Templates by BIGtheme NET

sport

Bale thuajse i ikur nga Madridi, sulmuesi mund të përfundojë në Bundesligë

Lojtari që i dhuroi Realit të Madridit, trofeun e 13-të të Ligës së Kampionëve pritet të largohet nga Spanja. Bëhet fjalë për uellsianin Gareth Bale, i cili ka kohë që e ka humbur vendin e titullarit te madrilenët dhe largimi i tij është përfolur prej kohës. Sipas gjermanes ‘Sportbild’ dhe britanikes ‘Telegraph’, lojtari mund të transferohet në Mynih tek Bajerni. ...

Lexo me teper »

Vuan Italia e Mançinit, Franca pa probleme në miqësoren tjetër

Pa surpriza kanë përfunduar dy takimet miqësore të mbrëmjes së sotme, ku protagonistë ishin Italia e Franca. Italianët e Mançinit kanë mposhtur jo pa vëshirësi Arabinë Saudite me rezultatin 2-1, ku njërin nga golat e shënoi i rikthyeri Mario Baloteli. Kurse Franca e ka pasur më të lehtë ndaj Irlandës, duke e mposhtur këtë të fundit me rezultatin 2-0. Nesër ...

Lexo me teper »

Si pritet të luajë Shqipëria në miqësoren ndaj Kosovës

Një ditë para miqësores me Kosovën, ky pritet të jetë formacioni i Shqipërisë në ndeshjen e nesërme në Zvicër. Me Berishën në portë, në vijën e mbrojtjes parashikohen Gjimshiti e Veseli në qendër, teksa Mavraj po projektohet ta nisë nga stoli. Ndërkohë, Hysaj e Lika nga krahët. Në mesfushë, parashikohen Ramadani, Ndoj e Qaka, ndërsa nga krahët Roshi. Cikalleshi pritet ...

Lexo me teper »

Prokurori padit në FIFA mbrojtësin e Realit të Madridit, kërkon 1 miliard euro dëmshpërblim

Prokurori egjiptian, Bassem Whaba, ka paditur mbrojtësin e Realit të Madridit, Sergio Ramos për dëmtimin që i shkaktoi lojtarit në finalen e Ligës së Kampionëve. Shuma që kërkohet prej tij në padinë e ngritur është 1 miliard euro. Prokurori e ka paditur Ramos për dëmin fizik dhe psikologjik që spanjolli i ka shkaktuar sulmuesit Salah dhe popullit egjiptian. Sipas tij, ...

Lexo me teper »

Tango argjentinase – Në rast të largimit të Higuain, Juventus mund të rrëmbejë sulmuesin e rivalëve

Sulmuesi argjentinas Higuain është gjithnjë e më larg Juventusit. Edhe pse është ende nën kontratë me torinezët, lojtari ka dhënë sinjale të qarta për sa i përket një largimi të mundshëm dhe është në pritje të ofertës së duhur. Por duket se drejtuesit e Juventusit nuk janë kapur gafil nga një largim i mundshëm i Higuain pasi e kanë gati ...

Lexo me teper »

Portieri i Liverpool-it kërcënohet me vdekje, policia nis hetimet

Paraqitja jo e mirë e portierit të Liverpool-it përballë Realit të Madridit, të shtunën e kaluar, ka bërë që ky portier të kërcënohet me vdekje.  Loris Karius, pas paraqitjes së tij katastrofike ka marrë kërcënime për jetën nga tifozë të shumtë. Në rrjetet sociale janë përhapur në masë postimet, ku portieri kërcënohet me vdekje ka raportuar CNN. “Ne i marrim ...

Lexo me teper »

Vllaznia merr masa për rënien nga Kategoria, dënohen futbollistët

Pas zhgënjimit që shkaktoi rënia nga Katëgoria Superiore tek  Vllaznia kanë filluar të merren masa. Drejtuesit e klubit kanë vendosur një gjobë prej 2 rrogash mujore ndaj futbollistëve. Shkresa drejtuar lojtarëve mban firmën e administratorit Astrit Gjyrezi. Rënia nga Kategoria ka shkaktuar mjaft probleme edhe tek tifozët të cilët janë shprehur të zhgënjyer nga klubi i tyre.

Lexo me teper »

Trajneri i Nigerisë ‘ultimatum’ lojtarëve: S’ka femra ruse, përjashtim bën kapiteni

Teksa Federata Argjentinase e Futbollit në rregulloren e Botërorit kishte vendosur edhe fletushka ku futbollistët udhëzoheshin se si të gjuanin femrat, një qasje krejtësisht të ndryshme për femrat lokale ka shpallur skuadra nigeriane. Trajneri i Nigerisë, Gernot Rorh, ka vendosur një rregull që ndalon lojtarët e tij të kryejnë marrëdhënie seksuale me ruse gjatë turneut. “Po, lojtarët mund të vizitohen ...

Lexo me teper »

A duhej ndëshkuar Sergio Ramos me karton të kuq? Publikohet tjetër video e finales

Pas humbjes në Ligën e Kampionëve, tifozët të shumtë anembanë botës kanë vjellë vrer ndaj mbrojtësit spanjoll të Realit të Madridit, Ramos, i cili dëmtoi qëllimisht sulmuesin Salah. Në rrjet qarkullon edhe një video tjetër ku Ramos përpiqet të dëmtojë portierin gjerman të Liverpulit, gjatë një aksioni. Ramos u afrohet Kariusit dhe e godet edhe pse nuk ishte në lojë ...

Lexo me teper »

ăn dặm kiểu NhậtResponsive WordPress Themenhà cấp 4 nông thônthời trang trẻ emgiày cao gótshop giày nữdownload wordpress pluginsmẫu biệt thự đẹpepichouseáo sơ mi nữhouse beautiful