Templates by BIGtheme NET

sport

Nadal kalon në gjysëmfinale të Roland Garros, mund Schwartzman

Një ditë më parë po humbiste 1-0 me sete, por sot, kur rinisi ndeshja ndaj Diego Schwartzman, Rafael Nadal përmbysi gjithçka duke fituar 3-1 e duke kaluar në gjysmëfinalet e Roland Garros. “Mbreti” i Grand Slam-it francez fitoi 4-6, 6-3, 6-2 dhe 6-2 dhe është synuar  trofeun e madh numër 17 në karrierë. Ditën e premte, tenisti spanjoll do të ...

Lexo me teper »

Duel i fortë në kikboks, Marku përballet me serbin Dragisiç

Në Pallatin e sportit “Asllan Rusi”, këtë të premte do të zhvillohet sfida e kickbox-it mes Florian Markut dhe boksierit serb Sladjan Dragisiç. Ashtu siç ndodh gjithmonë në prag të çdo dueli sportistët iu nënshtruan procesit të matjes së peshës për të dhënë më pas edhe një konferencë shtypi me Florian Markun që u shfaq i bindur për fitoren. “Mezi ...

Lexo me teper »

“U ftoh, se i ra një pikë djersë e imja”, Ramos tallet me pretendimet e tifozëve të Liverpool-it

Sergio Ramos ka tallur mbështetësit e Liverpoolit për pretendimin e tyre se ai ishte përgjegjës për plagosjen e Mo Salah dhe portierit Loris Karius gjatë ndeshjes finale të Ligës së Kampionëve. Pasi një spital në Shtetet e Bashkuara konfirmoi se Karius kishte pësuar një tronditje në gjysmën e dytë të finales në Kiev, kur Ramos e goditi me një beryl, ...

Lexo me teper »

Tifozi gjerman niset drejt Rusisë… me traktor (Video)

Rreth 1.5 milionë turistë pritet të vizitojnë Rusinë gjatë Kupës së Botës, por jo të gjithë kanë zgjedhur rrugë të ngjashme për të arritur. Njëri prej tyre është edhe Hubert Wirth, 70 vjeç, i cili do të niset drejt Rusisë me traktor dhe me një shtëpizë të vogël bashkangjitur. Por për shkak të mjetit që ka zgjedhur për transport, që ...

Lexo me teper »

Firmino ka një përgjigje për Ramosin: Mbetet kampion, por bën deklarata e veprime idiote

Sulmuesi brazilian i Liverpulit, Firmino, i ka cilësuar si idiote komentet e mbrojtësit të Realit të Madridit, Sergio Ramos, pas përfundimit të finales së Ligës së Kampionëve. Në një konferencë për shtyp me kombëtaren braziliane, Firmino tha se Ramos është kampion por deklaratat e tij janë thjesht idiote. Mbrojtësi madrilen kishte thënë pas përfundimit të ndeshjes, mes zërave që e ...

Lexo me teper »

Kombëtarja meksikane stërvitje ‘speciale’ për botërorin, i jep dorën e fundit përgatitjeve

Kombëtarja meksikane e futbollit, është tronditur nga pretendimet se disa lojtarë të skuadrës që do të marrë pjesë në botërorin e futbollit, kanë organizuar një orgji me prostituta, pas ndeshjes miqësore ndaj Skocisë. Raportet pohuan se nëntë anëtarë të skuadrës ‘El Tri’ festuan me dhjetëra prostituta në një hotel. Të hënën, revista meksikan ‘TVNotas’ botoi një artikull të titulluar “Lamtumira ...

Lexo me teper »

FIFA kallëzim penal për shitjen e biletave në treg të zi për Botërorin në Rusi

Federata Botërore e Futbollit (FIFA) ka ngritur kallëzim penal kundër internet sajtit Viagogo për shkak të shitjes së paautorizuar të biletave për Botërorin në Rusi. Përfaqësuesit e FIFA-s kallëzimin e kanë parashtruar që më 4 maj, tek prokuroria në Gjenevë, Zvicër. Kallëzimi është ngritur pasi në adresë të FIFA-s arritën shumë ankesa për mashtrim nga Viagoga, duke rekomanduar më pas ...

Lexo me teper »

Sulmuesi i Beneventos sheh si mundësi Milanin për karierën e tij

Shumë javë para fundit të Serie A, Benevento zyrtarizoi rënien në Serie B, por megjithatë skuadra dhuroi paraqitje mjaft të mira në takimet e fundit të kampionatit, duke realizuar edhe disa gola. Skuadra tregoi se kishte elementë cilësorë edhe pse nuk mundi të qëndrojë mes më të mirëve në Itali, një prej tyre është edhe sulmuesi Henry Brignola. Në një ...

Lexo me teper »

Probleme financiare për Milan? Botërori mbush arkën e “Kuqezinjve”

Milani do të jetë një nga klubet që do të përfitojë më shumë nga lojtarët që ka të grumbulluar me ekipet kombëtare në Botërorin e Rusisë. Që nga data 31 maj, FIFA do i paguajë Milanit 8400 dollarë për çdo futbollist. Kuqezinjtë përfaqësohen me 7 futbollistë në Botëror, dhe arkëtojnë plot 58.880 dollarë në ditë, për një total rreth 2 ...

Lexo me teper »