Templates by BIGtheme NET

sport

Superliga/ Skënderbeu do provojë fitoren ndaj Flamurtarit, Partizani kërkon shkëputjen me Laçin

Java e 13 e Superligës mund të rezultojë me  ndryshime në tabelën e klasifikimit pasi ka rezervuar dy sfida për Partizanin e Skënderbeun të cilat garojnë së bashku në krye të kampionatit, por fundi i klasifikimit përplaset në sfida direkte, duke e bërë emocionuese situatën. Flamurtari nuk e ka harruar asnjëherë titullin e humbur në favor të korcarëve në 2011, ...

Lexo me teper »

Elina Xhengo shpallet atletja më e mirë evropiane në Greqi

Elina Xhengo, 16-vjeç, është shpallur atletja më e mirë Europiane për muajin tetor. Me origjinë korçare, lindur e rritur në Halkidiki, 16-vjeçarja Elina Xhengo nderon sot gjithë Greqinë, përderisa garon me ngjyrat e vendlindjes dhe jo të origjinës. Lajmi ka bërë bujë në median greke, madje programi “To kuti tis Pandoras” arritjen e Xhengo e konsideron si përgjigjen më të ...

Lexo me teper »

Italia me sytë nga supersfida Milan-Juventus

Mbrëmjen e kësaj të diele, në “San Siro” do të zbresin në fushë dy skuadrat me më shumë trofe në Itali, në një ndeshje që pritet të dhurojë spektakël, mes Milanit dhe Juventusit. Higuain është rikuperuar, e pavarësisht se nuk është në 100% të formës së tij, ai do të jetë titullar, por mungesat, gjithsesi janë të shumta në kampin ...

Lexo me teper »

Hamilton niset i pari në Brazil, ndiqet nga Vettel dhe Bottas

Lewis Hamilton rrëmben pole position e 10 të tij në Cmimin e Madh të Brazilit, gara e parafundit e Botërorit. Rrëmben është pikërisht fjala e duhur për britanikun e Mercedes, suksesi i të cilit u vendos nga disa vendime të diskutueshme të komisarëve të pistës. Hamilton rregjistroi kohen 1’07”281, duke mbajtur pas shpine Ferrarin e Vettel (+ 0”093), që do ...

Lexo me teper »

Dortmundi zhyt në krizë Bajernin, lëkundet stoli bavarez

Bajerni i Mynihut është mundur në supersfidën ndaj Dortmundit e vlefshme për javën e 11-të Bundesligës duke u zhytur edhe më shumë në krizë. Bavarezët e nisën mirë ndeshjen duke kaluar dy herë në avantazh me anë të ish-lojtarit të Dortmundit, Lewandowski, por nuk qenë në gjendje që ta ruanin kryesimin. Dy herë Reus dhe në fund Alcacer i dhanë ...

Lexo me teper »

Raiola zgjon shpresat e tifozëve italianë, Ibra e Pogba kthehen në Serie A

Zlatan Ibrahimoviç është shumë pranë kthimit në kampionatin italian te Milani, ku ka luajtur për disa sezone disa vite më parë. Aktualisht gjiganti suedez luan në kampionatin amerikan me LA Galaxy. Lajmin për kthimin e mundshëm të tij e ka dhënë agjenti, Mino Raiola, i cili ka raporte të mira me drejtuesit e klubeve respektive dhe pritet të ulet në ...

Lexo me teper »

Kontratë edhe 70 vite pas vdekjes, kush punon për Ronaldon të mendohet mirë

Ronaldo qenka shumë i rreptë pë privatësinë. Sipas mediave të huaja të gjithë punonjësit që punojnë për Ronaldon në momentin që firmosin kontratën, kanë edhe një klauzolë të çuditshme, ku për 70 vite pas vdekjes së tij, apo familjarit të tij të fundit, nuk duhet të flasin apo të tregojnë asgjë në lidhje se çfarë kanë parë brenda shtëpisë.   Portugezi ...

Lexo me teper »

Tjetër skandal te PSG-ja, zbulohet etiketimi që u bënte futbollistëve

PSG ka përfunduar sërish në “lupën” e mediave. Pas akuzave për shkelje të fair play-t financiar, klubi parisien kthehet sërish në skenë me një tjetër skandal. Sipas “Football Leaks”, personat që merreshin me merkaton e ekipit, duke kërkuar lojtarë në vitet 2013-2018 i vlerësonin futbollistët sipas origjinës së tyre. Lojtarët ndaheshin sipas kategorive etnike dhe në dokumentacion duhet të shënohej ...

Lexo me teper »

Europa League/ Milan dhe Arsenal nuk shkojnë më tepër se barazimi, bindin Chelsea dhe Lazio

Ditën e sotme u luajtën sot 24 takimet e vlefshme për raundin e  katërt të grupeve në Ligën e Europës. E gjithë vëmendja ishte padyshim te skuadrat e mëdha si Milani, Arsenali, Chelsea apo dhe Lacio që janë dhe pretendentet kryesore për ta fituar trofeun e dytë më të rëndësishme për klube pas Ligës së Kampionëve. Në sfidat e orës 18:55, ...

Lexo me teper »

Milani në krizë për sulmues, përgatitet rikthimi i bujshëm

Gattuso ka në dispozicion vetëm dy sulmues të mirëfilltë dhe në këtë situatë drejtuesit e klubit janë vënë në kërkim të një tjetër lojtari për fazën ofensive. Zlatan Ibrahimovic dhe Alexandre Pato janë në listën e Leonardos dhe Maldinit, me suedezin dhe brazilianin që projektohen të vishen sërish kuqezi. Gattuso, përveç Paquetás, pret edhe një përforcim tjetër në muajin janar ...

Lexo me teper »