Templates by BIGtheme NET

sport

Media gjermane: Mesut Ozil cakton datën e dasmës, nuk i do ish-shokët e kombëtares

Ylli i Arsenalit Mesut Ozil, do të martohet së shpejti me aktoren turke, Amine Gulse. I ftuari i nderit në ceremoninë martesore përflitet se do jetë presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan. Ozil i cili vitin e kaluar u largua me polemika të mëdha nga Kombëtarja gjermane, thuhet se nuk i do në dasmë ish-kolegët e tij. Sipas revistës gjermane “Bild”, ...

Lexo me teper »

“Barcelona në finale, eliminon Liverpulin”, videoja e gazetares bëhet virale

“Barcelona do të luajë në finalen e Ligës së Kampionëve, pas fitores kundër Liverpulit”, kështu thotë gazetarja sportive, Marta Fernandez, në një video që tashmë është bërë virale. Por e vërteta është tërësisht ndryshe, i madh dhe i vogël e kanë parë se si Barcelona u mposht 4:0 nga Liverpuli, duke humbur shansin për t’u kualifikuar për finalen. Videoja është ...

Lexo me teper »

Totenhem bën përmbysjen e madhe, i vret ëndrrën Ajaksit në fund

Totenhem ka përmbysur rezultatin e Ajaks në të dy takimet për gjysmë finalen e dytë të Champions League. Me rezultatin e përgjithshëm 3-3 por me gola më shumë në fushën kundërshtare Totenhem prek finalen e Champions League ndaj Liverpul. Edhe pse Ajaks dominonte në pjesën e parë, Totenhem nuk u dorëzua dhe shpresoi deri në fund. Heroi i kësaj ndeshje ...

Lexo me teper »

Kukësi mund Skënderbeun për Kupë, përballet me Tiranën në finale

Kukësi ka arritur të fitojë ndaj Skënderbeut në transfertë për llogari të Kupës së Shqipërisë. Me rezultatin e 1-3 Kukësi nuk diskutoi kualifikimin pas fitores së parë 2-0. Golat e Reginaldos, Valdet Ramës dhe një autogol nga Leonit Abazi i dhanë fitoren verilindorëve kundrejt golit të Devi Bregut. Me këtë fitore Kukësi pret në finale Tiranën e cila fitoi ndaj ...

Lexo me teper »

“Kush është Barça?!”, videoja e Klopp-it bën xhiron në rrjet pas fitores

Pas fitores së Barcelonës, dhe reagimit epik të trajnerit Jurgen Klopp, në rrjetet sociale është bërë virale një video e tij. Në videon e xhiruar verën e kaluar, Klop ironizon Barcelonën. Tekniku i të kuqve pyeti disa fëmijë në kuzhinën e një hoteli në Amerikë, se cilën skuadër ata mbështesnin. Por ndërsa ai priste që ata të zgjidhnin Liverpulin, njëri ...

Lexo me teper »

Jurgen Klopp nuk përmbahet dot pas fitores së pabesueshme me Barcelonën: Më gjobisni nëse doni!

Trajneri Jurgen Klopp nuk e fshehu dot entuziazmin, pasi Liverpool mposhti Barcelonën me rezultatin 4:0. Pas ndeshjes, Klopp ndërsa fliste për “BT Sport” përdori edhe fjalë që nuk lejohen të përdoren në televizion. “Më gjobisni nëse doni” tha ai, por nuk i mbante dot ato fjalë brenda. Ai u shpreh me superlativa dhe për Shaqirin dhe Origin.  “Kjo ishte e ...

Lexo me teper »

Liverpuli bën mrekullinë, Barcelona në lot

Liverpuli ka bërë mrekulinë duke eliminuar Barcelonën pas fitores 4-0 në “Anfield Road”. Edhe pse u mundën 3-0 në ndeshjen e vajtjes në Spanjë, anglezët kanë treguar karakter duke fitiar në fushën e tyre edhe pse me mungesa të rëndësishme si ato të Salah e Firmino. Anglezët presin fituesin e çiftit Ajaks-Totenhem që luhet nesër për të njohur kundërshtarin me ...

Lexo me teper »

Barcelona në shok, pëson golin e katërt

Barcelona ka pësuar edhe golin e katërt dhe është me një këmbë jashtë Ligës së Kampionëve. Ka qenë një përhumbje e mbrojtjes së Barcelonës që i ka lejuar Origit që të shënojë golin e katërt të takimit. Kur kanë mbetur edhe pak minuta nga koha e rregullt, Liverpuli është me një këmbë në finalen e madhe, që do ishte e ...

Lexo me teper »