Templates by BIGtheme NET

sport

S’ndalet Majlinda Kelmendi, rrëmben Medaljen e Artë në Europian

Kampionia olimpike Majlinda Kelmendi ka shkëlqyer në Lojërat Evropiane në Minsk të Bjellorusisë duke marrë medalje ari në finalen ndaj rivales ruse. Xhudistja nga Peja mposhti në finale rusen Natalia Kuziutina, shkruan Lajmi.net. Kelmendi rrëmbeu medaljen e artë në kategorinë deri 52 kilogramë. Ajo e nisi garës me fitore duke mundur zviceranen Fabienne Kocher. Në gjysmëfinale, Kelmendi u ndesh me ...

Lexo me teper »

Ku janë të tjerët? Fotoja virale e Mesit në Kupën e Amerikës

Një imazh viral ka përmbledhur vështirësitë e Lionel Mesit, teksa ai lufton për të shpëtuar Argjentinën nga një eliminim i turpshëm që në fazën në grupe në Kupën Amerika. Mesi shënoi një penallti për të ndihmuar në rikthimin e një barazimi për Argjentinën kundër Paraguajit të mërkurën mbrëma, pasi portieri Franco Armani gjithashtu shpëtoi një goditje nga pika e bardhë ...

Lexo me teper »

Pogba nuk është më në planet e trajnerit, pritet largimi i tij

Të gjitha indiciet janë se Paul Pogba është në javët e tij të fundit si lojtar i Manchester United. Sipas Daily Star, trajneri i United, Ole Gunnar Solskjaer u ka bërë thirrje udhëheqësve të Old Trafford për të shitur francezin këtë verë, me arsyetimin se mungojnë fondet për transferime. Sulmuesi Romelu Lukaku është gjithashtu në linjë për t’u larguar për ...

Lexo me teper »

Januzaj kërkon të bëjë lëvizje të madhe, kërkohet nga Sevilla

Adnan Januzaj pritet të largohet nga Real Sociedadi këtë verë për t’iu bashkuar një klub tjetër spanjoll, gjigantit Sevilla. Ylli i Kombëtares belge me prejardhje nga Kosova është i preferuari i drejtuesve të Sevillës, sipas mediave në Spanjë. Kosovari i lindur në Bruksel, Januzaj iu bashkuar Real Sociedadit në korrik të vitit 2017 nga Manchester Unitedi për 8.5 milionë euro. ...

Lexo me teper »

Milan në Kosovë, luan miqësore me Feronikelin

Më 10 gusht në stadiumin e Prishtinës do të zbarkojë gjiganti evropian nga Italia, Milani. Klubi italian do të takohet me Feronikelin, në një miqësore që do ta organizojë Agron Selimi. Ky i fundit po e sjell Milanin në Kosovë, ndërsa ka arritur marrëveshje me presidentin e Feronikelit, Naser Ramaj që Kuqezinjtë ta luajnë miqësoren me kampionin e Kosovës, raporton ...

Lexo me teper »

Reali i Madridit tërhiqet nga Pogba, Juventus ‘fërkon duart’

Paul Pogba është shumë pranë Juventusit. Lajmi është dhënë nga mediat sportive britanike të cilat theksojnë se mesfushori është shumë pranë largimit dhe se Reali i Madridit, që kishte ofruar më herë një shumë marramendëse për shërnimet e tij është larguar nga negociatat. Drejtuesit e Juventusit nuk kanë humbur kohë dhe janë hedhur në sulm për të rikthyer në Torino ...

Lexo me teper »

Mesi dhe portieri shpëtojnë Argjentinën, kualifikimi ‘në fije të perit’

Një penallti e shënuar nga Mesi dhe një pritje spektakolare nga portieri Armani mbajti gjallë shpresat e Argjentinës në Kupën e Amerikës, pas barazimit 101 me Paraguain. Argjentina u mund në ndeshjen e parë në grup ndaj Kolumbisë dhe tashmë është në fije të perit për sa i përket kualifikimit. Argjentina duhet të mundë Katarin në ndeshjen e fundit në ...

Lexo me teper »

Milan zyrtarizon Giampaolo, detajet e kontratës

Zyrtarisht Milani zgjedh trajnerin e ri për sezonin 2019-2020 dhe ai do të jetë Marco Giampaolo, ish-trajneri i Sampdorias në tre vitet e fundit. Giampaolo firmos për dy vitet e ardhshme me opsion të tretin, teksa rroga e tij do të jetë 2 mln euro në sezon. Për Giampaolon është hap i madh në karrierë, i ngjashëm me Allegrin dikur, ...

Lexo me teper »

Luis Enrique largohet nga Spanja, vendin i merr Moreno

Luis Enrique largohet nga detyra e tij si trajner i kombëtares së Spanjës për motive personale. Lajmin e ka komunikuar gjatë një konferencë shtypi presidenti i Federatës iberike, Luis Rubiales. “E falenderojmë me zemër, është komportuar si njeri i madh, ashtu si të gjithë e njohim. I qëndrojmë pranë e për të dyert e kombëtares janë të hapura gjithnjë. Iu ...

Lexo me teper »

De Ligt refuzon ofertën e Barcelonës

Matijs De Ligt e ka refuzuar ofertën e Barcelonës, dhe nuk do të veshë fanellën e blaugranave sezonin tjetër. Spanjollja “Cadena SER”, e cila thekson se vetë lojtari ka hedhur poshtë një ofertë nga Barcelona, edhe pse klubi kishte rënë në ujdi me Ajaksin, që transferimi të kryhej për shifrën e 75 milionë eurove. Sipas këtij burimi, agjenti Mino Raiola ...

Lexo me teper »