Templates by BIGtheme NET

sport

“Ç’kemi bërë që ta meritojmë këtë” – Tifozët e Barcelonës shpërthejnë pas zbulimit të fanelave të reja

Barcelona zbuloi fanelën e re për ndeshjet brenda për sezonin 2019-20 dhe duket se shumë tifozë nuk janë veçanërisht të kënaqur me të. Fanela e ri u largohet vija të zakonshme duke u shndërruar në një fanelë me kuadrate, e përshtatur me ngjyrat e klubit blaugrana. Klubi ka thënë në një deklaratë zyrtare se dizajni është i rrënjosur në kulturën ...

Lexo me teper »

Ish-kapiteni legjendar i Liverpulit s’e ka harruar “zanatin” (Video)

Steven Gerrard është një nga emrat më të njohur të futbollit anglez dhe atij ndërkombëtar në 20-vjeçarin e fundit. Ish-kapiteni legjendar i Liverpulit është aktualisht trajner i ekipit skocez, Gllazgou Rejnxhers. Gerrard njihet si gjuajtës mjaft i mirë nga distanca të largëta dhe duket se këtë aftësi nuk e ka humbur ende, edhe pse ka disa vite që është tërhequr ...

Lexo me teper »

Kosova barazon me Malin e Zi

 Kosova nuk arriti të shkojë më shumë se një barazim 1-1 përballë Malit të Zi, në takimin e vlefshëm për eliminatoret e Euro 2020-ës. “Dardanët” e nisën mjaft mirë ndeshjen, duke marrë kontrollin e fushës dhe iniciativën, teksa që në fillim kërcënuan me anë të sulmuesit kryesor Vedat Muriqi. Goli ishte rrotull për Kosovën, e cila zhbllokoi rezultatin në minutën ...

Lexo me teper »

Hazard firmos për Real Madrid

Zërat e interesimit zyrtar kishin nisur që në muajin janar, por vetëm pak çaste më parë Eden Hazard është zyrtarisht një lojtar i Real Madridit! Belgu ka firmosur një kontratë 4-vjeçare ne klubin mbretëror, ndërsa prezantimi i tij në “Santiago Bernabeu” do të bëhet më 13 qershor. Detajet e kontratës do të mësohen në orët në vijim.

Lexo me teper »

Shpresat barazojnë në Turqi, për kualifikueset e Europianit

Shqipëria U-21 e mbylli me një barazim ndeshjen e tretë, në grupin 3 kualifikues për Europianin e 21-vjeçarëve, me shifrat 2-2 ndaj Turqisë. Në fushën e turqve, pjesa e parë pa vendasit dominues, që provonin disa herë drejt portës së kuqezinjve, por nuk ia dolën të shënojnë. Rast i mirë ai i Kallakut, që shërbehet nga Xhixha brenda zone, por ...

Lexo me teper »

Trajneri dhe dy lojtarët serbë të kombëtares të Malit të Zi nuk do jenë ndaj Kosovës

Presidenti i Federatës së Futbollit të Malit të Zi, Branko Latinovic, ka konfirmuar se trajneri dhe dy lojtarë serb të Kombëtares malazeze nuk do të luajnë kundër Kosovës në ndeshjen e sotme kualifikuese për Kampionatin Evropian 2020 në Podgoricë. “Vijesti”, media malazeze bën me dije se kombëtarja e tyre është në kaos para Kosovës, pasi presioni i serbëve, e ka ...

Lexo me teper »

Reja provon formacion sulmues ndaj Islandës

Trajneri i kombëtares shqiptare, Edy Reja, pritet të përdorë një formacion sulmues në ndeshjen ndaj Islandës, e para e tij në drejtim të ekipt kuqezi. Ai do i besojë së njëjtës skemë që ka përdorur në pjesën më të madhe të karrierës së tij si teknik. Ekipi është grumbulluar në Durrës ku do niset drejt Islandës për t’u ndeshur me ...

Lexo me teper »

Mane tani kërkohet nga gjysma e Europës, në garë edhe klubi gjerman

Bajerni i Mynihut është në kërkim të një sulmuesi për sezonin që vjen dhe dy emrat e fundit që kanë dalë në dritë janë 18-vjeçari Hudson-Odoi i Çelsit dhe 23-vjeçari Mane i Liverpulit. Lajmi është publikuar nga francezja L’Equipe, që shkruan se bavarezët po e ndjekin me shumë vëmendje lojtarin që është një nga emrat që pritet të afrohen në ...

Lexo me teper »

Holanda përmbys në shtesë Anglinë

Hollanda ka fituar ndaj Anglisë në Play Off-in për Ligën e Kombeve në Grupin A. Fitorja erdhi në kohën shtesë pasi 90’ minutat mbaruar në barazimin 1-1. “3 Luanët” shënuan të parët me Rashford nga pika e bardhë në minutën e 32’. Goli i barazimit erdhi nga De Ligt në minutën e 73. Pas 90’ minutave, tulipanët shënuan edhe dy ...

Lexo me teper »