Templates by BIGtheme NET

sport

Hysaj vendos të ardhmen te Napoli

“Corriere dello Sport” shkruan se e ardhmja e Hysajt do të vijojë të jetë te Napoli. Sipas të përditshmes italiane, të dy palët pritet të ulën në tavolinë këto ditë për të diskutuar kushtet e reja të kontratës, ku pritet që Napoli ti ofrojë një rinovim edhe për dy vite të tjera. Ky vendim i klubit ka ardhur pas bekimit ...

Lexo me teper »

Sfida me Andorrën, Bulku thumbon Panuccin: Ky grup lojtarësh bënë të lumtur shqiptarët

Ervin Bulku do të jetë trajneri i Kombëtares shqiptare për ndeshjen me Andorrën. Në konferencën e sotme për shtyp, ish-mesfushori 38-vjeçar, u shpreh optimist për sfidën e ditës së nesërme teksa beson te grupi i lojtarëve. I pyetur për deklaratën e Kristian Panuçit pas ndeshjes, për grupin e lojtarëve, Bulku nuk nguroi t’i kujtonte ish-trajnerit se ishte po ky grup ...

Lexo me teper »

Probleme në dhomat e zhveshjes por Cutrone premton besnikëri ndaj Milanit

Milan kënaqet sepse edhe në kombëtare pikërisht xhevahirët e tij vazhdojnë të bëjnë mirë. Piatek e Pakueta janë vlerësuar dy blerje të nivelit të lartë në merkaton e janarit dhe janë ngjitur në hierarkitë e klubit kuqezi, duke shkaktuar edhe ndonjë prishje humori në brendësi të dhomave të zhveshjes së skuadrës së Xhenaro Gatuzos. Mes të “pakënaqurve”, ose më mirë ...

Lexo me teper »

Bayer shënjestron qendrën e mbrojtjes së Napolit

Bayern Mynih ka nisur kontaktet e para për mbrojtësin e qendrës Koulibaly. Një sondazh që ka nisur javët e fundit dhe që duhet të konkretizohet në një ofertë konkrete prej 110 milionë euro në qershor. Shifra të rëndësishme, që mund ta lëkundin De Laurentiis të privohet nga mbrojtësi i fortë. Në fakt, për të mos mbetur zbuluar, Napoli po interesohet ...

Lexo me teper »

FSHF shkarkon Christian Panucci-n nga drejtimi i kombëtares

Pas humbjes së Shqipërisë ndaj Turqisë, FSHF ka shkarkuar nga detyra trajnerin e kombëtares Christian Panucci. Sipas FSHF-së, ekipi i kombëtares në ndeshjen e ardhshme kundër Andorrës do të drejtohet nga Ervin Bulku dhe Sulejman Mema. “Federata Shqiptare e Futbollit njofton se ditën e sotme ka ndërprerë zyrtarisht bashkëpunimin me trajnerin Christian Panucci. E falenderojmë trajnerin Panuçi për punën e ...

Lexo me teper »

Shqipëria pëson golin e dytë, tifozët nisin sharjet ndaj Panuccit

Djemtë e kombëtares kanë pësuar edhe golin e dytë i cili erdhi nga një goditje jashtë zone e Calhanoglu. Menjëherë pas golit të dytë të Turqisë, tifozët shqiptarë kanë nisur koret ofenduese në drejtim të trajnerit Panucci. “Panucci, Panucci vafanculo” dëgjohet nga tribunat e “Loro Boriçit”. Fakti që Turqia kryeson 2-0 ka mërzitur pa masë tifozët, ndonëse duhet pranuar se ...

Lexo me teper »

Turqi ndëshkon kuq e zinjtë

Është zhbllokuar sfida në “Loro Boriçi” nëpërmjet Shqipërsisë dhe Turqisë. Të parët që hapën sfidën janë Turqit që shënuan pas një gabimi në mbrojtje të Djsimsitit duke bërë të mundur epërsinë. Ndërkohë kombëtarja ka pasur raste të mira për gol por nuk janë shfrytëzuar si duhet nga sulmuesit.

Lexo me teper »

Përballja me Turqinë publikohen formacionet zyrtare

Sot në orën 20:45 kombëtarja do zhvillojë sfidën e parë të eleminatoreve për Euro 2020 në Loro Boriçi në Shkodër. Kështu Christian Panucci ka ndarë mendjen për ekipin që do fillojë nga minuta e parë në përballjen me Turqinë. Portën Panucci do ja besojë Berishës ndërsa në mbrojtje në qendër do luajë Djimsiti dhe Ismajli dhe Veseli nga krahët do ...

Lexo me teper »