Templates by BIGtheme NET

sport

U dëmtua në ndeshjen kundër Serbisë, Ronaldo: E njoh trupin tim, për dy javë do jem gati për lojë

Christiano Ronaldo mbeti i dëmtuar ditën e djeshme në ndeshjen e Portugalisë kundër Serbisë. Ylli i Juventusit pësoi një dëmtim muskular pas një sprinti dhe kërkoi zëvendësimin në minutën e 31-të të lojës. Portugezët u detyruan të vazhdojnë lojën pa Ronaldon në 59-të minutat e tjera të lojës. Ndërkohë që fansat e tij të Juventusit u shqetësuan, Ronaldo nuk duket ...

Lexo me teper »

Lojtarët e Kombëtares mbeten pa u larë pas ndeshjes me Andorrën

Pas ndeshjes kundër Andorras, futbollistët e Kombëtares shqiptare nuk kanë mundur të lahen dhe janë rikthyer ashtu në hotel. Siç shkruan gazeta “Panorama Sport”, shkak janë bërë temperaturat shumë të ulta në Andorrë dhe kushtet jo fort komode të stadiumit. Futbollistët e kombëtares tonë kanë njoftuar stafin dhe u kanë kërkuar që të udhëtojnë direkt drejt hotelit pa u larë ...

Lexo me teper »

Kosova barazim pa gola ndaj Bullgarisë

Kosova ka debutuar në eliminatoret e Euro 2020-ës, me një barazim 1-1 në arritur ndaj Bullgarisë, në sfidën e zhvilluar në stadiumin “Fadil Vokrri” të Prishtinës, nën një atmosferë elektrizuese. “Dardanët” e drejtuar nga Bernard Challandes zhvilluan një 90-minutësh në kufijtë e perfektes përballë bullgarëve, por paguan shtrenjtë një pakujdesi në minutën e 30′, kur Bozhikov mposhti portierin Muriç, pas ...

Lexo me teper »

Shqipëria fiton me tre golësh ndaj Andorrës

Shqipëria ka marrë një fitore të lehtë ndaj Andorrës në transfertë për eleminatoret Europ 2020. Më një gol në pjesën e parë dhe dy në pjesën e dytë, kuq e zinjtë morën tre pikë të vlefshme në garën për kualifikim. Golat u shënuan nga Sadiku në pjesën e parë dhe më pas Balaj dhe në përfundim shënoi Abrashi.

Lexo me teper »

5 ndryshime, publikohen formacionet zyrtare kundër Andorrës

Janë publikuar formacionet zyrtare të sfidës mes Andorrës dhe Shqipërisë, që do të nisë në orën 20:45 në “Estadi Nacional” të shtetit të vogël iberik. Kështu, trajnerët Bulku-Mema, kanë sjellë një rreshtim krejt tjetër në krahasim me sfidën që kuqezinjtë humbën ndaj Turqisë. Shqipëria do të luajë sot me një skemë 4-3-3, ndërsa do të jenë 5 ndryshime në emra ...

Lexo me teper »

“S’më pëlqen të shoh filma horror” – Maradona “kryqëzon” Argjentinën pas humbjes

Diego Maradona ka “ngacmuar” ekipin e futbollit argjentinas për paraqitjen e dobët në ndeshjen miqësore kundër Venezuelës, të cilën e humbi me rezultatin 3-1. Dy herë kampionët e botës zhvilluan një ndeshje miqësore të premten në “Ëanda Metropolitano” në Madrid, ku u mundën paq nga kundërshtarët e tyre me më pak emër, pavarësisht pranisë së liderit të tyre Lionel Messi, ...

Lexo me teper »

Edi Reja kërkon 24 orë për të vendosur për stolin e Shqipërisë

Edhe pse kreu i Federatës Shqiptare të Futbollit, Duka, tha se takimi me trajnerin italian Reja kishte qenë i rastësishëm, duket se kjo nuk është krejtësisht e vërtetë. Emri i Edi Rejës, ish-trajnerit të Napolit dhe Lacios, është kthyer sërish në skenë për të marrë në dorë drejtimin e kombëtares shqiptare. Tekniku italian ka deklaruar se i duhen 24 orë ...

Lexo me teper »

Shqipëria udhëton drejt Andorrës, kërkon pikët e para

Shqipëria luan sot ndeshjen e dytë në grup, e vlefshme për fazën në grupe të kualifikueseve për Euro 2020. Pas humbjes ndaj Turqisë, që çoi në shkarkimin e trajnerit Panuçi, ekipi ka udhëtuar drejt Andorrës, ku do përballet me kombëtaren modeste të këtij vendi ku do kërkohet me çdo kusht fitorja pasi një tjetër hap fals mund ta nxjerrë Shqipërinë ...

Lexo me teper »