Templates by BIGtheme NET

sport

Napoli refuzon ofertën e Atletico Madrid për Hysajn

Napoli  ka refuzuar një ofertë zyrtare nga Atletico Madridi për mbrojtësin shqiptar, Elseid Hysaj Siç raporton “Radio Kiss Kiss Napoli”, Atletico ka bërë ofertë zyrtare për mbrojtësin e krahut, por shefi i Napolit, Aurelio De Laurentiis e ka konsideruar të pamjaftueshme dhe menjëherë e ka refuzuar. Hysaj pritet të largohet nga klubi pasi nuk ka gjetur vend në ekipin e ...

Lexo me teper »

Dëmtohet Neymar, humb Kupën e Amerikës

Telashet s’kanë të sosur për Neymar. Futbollisti brazilian do të humbasë Kupën e Amerikës, pas dëmtimit të një ligamenti në ndeshjen miqësore me Katarin. Ylli i PSG-së, të cilit iu hoq kapiteneria e ekipit brazilian në maj, u rrëzua pas 17 minutash në neshjen me Katarin. Neymar u dërgua në spital për një skanim pasi u ndihmua të dilte nga ...

Lexo me teper »

Portugalia fiton ndaj Zvicrës për Ligën e Kombeve

Portugalia ka fituar ndaj Zvicrës në “Play Off” e Ligës së Kombeve. Me rezultatin 3-1, Portugalia siguron një biletë për në Europianin 2020. Kjo sfidë ka qenë e gjitha për Cristianon Ronaldo pasi ai ka shënuar të tre golat e sfidës. Ndërsa për Zvicrën goli i vetëm u shënua nga penalltia nga Rodrigez.

Lexo me teper »

Juventus nuk paguan për të marrë Sarrin, ëndërron Guardiolën

Juventus nuk ka ndërmend të paguajë për lirimin e teknikut Maurizio Sarri, që dukej në prag të shkarkimit, me zëvendësuesin e mundshëm në pankinën e Chelsea tashmë të identifikuar në emrin e Frank Lampard. Sipas asaj që bën të ditur ESPN, mes Juventus dhe Sarrit është pengesë një kompensim i kërkuar nga Chelsea. Blues, për ta lënë të ikë ish-trajnerin ...

Lexo me teper »

UEFA pezullon vendimin e “Fair Play” financiar për Milan

UEFA i ka pezulluar edhe zyrtarisht procedurat për Financial Fair Play ndaj Milanit, derisa të zgjidhet rasti i vazhdueshëm i vitit të kaluar në Gjykatën e Arbitrazhit Sportiv (CAS). Kjo nënkupton se për momentin, kuqezinjtë nuk do të përjashtohen nga Liga e Evropës, edhe pse kjo mund të ndryshojë varësisht pre vendimit që do të merret. “Pezullimi i procedurave do ...

Lexo me teper »

Buffon i jep lamtumirën PSG, përgatitet për sfida të reja

Aventura e Gigi Buffon te PSG zgjati vetëm një sezon. Klubi parizien ka përshëndetur portierin veteran, i cili nuk ka rinovuar kontratën. Një vendim që erdhi pasi ish-kapiteni i Juves dhe Italisë takoi drejtuesit e klubit francez. Gjithsesi, lamtumira nga Franca nuk do të thotë që Buffon tërhiqet nga futbolli. Për 41-vjeçarin kanë ardhur disa oferta nga Evropa dhe jo ...

Lexo me teper »

Valencia i ngre statujë në stadium tifozit të saj më të veçantë

Vicente Navarro Aparicio  tifozi spanjoll i Valencias i ka dedikuar gjithë jetën skuadrës së zemrës, duke rinovuar abonimin e tij në tribunën qendrore, radha 15, vendi 164, pavarësisht sëmundjes që nga vitet 50 e bëri të verbër. Gjithnjë prezent edhe pse nuk mund ta shihte ndeshjen, për dashurinë për skuadrën dhe ndjesitë që Mestalla arrinte ti jepte. Tani Valencia ka ...

Lexo me teper »

Mbappe larg PSG, Real pret në rradhë

Kylian Mbappe ka kërkuar largimin nga kampionët e Francës, PSG. Të paktën kështu ka raportuar së fundmi televizioni spanjoll “El Chiringuito”. Muajin e kaluar, 20-vjeçari u shpreh se e ardhmja e tij mund të jetë larg skuadrës franceze. Ky lajm vjen pas pretendimeve se Reali është i gatshëm të shpenzojë shuma të mëdha për të transferuar yllin francez të PSG ...

Lexo me teper »

Real Madrid blen sulmuesin Jovic

Real Madrid ka zyrtarizuar blerjen e sulmuesit Luka Jovic. Klubi madrilen ka paguar plot 60 milionë euro te Eintracht Frankfurt për një nga talentet më të mëdhenj në panoramën e futbollit euopian. 21-vjeçari në këtë sezon ka shënuar 27 gola dhe arriti deri në gjysmëfinalet e Europa League. “Bomberi” i ri ka firmosur një kontratë 6-vjeçare me klubin “merengues”. Buzëqesh ...

Lexo me teper »