Templates by BIGtheme NET

sport

5 fitore rresht, Brazili mposht Uruguajin

Brazili ka marrë fitoren e pestë radhazi në ndeshjet e zhvilluara në të gjitha kompeticionet pasi ka mundur 1-0 Uruguain në miqësoren e zhvilluar në “Emirates Stadium”. Ishte një sfidë e luftuar mes dy gjigantëve të futbollit amerikanojugor, me të dy skuadrat që kanë krijuar raste për të shënuar. Gjithsesi, episodi që ka vendosur takimin ka ardhur në minutën e ...

Lexo me teper »

Hollanda mposht Kampionët e Botës në Ligën e Kombeve

Hollanda ka shënuar fitore të rëndësishme ndaj Kampiones së botës, Francës me rezultatin minimal 1-0 në kuadër të Ligës së Kombeve. Franca kishte fituar në ndeshjen e parë ndaj Holandës në Grupin 1 të Ligës A, mirëpo sonte skuadra  e Ronald  Koeman e mposhti sonte në shtëpi. Në këtë ndeshje u shënuan dy gola, atë e shënoi mesfushori i Liverpoolit ...

Lexo me teper »

Shpresat e Shqipërisë fitojnë miqësoren ndaj Maltës

Kombëtarja shqiptare U-21 ka arritur të regjistrojë një fitore bindëse me rezultatin 2-0, në sfidën miqësore përballë Maltës, të luajtur në stadiumin “Selman Stërmasi” në kryeqytet. Ky ishte një test mjaft i rëndësishëm për Shpresat e Shqipërisë, pasi trajneri Alban Bushi kishte rinovuar me shumë emra listën e futbollistëve të grumbulluar, duke afruar shumë prurje të reja. Kuqezinjtë dominuan takimin ...

Lexo me teper »

Ernest Gjoka merr drejtimin e Kamzës

Ernest Gjoka do të jetë trajneri i ri i Kamzës. Këtë e ka njoftuar faqja zyrtare e klubit në “Facebook”. Për ish-trajnerin e Vllaznisë së fundmi, bëhet fjalë për një rikthim te kamzalinjtë pasi ai ka qenë edhe më parë trajner i ekipit në sezonin 2011-2012. Orët e fundit Kamza njoftoi po në faqen e saj zyrtare se ishte pranë ...

Lexo me teper »

Kroacia mposht Spanjën në Ligën e Kombeve

Kanë përfunduar të gjitha takimet e natës së sotme në Ligën e Kombeve. Kroacia ka bërë një fitore të madhe ndaj Spanjës, në frymën e fundit me golin e shënuar në minutën e 93-t nga Jevdaj. Ka qenë një ndeshje dramatike ku pjesa e dytë ka prodhuar 5 gola, ndërkohë që e para asnjë. Ishin kroatët që kaluan në avantazh ...

Lexo me teper »

Bajerni i Mynihut i hedh “grepin” talentit të Arsenalit

Lojtari uellsian Aaron Ramsey është shumë pranë kalimit te Bajerni i Mynihut. Lojtari i kombëtares së Uellsit do jetë i lirë në verën e vitit 2019 dhe mund të kalojë tek bavarezët. Mesfushori i rëndësishëm i Arsenalit të Londrës, mund të nënshkruajë në Mynih siç raportojnë mediat sportive angleze. Kontrata e tij përfundon së shpejti dhe deri tani  lojtari nuk ...

Lexo me teper »

Gazeta franceze: PSG mund të përjashtohet nga Champions League

Gazeta franceze “L’Equipe” paralajmëron se do të ketë zhvillime të reja, që mund të sjellin përjashtimin nga Champions League të PSG-së. Kjo, për shkak të kontratave të sponsorizimit, të nënshkruara me institucione të ndryshme në Katar. Skuadra, që akuzohet se shkel me të dyja këmbët rregullin e “Fair Play”-t financiar, mori vendimin për të reduktuar 37% të kontratave me shtetin ...

Lexo me teper »

Italia luan kundër Portugalisë, 62 mijë bileta të shitura në San Siro

Milano po zien nga vigjilja e sfidës së kombëtarers italiane të futbollit në ndeshjen vendimtare të Ligës së kombeve ndaj Portugalisë. Të paktën 62 mijë bileta janë shitur deri këtë mesjavë, për impenjimin e fundit të “të kaltërve” në turneun e UEFA-s, që do të zhvillohet mbrëmjen e së shtunës në stadiumin “San Siro”. Për të shpresuar futjen mes 4 ...

Lexo me teper »

Real Madrid konfirmon në stol ndihmësin e Lopeteguit

Santiago Solari nga sot është konfirmuar trajneri i ri i Real Madridit, me çka i ka dhënë fund kohës së tij si trajner i përkohshëm. Fillimisht, argjentinasit i ishin dhënë dy javë për të dëshmuar veten, por siç duket, katër fitoret nga katër ndeshjet e zhvilluara kanë bindur krerët e “Mbretërve”, të mbështeten në shërbimet e tij. Lajmin për të ...

Lexo me teper »