Templates by BIGtheme NET

sport

U përfshi në ryshfet, FIFA dënon përjetësisht presidentin e federatës braziliane

Komisioni i Etikës në FIFA ka dënuar përjetësisht presidentin e federatës braziliane të futbollit, Marko Polo Del Neron. Akuzat për ryshfet me të drejtat televizive ndaj presidentit, kanë bërë që tek FIFA të mos kenë mëshirë për Del Neron. Hetimi ndaj tij ka nisur që në vitin 2015, dhe është vërtetuar se ai ka qenë i përfshirë direkt në marrjen ...

Lexo me teper »

Klopp dëshiron Suso në Anfield Road

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp, është shumë i interesuar ta kthejë në Anfield Road asin e Milan, Suso. Milani pritet të ndëshkohet nga FIFA për shkelje të Fairy Play financiar për shkak të shpenzimeve të mëdha. Me gjasë nëse kuqezinjtë do të duan të blejnë më parë duhet të shesin disa nga lojtarët që kanë tani në radhët e veta. ...

Lexo me teper »

Largimi i Iniestas, Zidan: Meritonte topin e artë

Andres Iniesta ashtu siç ishte lajmëruar më parë u paraqit sot në konferencë për shtyp dhe lajmëroi se në fund të sezonit do të largohet nga Barcelona pas 17 vitesh. Mesfushori nuk do t’i varë këpucët në gozhdë, pasi deklaroi se ‘do të shkoj në një skuadër që nuk mund të ndeshet me Barcelonën’. Me shumë mundësi Kina. Por deri ...

Lexo me teper »

Vendimet e Disiplinës, për sjelljet e tifozëve dënohet Partizani, Laçi dhe Tirana

Ditën e sotme Komisioni i Disiplinës në Federatën Shqiptare të Futbollit ka  ë gjitha vendimet lidhur me shkeljet e regjistruara javën e fundit. Në këto vendime bie në sy që klubi i Partizanit dhe i Laçit për sjellje të gabuar të tifozërivë janë të dënuara të luajnë dy ndeshje pa praninë e tifozëve. Vendimet e Disiplinës 1.FK “Partizani”, për sjellje të ...

Lexo me teper »

Iniesta largohet mes lotësh nga Barcelona

Andres Iniesta i ka dhënë lamtumirën Barcelonës mes lotësh. Pas 22 vitesh tek katalanasit, 6 prej të cilave me ekipet e moshave, mesfushori do largohet në fund të këtij sezoni. Në konferencën për shtyp lojtari nuk ka folur për të ardhmen, të cilën do e vendosë në fund të sezonit. Lojtari është shprehur tejet i emocionuar në konferencë për shtyp ...

Lexo me teper »

Maradona i bën ëndrrën realitet 10-vjeçarit, ndiqni videon emocionuese

Legjenda e futbollit argjentinas dhe atij botëror, Diego Armando Maradona, i realizoi ëndrrën 10-vjeçarit Ali Turganbekov, një djali nga Kazakisistanit, i lindur pa këmbë, për shkak të një sëmundjeje gjenetike. Pasi i riu dërgoi një mesazh me shpresë tek lojtari i tij i preferuar, kjo iu realizua. “Unë luajta futboll me mikun tim Ali, i cili erdhi të takohej me ...

Lexo me teper »

‘Mos më prek mua’, gazetarja sportive ngacmohet seksualisht nga tifozi (Video)

Në transmetimet ‘live’ gjithmonë ka të papritura, kështu ka ndodhur edhe me gazetaren sportive, Marina Lorenzo. Ajo ishte duke transmetuar ‘live’ atmosferën në Kupën e Spanjës, ku Barcelona triumfoi 5-0 ndaj Sevillas. Por një nga tifozët nisi ta ngacmonte seksualisht. Ai po e prekte nga të pasmet, më pas ajo ka bërtitur duke i thënë: “Mos më prek mua”. Marina ...

Lexo me teper »

Marseille hap të sigurt drejt finales, mund Salzburg

Marseille ka marrë një fitore të pastër 2-0 në ndeshjen e parë gjysmëfinale të “Europa League” kundër Salzburg. Austriakët të cilët na kishin dhuruar surpriza në fazat e mëparshme këtë herë nuk ia arritën të bënin të njëjtën gjë kundër francezëve. Marseille shënoi nga 1 gol në çdo pjesë. Në fraksionin e parë të lojës Thauvin zhbllokoi rezultatin ndërsa në ...

Lexo me teper »

Berluskoni nostalgji për Milanin, mendon riblerjen

Milan dhe Silvio Berluskoni kanë një dashuri e cila nuk mund të shuhet kollaj. Ish-presidenti legjendar i Milanit, gjatë një takimi politik në Udine, deklaroi: Më duket se do të përfundoj sërish duke blerë Milanin, për ta ringritur edhe një herë këtë perandori. Situata që po kalon klubi nuk është aspak e favorshme.” Nuk dihët nëse kjo është thjeshtë një ...

Lexo me teper »