Templates by BIGtheme NET

sport

Massara zyrtarizohet drejtor sportiv te Milan

Është mbyllur gara për rolin e drejtorit sportiv të Milan me Ricky Massara që kthehet tek kuqezinjtë dhe do t’i bashkohet Paolo Maldini si përgjegjësi në seksionin e ardhshëm të merkatos së futbollit të Milanit. Me ardhjen, më pas, të Zvonimir Bobanit në javët e ardhshme do të quhet të mbyllur bordi i ri i klubit kuqezi, që në fakt ...

Lexo me teper »

Real Madrid blen mbrojtësin e Lyon Ferland Mendy

Real Madridi ka njoftuar zyrtarisht se e ka transferuar mbrojtësin e Lyonit, Ferland Mendy. Mendy ka nënshkruar kontratë gjashtëvjeçare me Real Madridin, e cila do ta mbajë atë në klub deri më 30 qershor të vitit 2025. Kjo është blerja e katërt e Real Madridit pas Eder Militaos, Luka Jovicit dhe Eden Hazardit në fillim të këtij afati kalimtar veror. ...

Lexo me teper »

Strakosha kërkohet nga gjigandët e futbollit britanik, të gatshme të paguajnë 25 milionë euro

Thomas Strakosha po bën paraqitje të shkëlqyeshme me Lazion dhe ato u kanë rënë në sy gjigantëve anglezë, të cilët ia kanë vënë syrin portierit të Kombëtares shqiptare Thomas Strakosha është njëri prej portierëve më stabël në kampionatin italian të futbollit Paraqitjet e përfaqësuesit shqiptar u kanë rënë në sy klubeve të njohura angleze. Sipas të së përditshmes italiane “La ...

Lexo me teper »

Maldini dhe Boban plane për merkaton e Milan, ndajnë detyrat

Paolo Maldini dhe Zvonimir Boban janë praktikisht dy drejtues të Milanit edhe pse ende mungon zyrtarizimi . Dyshja e ka nisur punën për ta përforcuar ekipin në kuadër të sezonit të ri, madje sipas mediave italiane, ata i kanë ndarë edhe detyrat. Ish-kapiteni ka marrë përsipër të bisedojë me kandidatët e mundshëm për të përforcuar prapavijën e “Djallit”. Njohuritë e ...

Lexo me teper »

Çelsi ‘kujtohet’ për Sarrin, por është shumë vonë

Drejtuesit e Çelsit po bëjnë çmos që ta mbajnë në Londër trajnerin italian, Sarri. Ata i kanë bërë një ofertë të fundit teknikut, por duket se nuk do e bindin dot. Sarri dhe stafi i tij kaë nisur që tani përgatitjet për të marrë drejtimin e Juventusit. Mediat britanike bëjnë me dije se shumë shpejt pritet që drejtuesit e klubit ...

Lexo me teper »

Ronaldo “i sheh targën” Mesit në garën e pazakontë

Argjentinasi Mesi e ka mposhtur portugezin Ronaldo edhe në një fushë tjetër. ‘Pleshti’ fitoi më shumë këtë sezon duke u ngjitur në vendin e parë të ‘Forbes’ për sportistin më të paguar. Mesi arriti të fitonte 127 milionë dollarë, përkundrejt 109 milionë dollarëve të portugezit. Në vendin e tretë të kësaj liste u ngjit braziliani Neymar me 105 milionë dollarë. ...

Lexo me teper »

Kombëtarja fiton ndaj Moldavisë

Shqipëria ka fituar në Elbasan Arena ndaj Moldavisë për kualifikueset e Euro 2020. Me rezultatin 2-0, djemtë kuq e zi ia dolën të marrin 3 pikë ndaj Moldavisë. Ky është një sinjal i mirë për trajnerin e sapo ardhur në kombëtare Edi Reja.

Lexo me teper »

Lajm i bujshëm, Neymar drejt rikthimit te Barcelona

Braziliani Neymar dhe PSG-ja i kanë krisur marrëdhëniet dhe sipas të gjitha gjasave janë në prag divorci. Sipas spanjolles “Sport”, lojtari kërkon të largohet nga klubi francez dhe nuk do ishte çudi që  të rikthehej në Spanjë. Mediat spanjolle raportojnë se Neymar kërkohet nga Barcelona, klub nga i cili u largua për t’u bashkuar me PSG-në, por katalanasit po qëndrojnë ...

Lexo me teper »

Man.City ofertë faranoike për lojtarin e Benfikës

Duket se skuadra e Mançester Sitit është ajo që po udhëheq garën për talentin e Benfikës, Zhoao Feliks, duke lënë pas për momentin Juventusin apo Mançester Junajtedin. Së fundmi ‘Qytetarët’ kanë ofruar një rrogë faraonike për Feliks, teksa i kanë ofruar një shifër prej 26 milionë paund në sezon. Në këtë mënyrë do të jetë e vështirë për klubet e ...

Lexo me teper »