Templates by BIGtheme NET

sport

Salah prish agjerimin për finalen e Champions League

Sulmuesi i Liverpoolit, Mohamed Salah do të thyejë agjerimin e tij përpara finales së Ligës së Kampionëve kundër Real Madridit në Kiev të shtunën. Salah, me kombësi egjiptiane, i përket besimit mysliman dhe ka agjëruar si pjesë të muajit të shenjtë musliman, i cili filloi më 16 maj. Megjithatë, burime nga skuadra e Liverpoolit kanë zbuluar se sulmuesi, i cili ...

Lexo me teper »

Huliganët sulmojnë tifozët e Livepool në Kiev, 48 orë para finales së Champions League

Kanë mbetur më pak, se 48 orë nga finalja e Ligës së Kampionëve, por tifozët e Real Madritit dhe Liverpool janë përplasur me njëri-tjetrin. Kanë qenë tifozët e Liverpool-it, ata që janë sulmuar nga një grup prej rreth 20 huliganësh të maskuar në Kiev. Në momentin që ka ndodhur përplasja tifozët ishin në një restorant në qendët të qytetit, kur ...

Lexo me teper »

Arturo Vidal rrezikon 10 vite burg

Arturo Vidal, mesfushori kilian i Bayern, rrezikon burgun. Kjo për shkak të një shërri që ka ndodhur në një disko në shtator të 2017-ës. Lojtari 31-vjeçar akuzohet për dëmtime të rënda trupore gjatë një grindje në klubin e natës. Po ashtu për të njëjtën ngjarje akuzohet edhe vëllai i Vidalit, Sandrino. Sipas gazetës gjermane “Bild”, dy vëllezërit po festonin fitoren ...

Lexo me teper »

Chelsea 8 milionë euro për të marrë trajnerin e ri

Sipas medias  Sportitalia e cila pretendon se Chelsea ka zhvilluar një takim që zgjati shtatë orë me përfaqësuesit e Maurizio Sarri dhe është gati të paguajë klauzolën 8 milionë euro për t’i prishur kontratën me Napolin. Trajneri është shkarkuar të mërkurën nga Napoli, duke hapur rrugë për Ancelotti-n, megjithëse i udhëhoqi drejt vendit të dytë në Serie A. Sipas Sportitalia, ...

Lexo me teper »

Bie mundësia Arena Kombëtare, UEFA zgjedh se ku do luhet finalja e Super Kupës

UEFA ka vendosur që finalja e Super Kupës për vitin 2020 të zhvillohet në Portugali, në stadiumin “Dragon”. Kështu , Shqipëria e ka humbur garën që kjo finale të zhvillohet në stadiumin në ndërtim e sipër “Arena Kombëtare”. Nga ana tjetër, finalja e madhe e Uefa Champions League për sezonin 2020 do të zhvillohet në Turqi, në stadiumin “Ataturk”, që ...

Lexo me teper »

Goditi arbitrin me grusht, Komisioni i Disiplinës jep dënimin për lojtarin e Shkumbinit

Komisioni i Disiplinës në FSHF ka bërë të dituar vendimet për shkeljet e konstatuara në të gjithë kategoritë e futbollit në vendin tonë. Bie në sy se futbollisti i Shkumbinit, Albano Isaj, i cili goditi me grushte gjyqtarin Klajdi Kola në ndeshjen kundër Veliçikut, është dënuar me 36 muaj pezullim, ose e thënë ndryshe me 3 vite. Ndërkohë klubi i ...

Lexo me teper »

Pas rënies nga Kategoria, reagon Vllaznia: Përgjegjësia është e klubit, Bashkia i ka përmbushur detyrimet

Klubi i Vllaznisë me anë të një deklarate ka reaguar për rënien nga Kategoria Superiore që skuadra pësoi ditën e djeshme. Klubi i ka kërkuar ndjesë tifozëve dhe ka theksuar se e gjithë përgjegjësia bie mbi drejtuesit, stafit teknik dhe futbollistëve, duke përjashtuar bashkinë e cila sipas tyre i ka përmbushur të gjithë detyrimet. DEKLARATA E KLUBIT: Klubi i Futbollit ...

Lexo me teper »

“Kisha tre fëmijë, doja ta abortoja Cristianon”, rrëfimi i nënës së Ronaldos

Nëna e futbollistit, Cristiano Ronaldo ka treguar, se 33 vite më parë ajo ka dashur ta abortojë djalin e saj. Në librin e saj të titulluar “Mother’s courage”, Aveiro zbuloi sesi u përpoq që të abortonte yllin e futbollit gjatë shtatzanisë së saj. “Unë kisha 3 fëmijë dhe u përpoqa që ta abortoja por nuk munda. Fatmirësisht, sepse Cristiano ishte yll ...

Lexo me teper »

Zgjodhi të përfaqësonte Zvicrën, Albian Ajeti nxjerr zbuluar Panuccin dhe FSHF-në

Edhe pse i vëllai është një nga mbrojtësit më të spikatur të Kombëtares Shqiptare, i vëllai Albian Ajeti duket se do të përfaqësojë Zvicrën në Botërorin e Rusisë. Federata Shqiptare e Futbollit ishte shprehur se e kishte kontaktuar disa herë, madje dhe trajneri Panucci, por sulmuesi ka mohuar çdo gjë dhe është shprehur se ai nuk është takuar asnjëherë me ...

Lexo me teper »

Pas lamtumirës nga Barcelona, Iniesta zgjedh skuadrën e re

Pas lamtumirës së dhënë nga Barcelona Andres Iniesta duket se ka gjetur klubin e ri se ku do të luajë. Mesfushori spanjoll, do të prezantohet të enjten me klubin e ri, Vissel Kobe të Japonisë. Iniesta do të nënshkruajë një kontratë 3-vjeçare me Vissel Kobe dhe do të luajë në kampionatin japonez të futbollit, që ka 25 vjet që është ...

Lexo me teper »