Templates by BIGtheme NET

sport

Argjentina publikon listën për miqësoret, lihen jashtë Icardi dhe Dybala

Përfaqësuesja e Argjentinës ka publikuar listën me futbollistët e grumbulluar për dy ndeshjet miqësore që do të luhen në fund të muajit mars. Janë 27 futbollistë që ka grumbulluar ekipi i drejtuar nga Jorge Sampaoli. Pas publikimi të listës vihen re mungesa të mëdhaja si ato të futbollistit të Inter mauro Icardi dhe një ndër lojtarëve më të spikatur të ...

Lexo me teper »

Alonso probleme me drejtësinë, rrezikon 7 vite burg

Xabi Alonso me shumë gjasa duhet të bëhet gati për një betejë ligjore me autoritetet spanjolle, pasi futbollisti akuzohet për avaziopn fiskal. Fillimisht kjo çështje ka qënë e mbyllur por ka qënë një gjyqëtar i Madridit i cili ka urdhëruar që të zhvillohen hetime të mëtejshme. Lojtari tashmë me hapjen e hetimeve të reja akuzohet për tre raste të ndryshme ...

Lexo me teper »

Mysafiri i paftuar në fushën e blertë, UEFA ndëshkon Besiktas për macen

e Besiktas është ndëshkuar nga UEFA, për shkak se një  një mace u fut në fushë gjatë ndeshjes së Champions League ndaj Bayern Munich. Ndeshja u ndal në minutat e para të pjesës së dytë pasi maceja kërceu nga një tabelë reklamash elektronike dhe vrapoi drejt një prej flamurëve të këndit përpara se të rikthehej në shkallët e stadiumit. Për ...

Lexo me teper »

Zgjodhi Kosovën, Idriz Voca: Aty kam më shumë mundësi që të bie në sy

Duket se së fundmi në radhët e përfaqësueses së Kosovës janë afruar dy talente: Edon Zhegrova dhe Idriz Voca. Ky i fundit, duket se ka refuzuar të veshë fanellën shqiptare dhe atë të Zvicrës, për atë të Kosovës. “Unë dua të luaj për vendlindjen time. Kjo është çështje zemre. Kjo është një ëndërr që bëhet realitet. Te Kosova kam më shumë ...

Lexo me teper »

Miqësorja me Norvegjinë, Memushaj jashtë listës së Panuçit

Vlonjati Ledian Memushaj duket se nuk është në planet e trajnerit të Kombëtares Kristian Panuçi për miqësoren me Norvegjinë që do të luhet më 26 Mars në Elbasan. Edhe pse lista e Panuçit nuk është publikuar ende, ka qënë faqja zyrtare e Benevento që konfirmoi  ftesën vetëm për shokun e skuadrës, Berat Gjimshitin. 31-vjeçari nuk aktivizohet me skuadrën e tij ...

Lexo me teper »

Barcelona shuan ëndrrën e Chelseas për kualifikim, e mund me tripletë

Barcelona ka arritur të fitojë sfidën tepër delikate me londinezët e Chelseas në Spanjë e luajtur për 1/8 e Champions League. Me këtë fitore Barcelona kualifikohet në raunin tjetër të ccerekfinaleve duke përmbyllur edhe këtë fazë të Champions League për të pritur shortin që do të hidhet ditën e premte. Barcelona arriti të fitojë këtë sfidë me rezultatin e pastër ...

Lexo me teper »

Juventus fiton ndaj Atalantës dhe arratiset në krye të Seria A

Forma e Juventusit ndeshje pas ndeshje është duke u rritur dhe treguar atësitë e larta prej kampioneje. Me fitoren në sfidën e sotme kundër Atalantës në një sfidë të prapambetur të Seria A, Juventus arriti të fitonte 2-0 dhe të shkëputej në krye të tabelës. Golat u shënuan nga Higuain dhe Matuiudi. Me fitoren e sotme Juventus shkon 4 pikë ...

Lexo me teper »

Superiorja/ James i heq barazimin Teutës, Flamurtari barazon me Kamzën

Ka vazhduar me takimet e tjera java e 25-të e Superligës. Pavarësisht se ishte  shumë pranë marrjes së një fitoreje tejet të rëndësishme në luftën për mbijetesë, Teuta sërish u ndal nga një gol i James në minutat shtesë, duke i siguruar një trepikësh Skënderbeut. Ndërkohë, në ndeshjen tjetër, Flamurtari-Kamza u shënuan 4 gola, por nuk pati fitues, pasi sfida ...

Lexo me teper »