “Tre Luanët” vijnë më të favorizuar në këtë përballje, duke parë dhe cilësinë që futbollistët e Gareth Southgate zotërojnë. Në krahun tjetër afrikanët do të tentojnë të bëjnë surprizën. Formacionet me të cilat luajnë dy skuadrat:

Lexo me teper »

Maradona i ashpër me trajnerin Sampaoli: Nëse vazhdon kështu, nuk kthehesh në Argjentinë

Diego Maradona ka kritikuar trajnerin e Argjentinës Jorge Sampaoli për performancën e dobët të skuadrës në ndeshjen e parë të Kupës së Botës kundër Islandës, e cila përfundoi me një barazim 1-1. “Nëse Argjentina vazhdon të luajë kështu, Sampaoli nuk mund të kthehet tek Argjentina. Është turp, ai nuk arriti të përgatisë ekipin për ndeshjen. Në vend që të bënim ...

Lexo me teper »

Suedia fiton me vështirësi ndaj Koresë, Gjermania rrezikon kualifikimin

Kombëtarja suedeze ka mposhtur me rezultatin 1-0 Korenë e Jugut rrëmbyer tre pikët e para të turneut. Në një ndeshje thuajse të barabartë, koreanët arritën të thyheshin vetëm me anën e një penalltie të ekzekutuar nga Granqvist në minutën e 65-të. O “pênalti-VAR” de #Granqvist deu a vitória à #SWE contra a Coreia do Sul — que, assim como a ...

Lexo me teper »

Cristiano Ronaldo një ‘hero’ brenda dhe jashtë fushës së blertë, gjesti që bëri për fansin e vogël që qante (VIDEO)

Një fans i vogël i Cristiano Ronaldos ka shpërthyer në lot kur ka menduar se ka humbur shansin e tij për të takuar yllin portugez, por është surprizuar në minutën e fundit. Ronaldo i cili kishte zënë vend në autobus, ka dalë jashtë kur ka parë që një djalë i vogël ka shmangur forcat e sigurisë për ta takuar dhe ...

Lexo me teper »

‘Si hynë e si dolën’, rrjeti tallet me gjermanët pas dështimit me Meksikën (MEMET)

Pas humbjes së Gjermanisë ndaj Meksikës në stadiumin Luzhniki në Rusi, në rrjet kanë plasur gallatat ndaj kampionëve të botërorit të kaluar. Statistikat favorizonin Gjermaninë që në 11 përballje direkt me Meksikën, kishte fituar 6 e barazuar 4, me vetëm 1 humbje, por mbrëmjen e djeshme këto statistika nuk vlejtën aspak. Ekipi i drejtuar nga trajneri Low zbriti në fushë ...

Lexo me teper »

‘Gjermanët kanë rënë më sysh’, humbja ndaj Meksikës i erdhi e papritur trajnerit Low

Trajneri i Gjermanisë Joachim Low ka reaguar për humbjen e kampionëve në fuqi ndaj Meksikës, duke thënë se ndihej sikur skuadra gjermane ‘kishte rënë më sysh’ ose ‘i kishin bërë magji’. Tronditja e gjermanëve duket të jetë shumë e madhe, pasi Meksika i mundi me rezultatin 1:0 në stadiumin Luzhniki në Rusi. Meksika kaloi në avantazh kur Havier ‘Chicharito’ Hernandez ...

Lexo me teper »

Ndodhen në të njëjtin lokal me tifozët argjentinas, shikoni çfarë bëjnë tifozët brazilianë pasi Mesi humbi 11-metërshin (Video)

11-metërshi i humbur nga Lionen Mesi nuk është pritur mirë nga tifozët argjentinas, por nuk mund të thuhet e njëjta gjë për ata brazilianë. Të ulur në një lokal në Rusi, tifozët argjentinas reagojnë të mërzitur për 11-metërshin e humbur. Por pak metra më pas në një tavolinë tjetër ndodhen disa brazilianë, që kënaqen pa masë nga gjuajtja e sulmuesit ...

Lexo me teper »