Templates by BIGtheme NET

sport

Arsenal gjen ‘timonierin’, kush do i drejtojë ‘topçinjtë’ pas 22 vitesh të Wenger

Unai Emery do jetë trajneri i ri i Arsenalit. Spanjolli është larguar nga drejtimi i PSG-së, për të marrë nmë dorë topçinjtë e Londrës. Ai ka zëvendësuar në këtë pozicion, trajneri legjendë të klubit londinez, francezin Arsene Wenger, që e ka drejtuar ekipin për 22 sezone radhazi. Emery ka drejtuar më parë spanjollët e Sevilla dhe PSG-në për dy sezone ...

Lexo me teper »

Milan nuk heq dorë nga Beloti, do provojë përsëri blerjen në verë

Milan është ende i interesuar për Andrea Belotti, teksa rosonerët synojnë të nisin të ndërtojnë skuadrën për edicionin e ri. Sulmuesi i Torino ka qenë i lidhur me një varg skuadrash, përfshirë gjigantët e Premierligës, Manchester United dhe Chelsea, por edhe skuadra nga San Siro ka interesim për të. Italiani ka qenë në radarin e Milanit për disa kohë, ndonëse ...

Lexo me teper »

Milanit i prishen planet për merkato, UEFA rrëzon planin financiar

Drejtuesit e Milanit paaditen e sotme u shfaqën tepër optimistë pasi deklaruan se në merkaton e verës do të bëheshin blerje të mëdha për klubin. Por ky entuziazëm zgjati fare pak pasi pa mbaruar dita lajmet e këqija vijnë nga qeveria europiane e futbollit. UEFA ka vendosur sot të rrëzojë planin e rifinancimit që i kishin paraqitur drejtuesit kuqezinj, duke ...

Lexo me teper »

Dortmundi gjen trajnerin e ri, rikthen emrin e njohur në Bundesligë

Lucien Favre është trajneri i i ri i Dortmundit. Pas një sezoni të dobët, ‘verdhezinjtë’ kanë menduar të marrin një trajner që do i rikthejë në majat e futbollit gjerman, sado që rivaliteti me Bajernin duket ende larg. 60-vjeçari Favre ka drejtuar më parë Gladbahun dhe Hertën e Berlinit. Me ardhjen e tij, drejtuesit shpresojnë që ekipi të rivalizojë si ...

Lexo me teper »

Juventus merkato ëndrrash, emrat që synohen nga ‘zonja’

Pas titullit të shtatë radhazi dhe eliminimit në gjysmëfinalen e Ligës së Kampionëve, drejtuesit e Juventusit po mendojnë për merkaton e verës ku synojnë të afrojnë emrat e duhur që do garantonin dominimin në Itali dhe rikthimit në Evropë. Për mbrojtjen, torinezët mendojnë të afrojnë Godin ose Gimenez të Atletico Madrid, në rast se Benatia vendos të largohet, kur një ...

Lexo me teper »

Unai Emery kandidati kryesor për drejtimin e Arsenal, sfumohet emri i Arteta-s

Unai Emery, ish-trajneri i PSG do të jetë në krye të “topçinjve”, duke rrëzuar kandidaturën e Mikel Arteta-s. Spanjolli 46-vjeçar është larguar tashmë nga PSG pas mbylljes së këtij sezoni ku fitoi titullin në Ligue 1. Më parë, Emery ka drejtuar Sevilla-n në tri triumfe në Europa League në 2014, 2015 dhe 2016. Ai njoftoi muajin e kaluar se do ...

Lexo me teper »

Publikohet lista e Panuçit për miqësoret, mbetet jashtë Sadiku

Trajneri i kombëtares, Panuçi, ka publikuar listën e lojtarëve që janë thirrur për dy ndeshjet miqësore ndaj Ukrainës dhe Kosovës. Ndeshjet do të luhen respektivisht në datën 29 maj dhe 3 qershor. Tekniku ka mbledhur për këto dy ndeshje 24 lojtarë, për të vlerësuar gjendjen e tyre për eliminatoret e Evropianit të ardhshëm. Nuk është pjesë e kësaj liste, sulmuesi ...

Lexo me teper »

‘In Extremis’, Interi gjunjëzon Lacion në finalen dramatike e siguron pjesëmarrjen në Champions

Interi ka mundur të sigurojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve pas një ndeshjeje dramatike ndaj Lacios. Zikaltërit kanë mundur të triumfojnë me rezultatin 3-2 në Romë duke u rrëmbyer vendin e katërt lacialëve që ishin shumë pranë objektivit por dështuan në finalen e fundit të sezonit. Edhe pse kryesuan dy herë, vendasit nuk qenë në gjendje ta ruajnë rezultatin dhe ...

Lexo me teper »