Templates by BIGtheme NET

sport

Xhiampaolo ndahet me Sampdorian, pritet zyrtarizimi te Milan

Sampdoria dhe Marko Xhiampaolo kanë lajmëruar prishjen e dyanshme të kontratës që lidhte trajnerin me klubin deri më 30 qershor të 2020-ës. “Falënderoj presidentin Ferrero dhe gjithë Samp-in për tre sezone të paharrueshme. Falemnderit të gjithëve, do të jeni përgjithmonë në zemrën time,” ka thënë trajneri që do të marrë drejtimin e Milan-it sezonin e ardhshëm. Trajneri është zyrtarisht i ...

Lexo me teper »

Icardi kërkon të padisë Interin

Sipas të përditshmes italiane, La Repubblica, Mauro Icardi, është duke përgatitur veprime ligjore për ta përfunduar kontratën e tij me Interin, për shkak se është ndierë i keqtrajtuar në vendin e punës. Sulmuesi argjentinas është lajmëruar se ai nuk është më pjesë e planeve të Interit për sezonin e ardhshëm dhe trajneri i ri, Antonio Conte, nuk dëshiron ta ketë ...

Lexo me teper »

Empoli ra nga kategoria por fitoi sa një skuadër që hyn në Champions

Empolit, mësoi se do luante sezonin e ardhshëm në Serinë B vetëm gjatë minutave të fundit të kampionatit kur humbi në “San Siro” ndaj Interit. Shumë lojtarë, megjithatë, kanë arritur të tregojnë vlerat gjatë këtij edicioni dhe presidenti Fabricio Korsi ka shumë arsye për të buzëqeshur. Rënia nga kategoria garantoi së pari një arkëtim prej 15 milionë eurosh, i ashtuquajtur ...

Lexo me teper »

Sarri-Juventus, mungon vetëm firma

Sarri është trajneri i ri i Juventusit. Italiani që sezonet e fundit ka drejtuar Napolin në Itali ndërsa në sezonin 2018/2019 drejtoi Çelsin, me të cilin fitoi Ligën e Europës, trofeu i parë në karrierën e tij, do drejtojë bardhezinjtë. Juventus i ka paguar Çelsit 6 milionë euro, ndërsa nuk janë bërë ende të ditura hollësitë e asaj që do ...

Lexo me teper »

Mbrojtësi i kombëtares firmos për skuadrën e kampionatit sllovak

Mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, Besir Demiri ka ndryshuar skuadër duke u transferuar te skuadra sllovake e Zilinës. 24-vjeçari i lindur në Shkup, i dha fund aventurës me ukrainasit e Marilupos, për të nisur një aventurë të re, teksa ka firmosur një kontratë 3 vjeçare me klubin e Zilinës. Në të kaluarën Demiri është aktivizuar me Shkëndijën e Tetovës dhe Vardarin, ...

Lexo me teper »

Partizani gjen trajnerin e ri, i beson stolin italianit Lerda

Partizani ka vendosur t’i besojë sërish drejtimin teknik një italiani. Demat e kuq kanë zyrtarizuar në pankinë italianin Franko Lerda që do udhëheqë kryeqytetasit në sezonin e ardhshëm. Prezantimi i italianit do bëhet javën e ardhshme. Franko Lerda nënshkroi kontratë një vjeçare më kampionët në fuqi. Akordi i nënshkruar me trajnerin që vjen nga Apeninet është me të drejtë rinovimi. ...

Lexo me teper »

FIFA publikon renditjen e re – Shqipëria zbret, Kosova thyen rekord

FIFA publikon renditjen e re të shteteve për muajin qershor, ku Shqipëria ka rënë katër vende më poshtë. Në tabelën e publikuar nga FIFA, Shqipëria renditet në pozicionin e 66-të dhe për këtë shkak është bërë paraqitja e dobët me Islandën. Përfaqësuesja e Kosovës në anën tjetër, është ngjitur 6 vende. “Dardanët” janë ngjitur nga pozicioni i 127-të në atë ...

Lexo me teper »

Allegri refuzon të trajnojë disa skuadra, merr pushimet e gjata

Pas 5 sezonesh mjaft të suksesshme në stolin e Juventusit, ku arriti të fitojë po kaq herë titullin kampion, Massimiliano Allegri u largua nga bardhezinjtë këtë vit dhe duket se për momentin nuk ka ndërmend të rikthehet në punë. Në një intervistë të dhënë për mediat italiane, ish trajneri i bardhezinjve ka treguar se ka planifikuar që të bëjë pushim ...

Lexo me teper »

Reja kërkon zgjatjen e kontratës me kombëtaren shqiptare

Trajneri i kombëtares shqiptare, Reja, ka deklaruar se dëshiron që ta zgjasë kontratën me FSHF-në lidhur me drejtimin e ekipit. Megjithatë gjithçka do varet nga rezultatet dhe italianin nuk e pret një mision aspak i lehtë. Pas humbjes së pamerituar ndaj Islandës, Shqipëria arriti një fitore të rëndësishme ndaj Moldavisë. Megjithatë në 3 nga 4 takimet e ardhshme, kuqezinjtë duhet ...

Lexo me teper »

Cilët janë lojtarët më të shtrenjtë në botë, zbuloni shifrat e çmendura

Mesfushori francez i PSG-së, Mbape, është lojtari më i shtrenjtë në merkato. Vlera e tij llogaritet në 252 milionë euro, një shifër e çmendur kjo. Në vend të dytë është fituesi i Ligës së Kampionëve me Liverpulin, Salah me 219.6 milionë euro ndërsa në vendin e tretë është ngjitur Sterling me 207.8 milionë euro. Mesi i Barcelonës është vetëm në ...

Lexo me teper »